دانلود اپلیکیشن هفت صبح

معمای قدیمی مرگ ۱۱بیمار در حادثه ریزش سقف بیمارستان

اجتماعی
معمای قدیمی مرگ ۱۱بیمار در حادثه ریزش سقف بیمارستان

با گذشت بیش از ۴۱ سال از مرگ ۱۱ زن و مرد در حادثه ریزش سقف بیمارستان سینای تهران سرانجام کیفرخواست این پرونده از سوی بازپرس دادسرای جنایی تهران صادر شد.

ریزش سقف بیمارستان سینا

چهارم مرداد سال ۵۷ و در حادثه‌ای دلخراش بخشی از ساختمان بیمارستان سینا در تهران فروریخت. در این حادثه ۱۱ نفر جان باختند. علت حادثه نیز ریزش دیوار در حال بازسازی اعلام شد. با گذشت ۴۱ سال از این ماجرا، خانواده ۶ نفر از قربانیان با ارائه دادخواستی، خواستار دریافت دیه شدند.

تحقیقات در این پرونده نشان می‌داد که قربانیان برای عمل جراحی و ادامه درمان در بیمارستان سینای تهران بستری بودند که دیوار و سقف بخش جراحی داخلی بیمارستان فرو ریخت و منجر به مرگ تعدادی از بیماران شد.

طبق بررسی‌ها این حادثه به‌ دلیل گودبرداری غیر اصولی ساختمان در حال احداث کنار بیمارستان رخ داده بود. اولیای‌ دم قربانیان که به دلایل مختلف نتوانسته بودند پیگیر پرونده‌هایشان شوند بعد از این مدت به دادسرا آمده و شکایت کردند.

پسر یکی از این قربانیان گفت: پدرم حبیب ۳۶ ساله بود که برای درمان سنگ کلیه‌اش و عمل جراحی به آن بیمارستان رفته بود که براثر ریزش ساختمان جانش را از دست داد. در سال ۵۷ خانواده‌ام شکایت کردند و پیگیر پرونده شدند اما پرونده به نتیجه نرسید و در این سال‌ها نیز خبری نشد و خانواده‌ام که در یکی از روستاهای میانه زندگی می‌کردند نتوانستند به تهران بیایند و پرونده را پیگیری کنند. چندی پیش از طریق چند نفر از آشنایان متوجه شدیم تعدادی از خانواده‌های قربانیان ریزش ساختمان بیمارستان سینا به دادسرای جنایی تهران آمده و پیگیر پرونده‌شان شده‌اند و پرونده دوباره در مرجع قضایی تحت رسیدگی قرار گرفته است.

بدین ترتیب صبح دیروز بازپرس زمانی از شعبه ششم دادسرای جنایی تهران با صدور کیفرخواست پرونده، دانشگاه علوم پزشکی تهران را به‌عنوان شخص حقوقی با اتهام عدم رعایت نظامات دولتی منجر به قتل شبه عمد مجرم شناخت و پرونده ریزش سقف بیمارستان سینا را برای رسیدگی به شعبه ۱۱۵۹ دادگاه کیفری ۲ تهران فرستاد.»

بازدید اپلیکیشن 55 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید