دستورالعمل «فراجا» برای جبران خسارات مردم در ماموریت پلیس

اجتماعی
دستورالعمل «فراجا» برای جبران خسارات مردم در ماموریت پلیس

فرمانده فراجا می‌گوید براساس دستورالعملی که ابلاغ کرده‌ایم اگر حین اجرای ماموریت قانونی به فرد یا افرادی خسارتی وارد شد با پیگیری جبران خسارت کرده و رضایت فرد جلب می‌شود.

سردار حسین اشتری در نشست هم اندیشی با جمعی از فعالان رسانه‌ای که در ستاد فراجا برگزار شد، گفت: « براساس دستورالعملی که ابلاغ کرده‌ایم اگر حین اجرای ماموریت قانونی به فرد یا افرادی خسارتی وارد شد با پیگیری جبران خسارت کرده و رضایت فرد جلب می‌شود. مجموعه انتظامی انصافا درخصوص اتفاقاتی که رخداد در میدان نسبت به تمام دوره‌های گذشته موفق‌تر و هوشمندانه عمل کرد هر چند در عملیات روانی و جنگ نرم خلاء‌ها و کمبودهایی مشاهده شد تا جایی که بخش عمده‌ای از افرادی که به تجمعات می‌پیوستند به دلیل تبلیغات گسترده رسانه‌های معاند بود.»

فرمانده کل انتظامی کشور ادامه داد: «واقعیت این است که پلیس وظیفه دارد اگر بی‌نظمی در شهر ایجاد شود آن را مرتفع کند اما در فضای مجازی و جنگ نرم سازوکار اصلی فعالیت رسانه‌ای بر عهده متولیان این امر است و پلیس نیز همگام با آنان حین اجرای وظیفه اصلی تلاش می‌کند. یعنی فعالیت و سازوکارهای اصلی تعریف شده برعهده نظام رسانه‌ای کشور نظیر سازمان صدا و سیما است.»

دیدگاهتان را بنویسید