دانلود اپلیکیشن هفت صبح

پلیس تهران: روزانه ده‌ها شکایت از سگ‌گردانی داریم

اجتماعی
پلیس تهران: روزانه ده‌ها شکایت از سگ‌گردانی داریم

در حالی که تب ماجرای سگ گردانی داغ است، رئیس پلیس تهران با بیان اینکه روزانه ده‌ها تماس با پلیس ۱۱۰ برای برخورد با سگ‌گردانی گرفته می‌شود، گفت: در برخورد با سگ‌گردانی خلاء قانونی وجود ندارد.

سردار حسین رحیمی صبح امروز در حاشیه مراسم تقدیر از فعالان حوزه “عفاف و حجاب” در ستاد فرماندهی تهران بزرگ در پاسخ به این سوال که آیا سگ‌گردانی جرم محسوب می‌شود و نحوه شکایت درباره سگ‌گردانی، گفت: روزانه درباره سگ‌گردانی و مزاحمتهای ایجاد شده در این رابطه در پارکها، معابر عمومی و حتی آپارتمانها و محل سکونت، ده‌ها تماس با پلیس برقرار می‌شود. ما به عنوان پناهگاه مردم وظیفه رسیدگی به این تماسها را داریم. تلاش داریم در این رابطه برخوردمان محترمان باشد.

او تصریح کرد: مردم خواستار برخورد با سگ‌گردانی در پارکها و معابر عمومی هستند، مواردی وجود دارد که مزاحمت ایجاد شده درباره نگهداری سگ در آپارتمان، زندگی آپارتمانی را برای ساکنان آنجا مختل کرده است، پلیس در این مواقع چه باید کند؟ باید با این موارد برخورد کند لذا برابر قانون با این موارد برخورد می‌کنیم. در قانون اجازه حیوان‌گردانی داده نشده البته ممکن است فردی در ویلا یا باغ یا مکانهایی که برای دیگران ایجاد مزاحمت نمی‌کند، سگ نگهداری کند که این موضوع اشکالی ندارد.

رحیمی خاطرنشان کرد: برخی، کشورهای اروپایی را درباره سگ‌گردانی مثال می‌زدنند، باید بگوییم در کشورهای اروپایی نیز درباره نگهداری و حمل و جابه‌جایی آن قوانین خاص دارد، اینگونه نیست که بگوییم هر فردی هر کاری خواست انجام دهد، قوانین در رابطه بسیار سخت است و ناقضان قوانین جرایم بسیار سنگینی را باید پرداخت کنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به این سوال که آیا در برخورد با سگ‌گردانی خلاء قانونی وجود دارد؟ گفت: خیر در این رابطه هیچ خلاء قانونی وجود ندارد. قطعاً اگر مامور جایی دچار اشتباه شود با او برخورد جدی می‌کنیم.

بازدید اپلیکیشن 21 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید