دانلود اپلیکیشن هفت صبح

دلیل سیلی خوردن مکرون مشخص شد: افول فرانسه!

سیاسی
دلیل سیلی خوردن مکرون مشخص شد: افول فرانسه!

مردی که چند روز پیش با زدن سیلی به صورت رئیس‌جمهور فرانسه خبرساز شد در جلسات بازجویی انگیزه‌اش از این کار را خشم از «افول فرانسه» توصیف کرده است. دامیل تارل ۲۸ ساله قرار است امروز در نخستین جلسه دادگاه خود حاضر شود و احتمال می‌رود به زندان محکوم شود. دادستان‌های فرانسه پیش از این گفته‌اند تارل، به حمله به امانوئل مکرون اعتراف کرده اما گفته که این کار را بدون برنامه‌ریزی قبلی انجام داده است. او در جلسات بازجویی گفته که با جنبش موسوم به «جلیقه‌زردها» که اعتراضاتشان دولت مکرون را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرد ارتباطاتی داشته است.

یک دادستان فرانسوی در بیانیه‌ای چهارشنبه گفت: «او گفت که با تصمیم آنی و بدون فکر این کار را برای نشان دادن نارضایتی‌اش انجام داده است.» حمله تارل به امانوئل مکرون در روز چهارشنبه در دنیا خبرساز شد. مکرون ساعاتی بعدتر گفت که خشم و نفرت، تهدیدی علیه دموکراسی محسوب می‌شود. این اتفاق، هنگام سفر مکرون به منطقه «دروم»، واقع در جنوب شرقی فرانسه رخ داد. مکرون این سفر را در فاصله کمتر از یک سال مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری برای سنجش وضعیت کشور بعد از بیماری همه‌گیر کرونا انجام می‌داد.

آشنایان تارل او را فردی بی‌حاشیه توصیف کرده‌اند. دادستان فرانسه گفت وی عضو هیچ گروه سیاسی یا شبه‌نظامی نبوده است. دادستان‌های فرانسوی گفته‌اند از منزل مرد دیگری که همراه با تارل دستگیر شده سلاح کشف شده است.

بازدید اپلیکیشن 30 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید