دستور ترامپ برای اعزام نیروی نظامی به عربستان

جهان
دستور ترامپ برای اعزام نیروی نظامی به عربستان

ایرنا: دونالد ترامپ دستور اعزام سربازان بیشتر به عربستان سعودی و همچنین سیستم های راداری و موشکی برای آنچه را که “بهبود دفاع در برابر تهدیدهای هوایی و موشکی در منطقه” خواند، صادر کرده‌است.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، ترامپ در نامه ای به کنگره اعلام کرد که سربازان بیشتر آمریکایی برای دفاع در برابر ایران در هفته‌های آینده به عربستان سعودی اعزام خواهند شد و حدود سه هزار پرسنل ارتش آمریکا تا زمانی که لازم باشد در عربستان خواهند ماند.

رئیس جمهوری آمریکا در نامه خود به رهبران کنگره گفت: نیروها و تجهیزات اضافی که برای اعزام به عربستان سعودی اعلام شده اند شامل سیستم های راداری و موشکی برای بهبود دفاعی در برابر تهدیدهای هوایی و موشکی در منطقه، یک شاخه اعزامی هوایی برای پشتیبانی از عملیات هواپیماهای ایالات متحده در عربستان سعودی و دو اسکادران جنگنده خواهد بود.

به گفته کاخ سفید، اولین دسته از این نیروهای اضافی به عربستان سعودی رسیده اند و نیروهای باقی مانده در هفته های آینده وارد خواهند شد.

ترامپ خاطرنشان کرد: با استقرار جدید تعداد کل نیروهای آمریکایی در عربستان سعودی به سه هزار نفر خواهد رسید.

رییس جمهوری آمریکا افزود: نیروهای نظامی تا زمانی که حضور آنها برای انجام مأموریت ها تا زمانی که نیاز باشد، در منطقه مستقر خواهند بود.

بازدید اپلیکیشن 50 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ظریف: تنها اشتهای ترامپ را تند می کنید! ظریف: تنها اشتهای ترامپ را تند می کنید!
سیاسی
وزیر خارجه ایران توئیتی را علیه رویکرد اروپایی ها در باج دادن به آمریکایی ها منتشر کرد. به گزارش خبرآنلاین، ظریف در توئیتی نوشت: (خبر باج دادن اروپا برای) جلب رضایت ایالات متحده تائید شد. سه کشور اروپایی باقی‌مانده برجام را فروختند تا از تعرفه‌های جدید ترامپ رهایی پیدا کنند.…...
هزار‌توی ارتباط وکیل ترامپ با پرونده اوکراین‌گیت هزار‌توی ارتباط وکیل ترامپ با پرونده اوکراین‌گیت
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | روزنامه گاردین گزارش داد، وکیل رئیس‌جمهور آمریکا که از سال ۲۰۰۳ میلادی تا کنون روابط نزدیکی با تجار و سیاستمداران اوکراینی داشته، به یکی از نقش‌آفرینان اصلی پرونده اوکراین‌گیت مبدل شده است. روزنامه ‌گاردین‌ روز چهارشنبه در گزارشی که در ادامه ذکر می‌شود نوشت، اولین بار…...
تلاش طالبان‌ برای بیرون کردن آمریکا‌ از افغانستان تلاش طالبان‌ برای بیرون کردن آمریکا‌ از افغانستان
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | با لغو مذاکرات کمپ دیوید، طالبان به دنبال راهی برای بیرون کردن آمریکایی‌ها از افغانستان است. هفته گذشته دونالد ترامپ دیدار خودش با نمایندگان طالبان درکمپ دیوید را به‌هم زد. دلیل این کار کشته شدن یک نظامی آمریکایی در حملات این گروه عنوان شد. بعد از…...

پاسخ دهید