خبر خوش برای دوچرخه‌سواران تهرانی

اجتماعی
خبر خوش برای دوچرخه‌سواران تهرانی
سفر ترکیبی دوچرخه‌های معمولی با مترو امکان پذیر شد.

دوچرخه در مترو تهران

شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه در خصوص اجرای کامل طرح ورود دوچرخه به مترو اعلام کرد: جابجایی دوچرخه‌های معمولی با مترو از ۵:۳۰ تا ساعت ۶:۱۵ در روزهای معمولی (شنبه تا پنجشنبه) میسر شد.

در حال حاضر بر اساس تمهیدات اتخاذ شده ورود دوچرخه به ایستگاه‌های مترو، در تمام روزهای هفته از ساعت اولیه بهره برداری از مترو تا ۶:۱۵ و از ساعت ۲۰ بلامانع است اما برای تردد بهتر مسافران در روزهای هفته باید از دوچرخه تاشو استفاده کنند و امکان استفاده از دوچرخه‌های معمولی تنها در ایام تعطیلات رسمی و ۱۳ روز اول فرودین مجاز است.

تنها دلیل محدود کردن ورود دوچرخه های معمولی در روزهای تعطیل و ساعت ابتدایی صبح و بعدازظهر، خلوتی ایستگاه ها و قطارها است چرا که با توجه به حجم بالای مسافر که در طول هفته از مترو استفاده می‌کنند امکان ورود دوچرخه به واگن‌ها وجود ندارد.

در حال حاضر در تمام روزهای هفته به غیر از ساعت ۶:۳۰ تا ۹:۳۰ و از ساعت۱۶ تا ۱۹ که پیک مسافری محسوب می شود، دوچرخه سواران می توانند با دوچرخه های تاشو با ابعاد۳۰×۶۰×۹۰ وارد شبکه مترو شوند.

دوچرخه سوارانی که از دوچرخه های تاشو و عادی استفاده می کنند فقط مجاز به استفاده از واگن‌هایی هستند که با آرم دوچرخه مشخص شده است.

طرح ترکیبی دوچرخه و مترو از شهریور سال۱۳۹۷، به منظور نهادینه کردن فرهنگ دوچرخه سواری و استفاده از دوچرخه به جای استفاده از وسایل نقلیه شخصی در شهر ارائه و بر اساس آن ورود دوچرخه به ایستگاه‌های خطوط مترو با درنظر گرفتن واگن مشخص، عملیاتی شد.

بازدید اپلیکیشن 62 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

مجسمه ۱۰۴میلیون ‌دلاری با‌شلنگ شسته نشده ‌ مجسمه ۱۰۴میلیون ‌دلاری با‌شلنگ شسته نشده ‌
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | دیروز عکسی از مجسمه‌های چندصد میلیون ‌دلاری جاکومتی در موزه هنرهای معاصر منتشر شد که یک نفر را مشغول شستن آنها با یک شلنگ آب نشان می‌داد. بعد از اینکه این عکس در شبکه‌های مجازی بسیار چرخید، مدیرکل اداره هنرهای تجسمی آن را تکذیب کرد.مجسمه‌های آلبرتو…...
ببینید | خسارتی که زلزله به بندرلنگه هرمزگان زد ببینید | خسارتی که زلزله به بندرلنگه هرمزگان زد
اجتماعی
در منطقه زلزله زده استان هرمزگان شرایط آب نرمال است و دو آب شیرین‌کن وارد مدار شده و در بخش برق نیز هیچ مشترک بدون برقی وجود ندارد و تنها یک سایت پرورش ماهی و میگو دچار قطع برق شده که اقدامات لازم برای رفع این مشکل نیز در حال…...
ظهور علائم خفیف در یک دریافت‌کننده واکسن ایرانی ظهور علائم خفیف در یک دریافت‌کننده واکسن ایرانی
اجتماعی
فوق تخصص بیماری‌های عفونی و یکی از پزشکانی که روی آزمایش واکسن ایرانی کرونا نظارت می‌کند آخرین وضعیت انجام این آزمایش‌ها را تشریح کرد. به‌گفته محمدرضا صالحی حال دریافت‌کنندگان خوب است، به چهار نفر دیگر در دو روز گذشته واکسن تزریق شده است و در مجموع حال هر هفت نفر…...

پاسخ دهید