دونالد ترامپ چگونه از ویروس کرونا نجات پیدا کرد؟

جهان
گزارش تصویری
برای نمایش تصاویر کلیک کنید. 3 عکس
دونالد ترامپ چگونه از ویروس کرونا نجات پیدا کرد؟

“رئیس‌جمهوری آمریکا با یک داروی ضد کووید-۱۹ که از بافت جنین تولید شده، درمان شده است. او آن را شفای معجزه‌آسای خدادادی خواند اما حامیان او که مخالف سقط جنین هستند، چه فکری خواهند کرد؟”

به گزارش پایگاه خبری دویچه وله، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از ابتلا به ویروس کرونا یک داروی آنتی‌بادی تجربی با نام «ریجن-کوو۲» دریافت کرد. این درمان به شکل شگفت‌آوری اثرگذار بود و ترامپ ظرف چند روز به کاخ سفید بازگشت. او از آن زمان این داروها را به عنوان «معجزاتی از جانب خدا» ستایش می‌کند.

این داروی آنتی‌بادی به دست شرکت بیوتک آمریکایی «ریجنرون» ساخته شده است که اکنون از سازمان غذا و داروی آمریکا خواسته تا تاییدیه استفاده اورژانسی از ریجن-کوو۲ (REGN-COV۲) را صادر کند.

ریجن-کوو۲ شامل دو پادتن مونوکلونال (تک‌تیره) است: ریجن۱۰۹۳۳ و ریجن ۱۰۹۸۷. ریجن-کوو۲ به منظور ایجاد ایمن‌سازی غیرفعال با استفاده از آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده مصنوعی طراحی شده است. این دارو با استفاده از یک رده سلولی مشتق‌شده از بافت جنین تولید شده است.

با توجه به مقاومت شدید دولت ترامپ در تحقیقات مربوط به بافت جنین، بسیار ریاکارانه به نظر می‌رسد که رهبر ایالات متحده که حمایت گسترده‌ای از جانب فعالان ضد سقط‌ جنین دارد، از ریجن-کوو۲ به عنوان یک هدیه آسمانی تجلیل کرده است.

درست در سال گذشته، ترامپ بودجه فدرال برای تلاش‌های تحقیقاتی ملی در زمینه ایدز و درمان‌های سرطان بر پایه بافت و سلول جنینی را کاهش داد. یک کمیسیون ویژه در وزارت بهداشت ایالات متحده با تعداد زیادی از فعالان ضد سقط جنین تاسیس شد و برنامه‌اش برای نظارت و جلوگیری از پروژه‌های تحقیقاتی “نامطلوب” بود. تاکنون ۱۳ طرح از ۱۴ پیشنهاد تحقیقاتی را رد کرده است.

ترامپ ژانویه در یک تجمع ضد سقط جنین در واشنگتن سخنرانی کرد. او در آنجا به فعالان گفت “کودکان متولد نشده هرگز مدافع قویتری در کاخ سفید نداشته‌اند” و “هر کودکی هدیه‌ای گرانبها و مقدس از جانب خداوند است.”

ریجن-کوو۲ در سلول‌های انسانی تولید نمی‌شود، بلکه در سلولهای تخمدان همستر چینی (CHO) تولید می‌شود. با این حال، اثربخشی پادتن‌های موجود در آن پیشتر و در دهه ۱۹۷۰ میلادی در هلند بر روی سلول‌های مشتق‌ شده از بافت کلیه‌ یک جنین سقط شده انسان آزمایش شده بود.

رئیس‌جمهوری آمریکا که به گفته پزشک شخصی‌اش دیگر خطر انتقال ویروس کرونا به دیگران را ندارد، شنبه در اقدامی مورد انتقاد به بالکن کاخ سفید آمد تا برای حامیانش سخنرانی کند. در تصاویری که از تجمع شنبه منتشر شده است، پشت دست ترامپ دو چسب زخم به چشم می‌خورد.

ترامپ مدعی است که دیگر دارویی بابت ابتلا به کووید-۱۹ دریافت نمی‌کند، اما تصاویر اخیر این گمانه‌زنی را به وجود آورده که او احتمالا مایعات داخل وریدی یا دارو دریافت می‌کند. البته این احتمال هم وجود دارد که جای خراش یا زخم با چسب پوشانده شده باشد.

بازدید اپلیکیشن 52 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پکن ‌‌خواستار تداوم حضور ترامپ در کاخ سفید؟ پکن ‌‌خواستار تداوم حضور ترامپ در کاخ سفید؟
جهان
«هر چند ‌ دونالد ترامپ در دوره پرتلاطم نخست ریاست جمهوری خود باعث خشم و سرخوردگی چین شده اما پکن ممکن است با در نظر گرفتن افق افول آمریکا به عنوان ابرقدرت رقیب خود، از پیروزی مجدد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری این کشور استقبال کند.» خبرگزاری فرانسه در گزارشی…...
چرا آذربایجان و ارمنستان با هم می‌جنگند؟ چرا آذربایجان و ارمنستان با هم می‌جنگند؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، مصطفی آرانی | نخستین ساعات بامداد یکشنبه بود که خبر رسید جنگ دوباره در منطقه قره‌باغ آغاز شده است. جنگی که برای هیچ‌کس، خبر تازه‌ای نیست چرا که دو کشور ارمنستان و آذربایجان دست‌کم سی‌سال است که بر سر این منطقه با هم نزاع دارند. اما قره‌باغ…...
شیخ صباح، امیر کویت در ۹۱سالگی درگذشت شیخ صباح، امیر کویت در ۹۱سالگی درگذشت
جهان
تلویزیون رسمی کویت امروز، سه‌شنبه از مرگ شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت خبر داد. به گزارش ایسنا، اسکای نیوز به نقل از تلویزیون رسمی کویت امروز از مرگ شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت که از ژوئیه گذشته در یکی از بیمارستان‌های آمریکا تحت درمان بود، خبر…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید