رمضان به سبک استارتاپ‌ها

دانش و فناوری
رمضان به سبک استارتاپ‌ها

کورش طبری ، روزنامه هفت‌صبح| بازار زیرزمینی و پرسود در ایران هر روز با انعطاف‌های قانونی بیشتر به زیر نظارت می‌رود. معلوم نیست که این انعطاف ناشی از درایت برخی مسئولان است یا حجم کارآفرینی ایجاد شده از استارتاپ‌هایی که با شناسایی و مدیریت همین بازارها کارآفرینی می‌کنند. اسنپ و تپسی، مثال‌های بارز همین اتفاقند؛‌ آن‌ها کار ناتمام بسیاری از نهادهای دولتی و حاکمیتی برای شناسایی مسافرکش‌های شخصی را تمام کردند و با ساماندهی راننده‌های خودروهای شخصی برای نزدیک به ۲ میلیون نفر کار آفریدند.
در دوران پیش از ظهور این استارتاپ‌ها،‌ اخبار و حوادث مسافرکش‌های شخصی را به خاطر دارید؟ حال چه تعداد خبر ناگوار از مسافرکش‌ها به گوشمان می‌رسد؟ بازار دست دوم فروشی‌ ایران را قیاس کنید با قبل از ظهور استارتا‌پ‌های دیوار و شیپور. نظارت بر تراکنش‌ها و خریدها با اپ‌های مالی را مقایسه کنید با خریدهای دستی تا همین پنج سال پیش.
این روزها همه چیز آسانتر نظارت می‌شود، آن هم با توسعه چشمگیر استارتاپ‌های خدماتی و فین‌تک‌ها (کاربری‌های فناوری در ارائه خدمات مالی). همین ماه رمضان، تا چند سال پیش بهترین زمان بود برای عرضه غذاهای بی‌کیفیت زیرزمینی به آنهایی که معذوریت داشتند و نمی‌توانستند روزه بگیرند. حالا اما استارتاپ‌های سفارش غذای آنلاین این فضای زیرزمینی غیرقابل نظارت را بدل به فضایی رقابتی بین رستوران‌ها برای ارائه غذای سرد و سالم کرده‌اند که در صورت کیفیت پایین یا غیربهداشتی بودن، قابلیت شکایت و پیگیری دارد؛‌ نه اینکه سفارش‌دهنده هم خود را مجرم بداند و از ترس انگ روزه‌خواری قید پیگیری را بزند.
حالا چیلیوری به مخاطبانش پیامک می‌دهد که «همه روزه هستیم. می‌تونی سحر، ناهار و شام از چیلیوری سفارش بدی» یا اسنپ‌فود که به مشترکانش پیامک فرستاده که «… عزیز، اسنپ‌فود در ماه رمضان همراه شماست اگر مسافرید، معذور شرعی هستید یا به هر دلیلی توفیق روزه گرفتن ندارید، می‌توانید غذای خود را از طریق اسنپ‌فود سفارش دهید.» ریحون هم در توئیتی با زبان محاوره‌ای نوشته «ماه رمضان توی ریحون … اگه روزه هستین افطار و شام‌تون رو می‌تونین سفارش بدین. ناهار هم توی ریحون قابل سفارشه برای مسافران و معذوران شرعی و اونایی که به هر دلیلی نمی‌تونن روزه بگیرن.»
به هر ترتیب اگر تا قبل از این رستوران‌دارها باید الزاما به فکر درآمدهای اضافه از منوی ویژه افطار می‌افتادند، حالا این فرصت را دارند که طی روز هم به معذوران خدمات دهند. تعداد چشمگیر افراد درگیر کار شده و حجم تراکنش بالا از یک سو و نظارتی که به خودی خود در همین استارتاپ‌ها با گزارش مستقیم خود مردم دارند، بازار غذای‌های سرد طی روز ماه رمضان را از فضای زیرزمینی به ویترینی اینترنتی کشانده است.
استارتاپ‌ها با جاه طلبی بخش خصوصی کارهای ناتمام حاکمیتی را یکی پشت دیگری تیک می‌زنند و پیش می‌روند. اما بر چه کسی پوشیده است که اگر اوضاع اقتصادی کمی به سامان‌تر بود، همین فضای کاری استارتاپ‌های کارآفرین هم تنگ‌تر می‌شد و هزاران ایراد و مانع که بر مسیرشان گذاشته نمی‌شد؟ با خودمان صادق باشیم، همه می‌دانیم در زیر لایه‌های ابرشهرهای‌مان چه می‌گذرد؟ تا جایی که با شرع و قانون‌ اساسی‌مان، تعارض ایجاد نمی‌کند، از همین ظرفیت‌ها استفاده کنیم. این همزیستی در ماه رمضان را قدر بدانیم.

بازدید اپلیکیشن 8 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

اسنپ، پزشک اینترنتی را بلعید! اسنپ، پزشک اینترنتی را بلعید!
سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح | «خدمات پزشک و مشاور به اسنپ اضافه شد»؛ این خبری است که اسنپ آن را به طور رسمی منتشر کرده ... اسنپ که در چند ماه گذشته به صورت چراغ خاموش دست به تعدیل نیرو در شرکت‌های زیرمجموعه خود و به خصوص در اسنپ تریپ و…...
کرونا، انحصارطلبی یا رکود، کدامیک چیلیوری را زمین زد؟ کرونا، انحصارطلبی یا رکود، کدامیک چیلیوری را زمین زد؟
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح| چیلیوری، اپلیکیشن سفارش آنلاین غذا هم به فهرست کسب و کارهایی پیوست که نتوانستند زیر بار بحران‌های اخیر کمر راست کنند اما مدیران این استارتاپ می‌گویند انحصارطلبی رقیب، میخ آخر را به تابوت آنها زده است. همین چند روز پیش علی‌بابا، سامانه فروش اینترنتی بلیت قطار، اتوبوس…...
تپ‌سی میان کارآفرینان برتر جشنواره امین الضرب تپ‌سی میان کارآفرینان برتر جشنواره امین الضرب
اقتصادی
نشان و لوح کارآفرینی امین‌الضرب، از سوی اتاق بازرگانی تهران به پاس فعالیت خلاقانه به مدیرعامل تپسی اعطا شد. چهارمین دوره اعطای نشان امین‌الضرب، دوشنبه (۲۳ دی) همزمان با صد و سی و ششمین سال تاسیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، برگزار شد. در این مراسم علاوه بر…...

پاسخ دهید