دلیل افزایش ناگهانی قیمت خیار

اقتصادی
دلیل افزایش ناگهانی قیمت خیار

بر اساس مشاهدات میدانی از خرده فروشی‌های سطح شهر تهران قیمت خیار افزایش یافته و به کیلویی حدود ۲۰ هزار تومان رسیده است.

تصاویر منتشر شده در فضای مجازی حاکی از آن است که به دلیل پایین بودن قیمت خیار سر جالیز کشاورزان تمایلی به فروش محصولاتشان ندارند و آنها را دور می ریزند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران اما علت این افزایش قیمت را افزایش تقاضا می‌داند.

اسدالله کارگر در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: تقاضای خرید بالا رفته و مصرف نیز افزایش یافته است. همین امر منجر به افزایش قیمت خیار شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قیمت پایین خیار سر زمین باعث شده کشاورزان تمایلی به فروش محصولاتشان نداشته باشند و عرضه کاهش یابد؟ گفت:ممکن است در مقاطعی این اتفاق رخ دهد اما این مساله به صورت دائمی نیست. کشاورزان قیمت‌های روز را دارند و به خریدارانی که محصولاتشان را بهتر می‌خرند، بارشان را می‌فروشند. از طرفی هر محصولی هم خریدار ندارد و این موضوع به کیفیت محصول هم وابسته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی اضافه کرد:البته گاهی ممکن است بار به دلایل گوناگونی از جمله زمان و مکان عرضه در میدان مرکزی نیز به فروش نرود.

وی در پایان گفت: هر باری قیمت بالایی ندارد چون کیفیت یکسانی ندارند. تقاضا برای کیفیت بالا زیاد است

منبع: ایسنا

نظرات کاربران

  1. کل محصول کشاورز همینه ، برنج در بازار شمال حدود ۷۵ هزار تومان هست حالا ی مشت دلال از خدا بیخبر میان شالی مان را کیلوی ۲۰ هزار تومان می خرن ، این دولت مردان ما هم نمی دونن تو فکر چی هستن کلا” از مملکت داری وقت کشت ارشاد تمام

دیدگاهتان را بنویسید