سرکرده جدید داعش کیست؟

جهان
گزارش تصویری
برای نمایش تصاویر کلیک کنید. 2 عکس
سرکرده جدید داعش کیست؟
خبرگزاری فارس: دو منبع اطلاعاتی غربی اعلام کردند که نام کامل سرکرده جدید گروه تروریستی داعش « امیر محمد عبدالرحمن المولی السلبی » است که یکی از اعضای موسس این گروه بوده و مسئول اسیران اقلیت یزیدی عراق و نظارت بر عملیات داعش در سرتاسر جهان بر عهده وی بود.

رهبر جدید داعش کیست ؟

روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی درباره هویت و مشخصات رهبر جدید داعش نوشت: « السلبی تنها چند ساعت پس از آنکه مرگ البغدادی تایید شد به عنوان جایگزین وی معرفی گردید. نامی که داعش در ابتدا برای جانشین البغدادی اعلام کرده بود “ابو ابراهیم الهاشمی القریشی” بوده است.»

در حالی که سه ماه از قتل البغدادی می‌گذرد،‌ تصویر کامل السلبی توسط عناصر اطلاعاتی غربی و منطقه‌ای منتشر شده است و این اعتقاد وجود دارد که وی هم اکنون در مرکز تصمیم‌گیری این گروهک قرار گرفته است.

السلبی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین ایدئولوژیست‌ها در میان رده‌های بالای گروهک داعش به شمار می‌آمد. وی که در تل عفر و در یک خانواده ترکمانی عراقی به دنبال آمده، یکی از معدود سران غیر عرب داعش به شمار می‌آمد.

برخی وی را با نام «حاجی عبدالله» و در برخی از حلقه‌های داعش از وی به عنوان «عبدالله قارداش» یاد می‌کردند.

السلبی از دانشگاه موصل و در رشته علوم شریعت فارغ‌التحصیل شده و در سال ۲۰۰۴ توسط نیروهای آمریکایی دستگیر و در زندان «اردوگاه بوکا» در جنوب عراق،‌ جایی که با البغدادی دیدار کرد، زندانی شد. گفته می‌شود که وی دست کم یک فرزند دارد.

پیش از آنکه البغدادی در حمله نیروهای آمریکای در ۲۷ اکتبر ۲۰۱۹ (۵ آبان) در شمال غرب سوریه کشته شود،‌ وزارت خارجه آمریکا برای سر وی ۵ میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.

بازدید اپلیکیشن 77 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

محکومیت سه عضو گروهک تروریستی ضدایرانی در دانمارک محکومیت سه عضو گروهک تروریستی ضدایرانی در دانمارک
جهان
دادستان عمومی دانمارک، سه تن از اعضای گروهک تروریستی الاحوازیه را به حمایت از فعالیت تروریستی در ایران محکوم کرد. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دادسرای عمومی دانمارک روز پنج شنبه سه نفر از اعضای گروهک تروریستی الاحوازیه را به تامین مالی و حمایت از فعالیت تروریستی…...
فوری | ادعای حمله ایران به یک کشتی اسرائیلی فوری | ادعای حمله ایران به یک کشتی اسرائیلی
جهان
رسانه‌های رژیم صهیونیستی مدعی شدند که یک کشتی تحت مالکیت این رژیم هنگام عبور از دریای عرب هدف حمله موشکی قرار گرفته است. به گزارش تسنیم، کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی و چند رسانه صهیونیستی دیگر مدعی شدند که یک فروند کشتی تجاری تحت مالکیت یک شرکت کشتیرانی مستقر در…...
زوج ایرانی در اندونزی به اعدام محکوم شدند زوج ایرانی در اندونزی به اعدام محکوم شدند
جهان
بی‌بی‌سی فارسی: دادستانی اندونزی می‌گوید دادگاهی در استان جاوه غربی، برای بیش از ۱۰ عضو یک باند قاچاق مواد مخدر از جمله یک زوج ایرانی حکم اعدام صادر کرده است. به گفته مقام‌های دادستانی اندونزی، در این پرونده برای ۱۳ نفر شامل سه ایرانی، یک پاکستانی و ۹ تبعه اندونزی…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید