راه‌اندازی گشت مقابله با زورگیری و جرایم خشن

اجتماعی
راه‌اندازی گشت مقابله با زورگیری و جرایم خشن

جانشین فرمانده کل انتظامی از طرح های ویژه پلیس برای تشدید اقدامات مقابله ای با مجرمان سابقه دار و جرایم خشن خبر داد و گفت: به منظور تشدید مقابله با مجرمان جرایم خشن، سازوکارهای جدید، ضربتی، فوریتی و موثر را پیش بینی کرده‌ایم و به زودی زود شاهد فعالیت گشت‌های ویژه پلیس در برخورد با مجرمان جرایم خشن خواهیم بود.

سایت پلیس از قول سردار قاسم رضایی نوشت:  در برخورد با مجرمان جرایم خشن و زورگیری، تعارف نداریم و برای انجام وظایف ذاتی، قانونی و انسانی مان معطل عملکرد و ایفای نقش سایر سازمان‌های مسئول در این حوزه نمی‌مانیم هر چند که لازم است همه دستگاه‌های مسئول برای تشدید مقابله با جرایم خشن پای کار بیایند.

رضایی از تقویت گشت‌های ویژه پیاده، موتوری و خودرویی در مناطق آلوده به جرایم خشن خبر داد و اظهار کرد: تقویت نیرو، ساختار و سازمان واحدهای کشف جرم را از الزامات می‌دانیم؛ از طرفی کنترل هوشمند مجرمان سابقه‌دار جرایم خشن را نیز مثمرثمر می‌دانیم.

وی با اشاره به واکنش سریع پلیس برای شناسایی و دستگیری مجرمان جرایم خشن مطرح کرد: بهره‌گیری از تاکتیک‌های عملیاتی دقیق برای مقابله و برخورد قاطع با مجرمان یک اصل الزام آور است.

رضایی بر لزوم تهیه بانک اطلاعاتی از تصاویر عملیاتی در فرآیند مقابله قاطع با مجرمان سابقه دار و جرایم خشن تاکید و تصریح کرد: بر معاضدت حقوقی از ماموران وظیفه شناس که در چارچوب قانون عمل کرده اند تاکید ویژه دارم.

وی بر لزوم تناسب جرم و مجازات در برخورد با مجرمان بویژه جرایم خشن، زورگیری و… تاکید و مطرح کرد : مجازات باید بازدارنده باشد ، سابقه تکرار جرم در مجازات مجرم لحاظ شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید