رفع اتهام فساد فی‌الارض از پرونده محیط‌زیستی‌ها

سیاسی
رفع اتهام فساد فی‌الارض از پرونده محیط‌زیستی‌ها

برترین‌ها: برخی فعالان محیط‌زیست در رسانه‌های اجتماعی به نقل از وکلای بازداشتی‌های محیط‌زیستی خبر دادند که اتهام «فساد‌ فی‌الارض» از پرونده این زندانیان رفع شده است.
خواهر طاهر قدیریان، یکی از فعالان محیط زیستی بازداشتی، روز یکشنبه ۲۱ مهرماه در صفحه اینستاگرام خود این خبر را تایید کرده است.
یک روزنامه‌نگار فعال در حوزه محیط زیست نیز در همین زمینه به مراد طاهباز، نیلوفر‌ بیانی، طاهر قدیریان و هومن جوکار به عنوان چهار نفری اشاره کرده که این اتهام از پرونده آن‌ها رفع شده است.
همچنین برخی فعالان محیطزیست از کاهش مجازات «حد» به «تعزیر» برای این بازداشتی‌ها خبر داده‌اند.
پرونده موسوم به فعالان محیط زیستی بازداشت شده، ۸ متهم دارد که ۴ نفر از آنها به افساد فی الارض، ۳ نفر به جاسوسی و یک نفر به همکاری با دول متخاصم متهم شدند.
مراد طاهباز، سام رجبی، امیرحسین خالقی، هومن جوکار، سپیده کاشانی، نیلوفر بیانی، طاهر قدیریان و عبدالرضا کوهپایه متهمان این پرونده هستند که در بازداشت به سر می‌برند.
هنوز صحت و سقم این خبر تائید و یا تکذیب نشده است.

بازدید اپلیکیشن 8 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی گسترش یابد عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی گسترش یابد
سیاسی
رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند که عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی گسترش یابد. به گزارش ایسنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (جمعه) در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس با اشاره به گشوده شدن فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی…...
ظریف خطاب به آمریکا: رویاپردازی را متوقف کنید ظریف خطاب به آمریکا: رویاپردازی را متوقف کنید
سیاسی
وزیر امور خارجه کشورمان به برخی اخبار حاکی از تلاش وزیر امور خارجه آمریکا برای ارائه طرحی حقوقی که نشان دهد آمریکا هنوز عضوی از توافق هسته‌ای است، واکنش نشان داد. به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی توییتری نوشت: دو سال پیش، مایک پمپئو وزیر…...
توهم تازه آمریکا و طرح اتهام علیه دیپلمات‌های ایرانی! توهم تازه آمریکا و طرح اتهام علیه دیپلمات‌های ایرانی!
سیاسی
هفت صبح - «مورگان اورتگاس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتشار گزارشی مدعی شده که فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از ایران مخرب است. در این گزارش با طرح ادعای نظارت جمهوری اسلامی ایران بر فعالیت مخالفان در خارج، همچنین ادعای برنامه‌ریزی برای حملات تروریستی در کشورهای مختلف مطرح…...

پاسخ دهید