رفیق‌کشی به‌خاطر ۵۰ میلیون

اجتماعی
رفیق‌کشی به‌خاطر ۵۰ میلیون

فردی که با استفاده از سلاح شکاری اقدام به قتل یک مرد ۴۰ ساله در باقرشهر کرده بود، دستگیر شد.

ایسنا: حوالی ساعت ۱۵ روز پانزدهم شهریور ماه سال ۹۶ از طریق تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره تیراندازی منجر به قتل در میدان اصلی باقرشهر اطلاع داده شد که به دنبال آن ماموران کلانتری ۱۷۵ باقرشهر به محل اعزام شدند. با حضور ماموران در محل و تأیید خبر اولیه موضوع به کارآگاهان ادره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی اطلاع داده شد و آنان به همراه تیم بررسی صحنه جرم وارد محل شدند.

با حضور ماموران آگاهی در محل و انجام بررسی‌های اولیه هویت متوفی به نام هاشم ۴۰ ساله شناسایی و مشخص شد که وی از ناحیه سینه مورد اصابت گلوله شلیک شده از یک سلاح شکاری قرار گرفته است. در ادامه نیز جسد مقتول به پزشکی قانونی منتقل شد تا بررسی‌های تکمیلی در این خصوص انجام شود.

همزمان ماموران پلیس آگاهی نیز اقدام به انجام تحقیقات میدانی و گفت‌وگو با شاهدان عینی کرده و موفق شدند که هویت متهم به قتل به نام هرمز ۵۰ ساله را شناسایی کردند و مشخص شد هرمز و هاشم با هم دیگر دوست هستند و بر سر اختلافات مالی با هم درگیر شده و این درگیری هم در نهایت منجر به قتل شده است. با کسب این اطلاعات دستور دستگیری قاتل فراری صادر شد و هرمز تحت تعقیب قرار گرفت.

با گذشت چندین ماه از رسیدگی به این پرونده، سرانجام ماموران پلیس آگاهی با بهره گیری از روش‌های علمی کشف جرم و با انجام اقدامات پیچیده مخفیگاه قاتل را در یکی از شهرهای غربی کشور شناسایی کردند که با هماهنگی و اخذ نیابت قضایی راهی محل شده و در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه هرمز در مخفیگاهش دستگیر و به مقر پلیس منتقل شد. همچنین در بازرسی از محل اختفای وی یک قبضه سلاح شکاری، دو خشاب سلاح کلاشینکف و ۹۹ فشنگ جنگی سلاح کلاش و ۹ فشنگ کلت کمری کشف و ضبط شد.

با انتقال متهم به مقر انتظامی وی تحت بازجویی قرار گرفته و با اعتراف به قتل دوستش گفت: مدتی قبل مبلغ ۵۰ میلیون تومان به دوستم قرض دادم و قرار شد موعد مقرر وجه را پرداخت کند، اما با گذشت مدتی پولم را مطالبه کردم و از پرداخت آن طفره رفت و انگار نه انگار به من بدهکار است. روز جنایت باز پولم را طلب کردم ولی جر و بحثمان بالا گرفت و من هم با سلاحی که به همراه داشتم یک تیر به سمت سینهاش شلیک کردم و بلافاصله متواری شدم.

مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت با تایید این خبر اعلام کرد: با توجه به دستگیری قاتل متواری و اعتراف صریح به قتل به انگیزه اختلاف مالی و کشف سلاح و فشنگ‌های ممنوعه، متهم با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت.

بازدید اپلیکیشن 18 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

طرح آزمایشی شماره‌گذاری اینترنتی خودرو + جزییات طرح آزمایشی شماره‌گذاری اینترنتی خودرو + جزییات
اجتماعی
رئیس شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا می‌گوید فرآیند شماره‌گذری خودروها بزودی به صورت اینترنتی انجام می‌شود. قرار است این کار در ابتدا در دو مرکز تهران به صورت آزمایشی انجام و به تدریج در سراسر کشور اجرایی شود. به‌گفته سرهنگ علی محمدی بزودی شماره گذاری خودروها در دو مرکز تعویض پلاک…...
مشکل تامین اتوبوس‌ پایتخت برای کنترل کرونا مشکل تامین اتوبوس‌ پایتخت برای کنترل کرونا
اجتماعی
بعد از بازگشت طرح ترافیک به تهران و بالا رفتن آمار استفاده از حمل و نقل عمومی این نگرانی پیش آمده که اتوبوس و مترو به دلیل ازدحام بالای جمعیت به یکی از کانون‌های اصلی شیوع کرونا در پایتخت تبدیل شود. از طرفی کمبود اتوبوس رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به خصوص…...
مرگ هولناک یک جوان بر اثر غفلت مرگ هولناک یک جوان بر اثر غفلت
اجتماعی
ایسنا: رئیس سازمان آتش‌نشانی کوهدشت از فوت یک نفر در میکسر حمل بتن خبر داد. علی‌یار رضایی امروز ۲۶ خرداد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی تماس با مرکز شماره یک آتش‌نشانی کوهدشت مبنی بر وقوع حادثه‌ برای فردی در شهرک صنعتی این شهرستان، تیم امداد و نجات آتش‌نشانی…...

پاسخ دهید