بازداشت دو زن جیب‌بر ‌بی.‌آر.‌تی

اجتماعی
بازداشت دو زن جیب‌بر ‌بی.‌آر.‌تی

‌سعیده و مریم دو جیب‌بر زن در اتوبوس‌های بی‌آرتی بعد از ۲۰ فقره سرقت دستگیر شدند. آنها از ازدحام و عجله شهروندان برای رسیدن به مقصد استفاده کرده و به سرعت گوشی‌های هوشمند را به سرقت می‌بردند. رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری دو سارق جیب‌بر خطوط اتوبوس‌های تندرو و از کشف ۲۰ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال گفت: اخیرا پرونده‌هایی با موضوع سرقت به شیوه جیب‌بری از شهروندان در اتوبوس‌های بی‌آرتی به پایگاه سوم پلیس آگاهی رسیده بود که برای کشف و دستگیری سارق یا سارقان، کارگروهی متشکل از ماموران سرکلانتری سوم و کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت‌های خاص پایگاه اقدام به شروع طرحی مشترک کردند.

دستخال افزود: با زیر نظر قرار دادن نقاط آلوده و جرم‌خیز، ماموران کلانتری ۱۰۵ سنایی در حین ماموریت موفق به شناسایی و دستگیری سارقان جیب‌بر زن می‌شوند که هنگام دستگیری خود را «سعیده» و «مریم» معرفی می‌کنند؛ در بازرسی بدنی از آنها سه دستگاه گوشی هوشمند و یک کارت مترو با هویت مشخص و تعدادی حافظه جانبی کشف شد.

*** سارق‌های باسابقه
سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال بیان کرد: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی با توجه به اسناد پرونده و نبود مدارک هویتی، پرونده آنها را به بازپرس شعبه ۶ دادسرای ناحیه۶ تهران ارجاع می‌دهند و بر اساس دستور مقام قضایی، متهمان روانه زندان شده و سپس به مدت ۵ روز در اختیار این پایگاه قرار گرفتند.

به گفته دستخال، با توجه به انکار متهمان به جیب‌بری، در بررسی اسناد پرونده و انجام اقدامات پلیسی، مالکان گوشی‌ها شناسایی شدند و بر سرقت اموالشان توسط متهمان، تاکید کردند.وی گفت: در ضلع دیگر تحقیقات، کارآگاهان موفق می‌شوند هویت واقعی متهمان به نام‌های «نسرین» و «سمیرا» که دارای سوابق متعدد کیفری بودند را شناسایی کنند و با توجه به سرقت‌های اخیر، ۲۰ نفر از مالباختگان پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی و مواجهه حضوری با متهمان آنها را به طور دقیق شناسایی کردند.

*** اعتراف به ۲۰ فقره سرقت
«نسرین» و «سمیرا» وقتی خود را در معرض اسناد و ادله متقن کارآگاهان دیدند به جرم خود مبنی بر ۲۰ فقره سرقت به شیوه جیب‌بری اعتراف کردند؛ متهمان که ارتباط دوستی با هم داشتند شیوه و شگرد خود را این‌گونه توضیح دادند که با استفاده از غفلت مسافران اتوبوس‌های خطوط بی‌آرتی در زمان‌هایی که ازدحام جمعیت بود اقدام به جیب‌بری می‌کردند. رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی گفت: با توجه به اعتراف نسرین و سمیرا به جرم سرقت، پرونده به دادسرای مربوطه ارسال شد و هر دو متهم با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند.

بازدید اپلیکیشن 22 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

سرقت ۶۶۰‌سکه طلا از شوهر ‌به خاطر مهاجرت سرقت ۶۶۰‌سکه طلا از شوهر ‌به خاطر مهاجرت
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، سارا غضنفری | لیلا زن تهرانی برای مهاجرت به کانادا ۶۶۰ سکه از شوهرش دزدید. رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران از دستگیری همسر مالباخته و اعتراف او به سرقت ۶۶۰ قطعه سکه طلا خبر داد و گفت: رویای مهاجرت به کشور کانادا انگیزه سرقت او از…...
۷۰فقره سرقت منزل در پرونده‌ زن و مرد سارق ۷۰فقره سرقت منزل در پرونده‌ زن و مرد سارق
کاربران ویژه - اسلایدر
روزنامه هفت صبح، سارا غضنفری | زن و مردی که عکس‌شان بدون پوشش و با دستور مقام قضایی اجازه انتشار یافته است دو سارقی هستند که علاوه بر سرقت میلیاردی از منازل در شهرهای مختلف کشور یک پرونده قتل نیز در کارنامه این مرد سارق وجود دارد. با درخواست پلیس…...
قتل دختر جوان توسط نامزد سابق قتل دختر جوان توسط نامزد سابق
اسلایدر
مردی جوان به دلیل اختلافات خانوادگی از نامزدش جدا شده بود، اما فکر نمی‌کرد دختر جوان بعد از گذشت چندی تصمیم به ازدواج با فرد دیگری بگیرد و آینده‌اش را طور دیگری رقم بزند. همین ماجرا مرد را خشمگین کرد و با نامزد سابقش قرار ملاقاتی گذاشت. قراری که باعث…...

پاسخ دهید