بازداشت دو زن جیب‌بر ‌بی.‌آر.‌تی

اجتماعی
بازداشت دو زن جیب‌بر ‌بی.‌آر.‌تی

‌سعیده و مریم دو جیب‌بر زن در اتوبوس‌های بی‌آرتی بعد از ۲۰ فقره سرقت دستگیر شدند. آنها از ازدحام و عجله شهروندان برای رسیدن به مقصد استفاده کرده و به سرعت گوشی‌های هوشمند را به سرقت می‌بردند. رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری دو سارق جیب‌بر خطوط اتوبوس‌های تندرو و از کشف ۲۰ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال گفت: اخیرا پرونده‌هایی با موضوع سرقت به شیوه جیب‌بری از شهروندان در اتوبوس‌های بی‌آرتی به پایگاه سوم پلیس آگاهی رسیده بود که برای کشف و دستگیری سارق یا سارقان، کارگروهی متشکل از ماموران سرکلانتری سوم و کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت‌های خاص پایگاه اقدام به شروع طرحی مشترک کردند.

دستخال افزود: با زیر نظر قرار دادن نقاط آلوده و جرم‌خیز، ماموران کلانتری ۱۰۵ سنایی در حین ماموریت موفق به شناسایی و دستگیری سارقان جیب‌بر زن می‌شوند که هنگام دستگیری خود را «سعیده» و «مریم» معرفی می‌کنند؛ در بازرسی بدنی از آنها سه دستگاه گوشی هوشمند و یک کارت مترو با هویت مشخص و تعدادی حافظه جانبی کشف شد.

*** سارق‌های باسابقه
سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال بیان کرد: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی با توجه به اسناد پرونده و نبود مدارک هویتی، پرونده آنها را به بازپرس شعبه ۶ دادسرای ناحیه۶ تهران ارجاع می‌دهند و بر اساس دستور مقام قضایی، متهمان روانه زندان شده و سپس به مدت ۵ روز در اختیار این پایگاه قرار گرفتند.

به گفته دستخال، با توجه به انکار متهمان به جیب‌بری، در بررسی اسناد پرونده و انجام اقدامات پلیسی، مالکان گوشی‌ها شناسایی شدند و بر سرقت اموالشان توسط متهمان، تاکید کردند.وی گفت: در ضلع دیگر تحقیقات، کارآگاهان موفق می‌شوند هویت واقعی متهمان به نام‌های «نسرین» و «سمیرا» که دارای سوابق متعدد کیفری بودند را شناسایی کنند و با توجه به سرقت‌های اخیر، ۲۰ نفر از مالباختگان پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی و مواجهه حضوری با متهمان آنها را به طور دقیق شناسایی کردند.

*** اعتراف به ۲۰ فقره سرقت
«نسرین» و «سمیرا» وقتی خود را در معرض اسناد و ادله متقن کارآگاهان دیدند به جرم خود مبنی بر ۲۰ فقره سرقت به شیوه جیب‌بری اعتراف کردند؛ متهمان که ارتباط دوستی با هم داشتند شیوه و شگرد خود را این‌گونه توضیح دادند که با استفاده از غفلت مسافران اتوبوس‌های خطوط بی‌آرتی در زمان‌هایی که ازدحام جمعیت بود اقدام به جیب‌بری می‌کردند. رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی گفت: با توجه به اعتراف نسرین و سمیرا به جرم سرقت، پرونده به دادسرای مربوطه ارسال شد و هر دو متهم با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند.

بازدید اپلیکیشن 23 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

استاد گوشی‌قاپ‌های پایتخت چگونه به‌دام افتاد؟ استاد گوشی‌قاپ‌های پایتخت چگونه به‌دام افتاد؟
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، سارا غضنفری | ماجرای دستگیری قدیمی‌ترین گوشی‌قاپ تهران هم از آن دسته ماجراهای جالب است که حتی خود پلیس هم اذعان می‌کند ما در این سال‌ها، گوشی‌قاپی که حدود ۵۴ سال سن داشته باشد دستگیر نکرده بودیم. به عکس‌های این فرد هم نگاه کنیم متوجه کهولت سن…...
از دستگیری سارق پاترول تا سرقت وسایل ویلا ‌ از دستگیری سارق پاترول تا سرقت وسایل ویلا ‌
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، سارا غضنفری | ماجرای یک سارق پاترول و دو مالخر که بعد از سرقت خودرو به سرقت وسایل یک ویلا در شمال با کارت ملی دزدی ختم شد.در پی وقوع چند فقره سرقت خودروهای پاترول مدل‌پایین در سطح حوزه استحفاظی کلانتری ۱۱۸ ستارخان، به گفته سرهنگ ضرغام…...
هشدار پلیس: شیشه‌ها بالا‌، کفش‌ها پشت‌ در هشدار پلیس: شیشه‌ها بالا‌، کفش‌ها پشت‌ در
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | ویدئوی حضور گشت پلیس سر چهارراه و تذکر به خودروهای رهگذر درباره موبایل‌قاپ‌ها بازتاب وسیعی در شبکه‌های اجتماعی داشته. این تصاویر در خیابان نجات‌الهی تهران ضبط شده و یک مامور پلیس از داخل خودروی گشت کلانتری به یک سانتافه مشکی هشدار می‌دهد که شیشه خودرو باید…...

پاسخ دهید