روند افزایشی شیوع کرونا در کشور

اجتماعی
روند افزایشی شیوع کرونا در کشور

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه میزان بستری‌ها در شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند و پیشوا بالا رفته است، اظهار کرد: با افزایش بستری‌ها در تهران و روند صعودی آن مواجه‌ایم و احتمال نارنجی شدن تهران وجود دارد.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی امروز با ارایه گزارشی از آخرین وضعیت کرونا در نوروز، با تاکید بر اینکه سفر رفتن و دورهمی‌ها با توجه به چرخش ویروس جهش یافته که می‌تواند در کشور غالب شود، خطرناک است، اظهار کرد: پیش از شروع سال جدید از مردم خواهش کردیم تا علاوه بر رعایت پروتکل‌ها برای رفتن به سفر برنامه ریزی نکنند چراکه رفتن به سفر و دورهمی‌ها از عوامل مهم شیوع بیماری است. از عزیزانی که سفر نرفته‌اند صمیمانه سپاسگزارم، کسانی که سفر رفته‌اند هرچه سریع‌تر سفر را کوتاه کنند و با رعایت پروتکل‌ها از سفر بازگردند.

وی ادامه داد: درسال گذشته اگرچه هم‌وطنان زیادی را از دست دادیم و تعداد زیادی شهید مدافع سلامت به کشور تقدیم شد اما با همکاری و کمک‌های مومنانه و دعا و رعایت پرتکل‌ها از سوی مردم توانستیم کارنامه قابل قبولی در سطح دنیا داشته باشیم. امیدوارم در سال جدید با رعایت پروتکل‌ها از سوی هم‌وطنان شاید این ماه‌های آخر کرونا را با تلفات کمتری پشت سر بگذاریم.

رئیسی اعلام کرد: تا پایان امسال واکسیناسیون کامل مردم را انجام خواهیم داد اما در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها تا آن موقع این سیر به خوبی پیش نمی‌رود و عزیزان زیاد را از دست خواهیم داد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه به بیان آخرین وضعیت کرونا در کشور پرداخت و گفت: روند بستری در آذربایجان غربی و ارومیه صعودی است و امکان قرمز شدن آن وجود دارد. در بوشهر، دیلم، کنگان و گناوه وضعیت به سوی نارنجی شدن است و اگر پروتکل‌ها رعایت نشود امکان قرمز شدن آن‌ها وجود دارد. همچنین شرایط در ایذه و بهبهان به شدت صعودی است و در سقز و بانه و بیجار و کردستان نیز با توجه به شراط صعودی امکان تغییر رنگ وجود دارد.

رئیسی ادامه داد: در شهرستان‌های خوانسار و گلپایگان و کاشان استان اصفهان روند بیماری صعودی است و امکان قرمز شدن خوانسار و نارنجی شدن کاشان وجود دارد.

به گفته سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، روند شهرستان‌های آبدانان، ایوان، کردان و دهلران در استان ایلام صعودی و امکان قرمز شدن دهلران و نارنجی شدن باقی این شهرستان‌ها وجود دارد.

رئیسی با بیان اینکه شهرستان‌های یاد شده مهم‌ترین شهرها از نظر سرعت و شیوع بیماری هستند، گفت: تجربه یک ساله به ما نشان داده است که این سفرها می‌تواند عامل افزایش بیماری باشد. شاید دورهمی‌ها و عید دیدنی‌ها صرفا خطرناک نباشند اما این دورهمی‌ها در مکان بسته بدون تهویه منجر به گسترش بیماری می‌شود.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا به افرادی که مجبور به سفر رفتن شدند توصیه کرد: در مکانی حاضر شوید که تهویه کافی داشته باشد، در فضای باز باشید و از ماسک استفاده و مدت زمان دیدارها را کوتاه کنید. از دیدار مستقیم با سالمندان و افراد دارای نقص ایمنی حتما پرهیز کنید.

وی همچنین این را هم گفت که اگرچه نمی‌توان میزان خطر ابتلا به بیماری را به صفر رساند اما با یک سری رعایت ‌ها می‌توان میزان خطر را کم کرد.
رئیسی ادامه داد: افرادی که به شهرهای نارنجی یا قرمز سفر کرده‌اند به سرعت مناطق را با رعایت پروتکل‌ها ترک کنند و افرادی که قصد سفر دارند سفر نکنند. ما از ابتدای پاندمی کووید ۱۹ مرتبا توصیه کردیم مردم از رفتن به سفر پرهیز کنند چراکه تردد و تجممع زیاد و تهویه نامناسب سه عامل شیوع بیماری هستند.

بازدید اپلیکیشن 9 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران
اجتماعی
بنابر اعلام وزارت بهداشت در شبانه روز گذشته ۴۰۵ بیمار کووید-۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند. همچنین از دیروز تا امروز ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۱ هزار و ۶۴۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و…...
از شنبه کشور ۱۰ روز به خاطر کرونا تعطیل می‌شود از شنبه کشور ۱۰ روز به خاطر کرونا تعطیل می‌شود
اجتماعی
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امروز مقرر شده که به مدت ۱۰ روز تعطیلی سراسری در سطح کشور داشته باشیم و بعد از این تاریخ ارزیابی های لازم نشان دهنده ادامه داشتن یا نداشتن تعطیلی ها خواهد بود رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: با توجه…...
زالی: پایتخت باید تعطیل شود زالی: پایتخت باید تعطیل شود
اجتماعی
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران ایجاد محدودیت های بیشتر و تعطیلی کامل تهران را نظری کاملا فنی، علمی و کارشناسی دانست و اظهار امیدواری کرد که با اعمال محدودیت ها وکاهش تردد در هفته های پیش رو با کاهش بار بیماری روبه رو شویم. به گزارش…...

پاسخ دهید