دستور ترامپ برای اعزام نیروی نظامی به عربستان

جهان
دستور ترامپ برای اعزام نیروی نظامی به عربستان

ایرنا: دونالد ترامپ دستور اعزام سربازان بیشتر به عربستان سعودی و همچنین سیستم های راداری و موشکی برای آنچه را که “بهبود دفاع در برابر تهدیدهای هوایی و موشکی در منطقه” خواند، صادر کرده‌است.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، ترامپ در نامه ای به کنگره اعلام کرد که سربازان بیشتر آمریکایی برای دفاع در برابر ایران در هفته‌های آینده به عربستان سعودی اعزام خواهند شد و حدود سه هزار پرسنل ارتش آمریکا تا زمانی که لازم باشد در عربستان خواهند ماند.

رئیس جمهوری آمریکا در نامه خود به رهبران کنگره گفت: نیروها و تجهیزات اضافی که برای اعزام به عربستان سعودی اعلام شده اند شامل سیستم های راداری و موشکی برای بهبود دفاعی در برابر تهدیدهای هوایی و موشکی در منطقه، یک شاخه اعزامی هوایی برای پشتیبانی از عملیات هواپیماهای ایالات متحده در عربستان سعودی و دو اسکادران جنگنده خواهد بود.

به گفته کاخ سفید، اولین دسته از این نیروهای اضافی به عربستان سعودی رسیده اند و نیروهای باقی مانده در هفته های آینده وارد خواهند شد.

ترامپ خاطرنشان کرد: با استقرار جدید تعداد کل نیروهای آمریکایی در عربستان سعودی به سه هزار نفر خواهد رسید.

رییس جمهوری آمریکا افزود: نیروهای نظامی تا زمانی که حضور آنها برای انجام مأموریت ها تا زمانی که نیاز باشد، در منطقه مستقر خواهند بود.

بازدید اپلیکیشن 44 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ترامپ: با ایران گروگان‌ها را مبادله کردیم ترامپ: با ایران گروگان‌ها را مبادله کردیم
سیاسی
خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران به آزادی ایرانی در بند آمریکا و همچنین آزادی جاسوس آمریکایی که در ایران دوران محکومیت خود را می‌گذراند اشاره کرد و از آن با عنوان «مبادله گروگان‌ها» یاد کرد. وی در پاسخ به سوال یک خبرنگار که درباره آزادی…...
دونالد ترامپ استیضاح می‌شود؟ دونالد ترامپ استیضاح می‌شود؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح| سه متخصص قانون اساسی آمریکا اقدامات رئیس‌جمهور این کشور را جرم دانستند. سه متخصص قانون اساسی آمریکا روز چهارشنبه دربرابر کمیته قضایی مجلس آمریکا تصریح کردند که اقدامات دونالد ترامپ او را مستوجب برکناری از ریاست‌جمهوری می‌کند. این سه استاد دانشگاه گفتند، تلاش رئیس‌جمهوری آمریکا برای کمک‌گرفتن…...
شش نکته از زندگی بانوی جنجالی شش نکته از زندگی بانوی جنجالی
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، مصطفی آرانی | گزارشی از یک زندگینامه غیررسمی که تازگی‌ها در مورد ملانیا ترامپ، همسر رئیس‌جمهور آمریکا منتشر شده است. دو روز پیش، کتابی در ایالات متحده آمریکا منتشر شد که یک زندگی‌نامه غیررسمی از ملانیا ترامپ، همسر دونالد ترامپ بود. این کتاب با وجود دو روز…...

پاسخ دهید