روایتی متفاوت از درگیری در حاشیه انتخابی ووشوی دختران

ورزشی
روایتی متفاوت از درگیری در حاشیه انتخابی ووشوی دختران

روز جمعه ۲۴ تیر ۱۴۰۱ بود که مسابقات انتخابی تیم ملی ووشوی جوانان دختران، به میزبانی آکادمی ملی ووشو آغاز و در ادامه با حواشی بسیار زیادی همراه شد. مسابقاتی که به دلیل اعتراض برخی خانواده‌های ورزشکاران نسبت به داوری‌ها باعث درگیری و زد و خورد میان پدر یکی از ورزشکاران با مربی تیم ملی دختران شد. فدراسیون ووشوی ایران ساعاتی پس از این مسابقه در بیانیه‌ای با محکوم کردن اقدام پدر این ورزشکار (کمند ده‌پهلوان) نوشت پدر یکی از ووشوکاران پس از اطلاع شکست فرزندش، با حضور غیر مجاز و غیرقانونی در سالن وارم آپ (محل گرم کردن ورزشکاران) به حریف و مربی حریف‌اش حمله‌ور شد، شروع به هتاکی و فحاشی کرد و نسبت به نتیجه رقابت فرزندش اعتراض داشت که این مسئله باعث ایجاد درگیری و تنش در سالن مربوطه شد. اما روایت پدر این ووشو کار چیز دیگری است. بخش هایی از این روایت را بخوانید:

پدر کیانا ده‌پهلوان معتقد است که دخترش مبارزات خود را برده بود، اما به دلیل همین درگیری و بی‌دلیل حذف شد. او می‌گوید آن لحظه من پشت سالن آکادمی بودم که یکی از دختران بدو بدو به سمتم آمد و گفت عمو بیا که زن و دخترت (تیام ده‌پهلوان) را کشتند! تیام همان دختر ووشوکار من در رده نوجوان است که در این مسابقات شرکت کننده نبود و فقط کنار خواهران خود حضور داشت. متاسفانه صدیقه دریایی (مربی ووشو) و شاگردانش سر یک اعتراض تیام بر سر او می‌ریزند. وقتی همسرم برای بردن دخترم آمده بود او را هم به باد کتک گرفته بودند.

دختر کوچک‌تر خانواده پهلوان، تیام که ۱۲ سال دارد، وقتی می‌بیند که کمند دختر بزرگ‌تر، مقابل حریف بزرگسال خود برتری دارد اما داوران امتیازات را به او نمی‌دهند، نسبت به این ماجرا اعتراض کرده است. او با عصبانیت رو به صدیقه دریایی می‌گوید که این مسخره بازی‌ها چیست؟ چرا حریف بزرگسال می‌آورید و وقتی هم او را می‌زند امتیاز نمی‌دهید؟ پس از این جملات ظاهرا یکی از شاگردان صدیقه دریایی او را کتک زده است که مادر آنها را که برای جلوگیری از دعوا وارد می‌شود را هم می‌زنند که دماغ او هم شکسته است.

پدر خواهران ده پهلوان می‌گوید فیلمی که از این درگیری منتشر شده، کامل نیست. او مدعی شده که بیرون سالن حضور داشته و یکی از دختران ورزشکار به سمتش آمده و گفته که دخترت را کشتند. آقای پهلوان توصیف کرده که خواهران منصوریان فقط جایی که من حمله کردم را فیلم گرفته‌اند، اما آنجایی که من برای بیرون بردن همسر و دخترم از زیر کتک وارد سالن شدم و شهربانو با مشت به صورتم کوبید را فیلم نگرفته‌اند! او در مورد ادعای چاقوکشیدنش در دعوا می‌گوید من سیگار می‌کشم و فقط فندک در جیبم بود، الان تهمت زده‌اند چاقو کشیده‌ام! پلیس‌ها همه ماشین و بدن بنده را گشتند و چیزی بود قطعا گزارش می‌دادند. او که درگیر بیماری ام‌اس است اعلام کرده که به دلیل بیماری خاص نمی‌تواند درگیر شود و در این دعوا تنها از همسر و فرزندش دفاع کرده است.

«کیانا ده‌پهلوان» دختر دوم این پدر که سانداکار وزن ۵۲ کیلوگرم است هم گویا به دلیل گرفتن رضایت مجبور به کناره گیری از مسابقات شده است، اتفاقات آن روز را از دید خود شرح داده است. او می‌گوید مبارزه من مسابقه شماره ۱۸ بود که بازی‌ کردم و بردم، بعد از من مبارزه خواهر بزرگ‌ترم یعنی «کمند» بود که متاسفانه با این خانمی که از بزرگسالان آمد بازی کرد. خواهرم بدون اعتراض با این حریف مسابقه داد، اما خدا می‌داند که هرچه می‌زد به او امتیاز نمی‌دانند. اصلا انگار برنده از قبل مشخص بود. من کنار سکو کوچ خواهرم بودم. خواهر کوچک من «تیام ده‌پهلوان» که تعصبی است، کنار یکی از شاگردان صدیقه دریایی به نام «هانیه الهی‌نژاد» بود و با عصبانیت گفت این مسخره بازی چیست؟ به یک‌باره شاگرد صدیقه دریایی خواهر مرا زد. مامان من آمد خواهرم را از زمین بردارد، اما مادرم را هم زدند.

کیانا پهلوان در این درگیری شرکت نکرده تا حذف نشود. او ماجرای ورود پدرش به سالن را اینطور روایت میکند من درگیر نشدم که حذف نشوم. با سرعت بیرون رفتم که به پدرم بگویم بیا که مامان و تیام را می‌زنند، اما قبل از من یکی از دختران تیم کرمانشاه پدرم را مطلع کرده بود. وقتی پدرم وارد سالن شد و دید همه به سر مادر و خواهرم ریخته‌اند، برای دفاع جلو آمد که شهربانو منصوریان با مشت به صورت پدرم زد و پدرم هم دفاع کرد که درگیری شد. به گفته کیانا افراد درگیر در این ماجرا گفته اند این دختر بازی کند شکایت می‌کنیم، اما اگر بازی نکند رضایت می‌دهیم.

بازدید اپلیکیشن 52 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید