افت چهار تا ۴۰میلیونی قیمت خودروهای پرتیراژ

اقتصادی
افت چهار تا ۴۰میلیونی قیمت خودروهای پرتیراژ

خودروها در هفته جاری افت قیمت چهار تا ۴۰ میلیون تومانی را نسبت به هفته گذشته تجربه کردند و تنها تیبا ۲ معمولی بدون تغییر قیمت در بازار داد و ستد شد.

پراید ۱۳۱ هفته گذشته تا یک قدمی ۱۰۰ میلیون تومان کاهش یافت، تا زمینه رسیدن قیمت این خودرو به زیر ۱۰۰ میلیون تومان فراهم شود، براساس ارزیابی بازار در این هفته این خودرو در محدوده قیمتی ۱۰۸ میلیون تومان در بازار معامله شد، که نسبت به هفته پیش افت ۹٫۲ درصدی داشته است. تولید پراید ۱۳۱ هرچند متوقف شده، اما قیمت آن، همچنان این خودرو را در صدر خودروهای پرتقاضا قرار داده است. قیمت مدل هاچ‌بک پراید یا همان پراید ۱۱۱ نیز در هفته ای که امروز پایان می یابد به حدود ۱۲۵ میلیون تومان رسید و افت قیمت ۱۲٫۵ درصدی را تجربه کرد. پراید ۱۱۱ را می‌توان خودروی محبوب قشر جوان دانست، خودرویی که همیشه برای آن تقاضا وجود دارد و به هنگام خرید خودرو جوانان اصولا نیم نگاهی به آن دارند به همین دلیل روند قیمتی آن در بازار همواره مورد توجه است.

از سوی دیگر ارزیابی بازار خودرو نشان‌دهنده آن است که قیمت خانواده پژو ۲۰۶ نیز که در ماه‌های اخیر پیوسته روند رو به رشدی داشت، در این هفته افت قیمت را تجربه کرد؛ افت قیمت خانواده ۲۰۶ به ۹ تا ۱۰ درصد رسید. رصد بازار خودرو نشان می‌دهد که پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در هفته گذشته افت قیمت ۶٫۶ درصد را تجربه کرده و قیمت آن نسبت به هفته پیش از آن به حدود ۲۸۰ میلیون تومان رسیده است. افت قیمت پژو ۲۰۶ صندوق دار نیز در هفته گذشته نسبت به هفته قبل به ۹٫۵ درصد رسید و در بازار در محدود ۲۵۵ میلیون تومان قیمت خورد، پژو ۲۰۶ صندوق دار را می توان مدلی از این گروه دانست که طرفداران بسیاری در میان خانواده ها دارد. قیمت پژو ۲۰۶ تیپ۲ نیز در هفته گذشته به حدود ۱۹۶ میلیون تومان رسید و افت حدود ۱۱ درصدی را ثبت کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که سمند LX با موتور EF7 نیز در هفته‌ای که امروز آخرین روز آن است، بالاترین افت را در میان محصولات پرتیراژ داشته و قیمت آن به ۲۰۵ میلیون تومان رسید و افت قیمت ۱۶ درصدی را نسبت به هفته قبل داشته است.

براساس ارزیابی های صورت گرفته افت قیمت سمند LX در این هفته نسبت به هفته دوم آبان ماه ۲ درصد بوده و قیمت آن به ۱۷۲ میلیون تومان رسیده است. سمند سورن نیز در این هفته افت ۱۰ درصدی را تجربه کرد و قیمت آن به ۲۵۰ میلیون تومان رسید.

از سوی دیگر ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که خانواده تیبا نیز این هفته را با افت قیمت به پایان رساندند. تیبا صندوقدار در این هفته افت ۱۰٫۴ درصدی را نسبت به هفته قبل ثبت کرد و قیمت آن ۱۲۰ میلیون تومانی شد، اما مدل هاچ بک این خانواده یا همان تیبا۲ معمولی در مدت زمان مورد بررسی بدون تغییر بود و با قیمت حدود ۱۳۰ میلیون تومان در بازار خرید و فروش شد. ساینا که به لحاظ قیمتی و حتی فرمی همتراز تیباست نیز همانند تیبا این هفته از افت قیمت در امان نماند و با افت ۷ درصدی قیمت آن به ۱۴۰ میلیون تومان رسید.

بازدید اپلیکیشن 50 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

فهرست قیمت انواع نرم‌افزارهای پرکاربرد کامپیوتر فهرست قیمت انواع نرم‌افزارهای پرکاربرد کامپیوتر
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح، احمدرضا نجفی | یک فایل چند مگابایتی، ما را از هزینه‌های عجیب و غریب نرم‌افزارها راحت می‌کند. منظورمان همان فایل کرک یا فعال‌ساز است که استفاده از آنها کاملا رایج شده و با آنها دیگر لازم نیست زیر بار هزینه‌های سنگین خرید نرم‌افزارها برویم. احتمالا برایتان جالب…...
سقوط تاریخی طلا در پی خبر کشف واکسن کرونا سقوط تاریخی طلا در پی خبر کشف واکسن کرونا
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | شرکت آمریکایی «فایزر» دیروز اعلام کرد ‌ واکسن تولیدی این شرکت که با همکاری «بیوان تک» آلمان تهیه شده، در پیشگیری از سرایت کرونا ۹۰ درصد موفق عمل کرده. این خبر بازتاب وسیعی در رسانه‌های بین‌المللی داشت و بازارهای مالی هم به سرعت به آن واکنش…...
تجارت کارتن‌های خالی ۲ میلیونی در بانه تجارت کارتن‌های خالی ۲ میلیونی در بانه
اقتصادی
خرید و فروش کارتن‌های خالی اجناس خارجی، کسب‌وکار پررونقی شده. کسب‌وکاری که گویا از دیوار و خرید و فروش‌های یکی و دوتایی فراتر رفته. بخش مهم کارتن‌های خالی به بانه و کردستان می‌رود، محصول ایرانی داخل آن می‌گذارند و با برچسب خارجی به مشتری می‌فروشند، «خود مدیران شرکت‌های داخلی می‌دونن…...

پاسخ دهید