دلایل موفقیت کره‌جنوبی در مبارزه با کرونا

جهان
دلایل موفقیت کره‌جنوبی در مبارزه با کرونا

دبیر کل سابق سازمان ملل که خود اهل کره جنوبی است کنترل خوب بحران کرونا در کشورش که حدود ۵۱٫۵ میلیون نفر جمعیت دارد را ناشی از سیستم بهداشتی و درمانی دانست که جزو بهترین ها در دنیا است و عوامل دیگر از جمله شفافیت، خلاقیت و همبستگی را موثر دانست.

بان کی مون با اشاره به تست های زیاد و سریع کرونا در کشورش که به حدود ۱۵ هزار تست در روز می رسد گفت: هزینه همه تست های کرونا همچنین برای خارجی ها را دولت کره جنوبی خود بر عهده دارد.

وی همچنین تاکید کرد که در کشورش از شرکت های فناوری اطلاعات مانند سامسونگ و الجی و همچنین جی پی اس برای اطلاع از شیوع ویروس کرونا استفاده می شود.

وی همچنین به بلوغ کره ای ها در مبارزه با این بیماری به عنوان یک فاکتور موفق برای مقابله با این ویروس اشاره کرده که نقش مهمی در مهار کرونا دارد و گفت: مردم به دستورالعمل های دولت در مورد فاصله گذاری اجتماعی و ممانعت از خریدهای غیر ضروری عمل می کنند. به این ترتیب اقدامات قرنطینه سختگیرانه ، بستن مرزها و یا توقف پروازها ضرورتی پیدا نکرد.

بان کی مون همچنین تاکید کرد که با وجود افزایش چشمگیر موارد تایید شده کرونا از زمان شروع این بحران اما کره حالا به یک مرحله پایدار رسیده و گسترش این ویروس در حال کاهش است.

به نوشته تسنیم، بر اساس آمارهای رسمی در کره جنوبی تا به حال ۱۰۱۵۶ نفر به کرونا مبتلا شده و ۱۷۷ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بازدید اپلیکیشن 46 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ویدیو/ لطفا مراقب باشید ویدیو/ لطفا مراقب باشید
سلامت و زندگی
پاسخی به این سوال که چگونه در محیط ادارات از خود و دیگران در برابر ویروس کرونا مراقبت کنیم؟...
عکس/ روش جدید برای محافظت از کرونا عکس/ روش جدید برای محافظت از کرونا
دیدنی‌ها
فردی که برای محافظت در برابر کرونا با لباس غواصی در کانادا به خرید رفته است.خبرآنلاین این عکس را منتشر کرده است....
اگر سرکار می‌روید، این ویدیو را ببینید اگر سرکار می‌روید، این ویدیو را ببینید
سلامت و زندگی
برای رفتن سرکار حتماً این ۹ راهکار را رعایت کنید....

پاسخ دهید