دانلود اپلیکیشن هفت صبح

ذخیره خون تهران در وضعیت شکننده قرار دارد

اجتماعی
ذخیره خون تهران در وضعیت شکننده قرار دارد

مدیر کل انتقال خون استان تهران با اشاره به افزایش اعمال جراحی و در نتیجه افزایش نیاز به خون و فرآورده های آن گفت: ذخایر خون استان تهران در شرایط شکننده‌ای قرار گرفته‌اند و از شهروندان تهرانی دعوت می‌کنم تا همچون همیشه از بیماران نیازمند به خون حمایت کنند و با پیشقدم شدن در اهدای خون کمک کنند تا وضعیت به حالت متعادل برگردد.

دکتر محمدرضا مهدی‌زاده با اعلام اینکه با کاهش آمار کرونا، آمار جراحی‌ها و درخواست خون، افزایش یافته است، گفت: با توجه به بالا رفتن میزان جراحی‌های نیازمند به خون مصرف خون افزایش یافته و ذخایر خون استان تهران در شرایط شکننده‌ای قرار گرفته‌اند. از شهروندان تهرانی دعوت می کنم تا همچون همیشه از بیماران نیازمند به خون حمایت کنند و با پیشقدم شدن در اهدای خون کمک کنند تا وضعیت به حالت متعادل برگردد. امیدواریم با استقبال بیشتر شهروندان از اهدای خون شرایط پایداری در ذخایر خون استان تهران به وجود آید.

مهدی زاده درباره محدودیت کسانی که واکسن های مختلف کرونا را تزریق کرده اند گفت: کسانی که واکسن‌های استرازنکا و اسپوتنیک را دریافت کرده‌اند دوهفته از اهدای خون معاف هستند و بعد از ۱۴ روز شرایط اهدای خون را دارند ولی تزریق دیگر واکسن های کرونا منعی برای اهدای خون ندارد. همچنین بهبود یافتگان کرونا نیز می توانند یک ماه پس از بهبودی برای اهدای خون مراجعه کنند. اهدای خون تاثیر واکسن کرونا را کاهش نمی‌دهد و اهدای این حجم از خون در ایمنی اهداکنندگان پس از تزریق واکسن کرونا تاثیر منفی ندارد. بنابراین اهدا کنندگان با خیال راحت می‌توانند نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

منبع: ایسنا

بازدید اپلیکیشن 6 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید