رشد ۹۹درصدی تصادفات از اول فروردین

اجتماعی
رشد ۹۹درصدی تصادفات از اول فروردین

تسنیم: سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: عملیات و امداد رسانی از سوی جمعیت هلال احمر نسبت به زمان مشابه سال قبل ۸۶ درصد، تصادفات جاده‌ای ۹۹ درصد و انتقال به مراکز درمانی ۱۰۱ درصد رشد داشته است.

محمدحسن قوسیان مقدم با اشاره به فعالیت نیروهای جمعیت هلال احمر در ایام نوروز اظهار کرد: در راستای قطع زنجیره کرونا مسئولیت کنترل مسافران در مبادی ورودی مرزها و استان‌ها به عهده جمعیت هلال احمر قرار داده شده است.

وی تصریح کرد: نیروهای هلال احمر در ۱۶ استان و ۳۳ مرز مستقر شده‌اند و اقدامات لازم برای اخذ تست از مسافران در مبادی ورودی مرزها انجام می‌دهند که البته از ۳۳ مرز اشاره شده تعدادی غیر فعال هستند اما به هر ترتیب نیروهای جمعیت هلال احمر مستقر هستند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر ادامه داد: از ۲۵ اسفند تا به امروز۳۳ هزار ۷۸۵ نفر از مبادی مرزها عبور کرده‌اند که از این تعداد ۳ هزار ۹۵۸ تست “پی سی آر” و ۷ هزار و ۷۳۱ تست سریع انجام شده است و ۳۰ نفر نیز در این مدت قرنطیه شده‌اند.

قوسیان مقدم خاطرنشان کرد: همچنین با هماهنگی که با وزارت بهداشت انجام شده ایرانیانی که در مرزها تست آنها مثبت باشد در منازل خود قرنطیه می‌شوند و نزدیکترین مرکز درمانی بر فرایند درمانی آنها نظارت خواهد کرد.

وی افزود: ۲۶۴ نفر از نیروهای جمعیت هلال احمر در ۷ مرز دریایی، ۱۵ مرز زمینی و یک مرز دریایی آماده خدمت رسانی هستند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر ادامه داد: یک هزار و ۲۰۵ پایگاه در جاده‌ها پیش بینی شده است که ۱۲ هزار نیروی سازمان امداد و نجات در این پایگاه‌ها امداد رسانی می‌کنند که از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۹ تا ۳ فروردین ۱۴۰۰ ، یک هزار ۸۶۵ عملیات، ۷۵۵ مورد امداد رسانی به افراد حادثه دیده، ۱۸۷ درمان سرپایی، ۳۹۰ مورد انتقال به مراکز درمانی انجام شده است.

قوسیان مقدم تصریح کرد: عملیات و امداد رسانی از سوی جمعیت هلال احمر نسبت به زمان مشابه سال قبل ۸۶ درصد، تصادفات جاده‌ای ۹۹ درصد و انتقال به مراکز درمانی ۱۰۱ درصد رشد داشته است.

بازدید اپلیکیشن 8 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران
اجتماعی
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد در شبانه روز گذشته بیش از ۲۵هزار مورد جدید کووید-۱۹ در کشور شناسایی شده و ۳۰۴هموطن جان خود را از دست داده‌اند. از مجموع بیماران جدید سه هزار و ۹۸ نفر به‌خاطر شدت ابتلا در بیمارستان بستری شده‌اند تا به‌این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در…...
کیفرخواست پلیس‌راهور علیه عنابستانی به زودی صادر می‌شود کیفرخواست پلیس‌راهور علیه عنابستانی به زودی صادر می‌شود
اجتماعی
رییس پلیس راهور ناجا در تشریح آخرین وضعیت ماجرای شکایت از نماینده مجلسی که با سرباز راهور درگیر شده بود، گفت که کیفرخواست این فرد به زودی صادر می‌شود. سردار سید کمال هادیانفر در حاشیه نشست گزارش عملکرد پلیس در پاسخ به پرسش ایسنا درباره آخرین وضعیت شکایت از علی…...
ببینید | همه روایت‌ها درباره مرگ آزاده نامداری ببینید | همه روایت‌ها درباره مرگ آزاده نامداری
اجتماعی
پیکر بی‌جان آزاده نامداری، مجری سابق صدا و سیما هفتم فروردین در خانه‌اش واقع در شهرک غرب پیدا شد. اورژانس در همان لحظات اولیه اعلام کرد ۴۸ ساعت از مرگ او گذشته است و علت واقعی مرگ بعد از انجام تحقیقات مشخص می‌شود...

پاسخ دهید