در دیدار مکرون و الکاظمی چه گذشت؟

جهان
در دیدار مکرون و الکاظمی چه گذشت؟

ایرنا نوشت: رییس جمهوری فرانسه و نخست وزیر عراق امروز چهارشنبه در باره راه های توسعه روابط پاریس و بغداد بحث و گفت وگو کردند.
دفتر نخست وزیری عراق با انتشار بیانیه ای کوتاه اعلام کرد که «امانوئل مکرون» و «مصطفی الکاظمی» توسعه روابط دو جانبه را بحث و گفت وگو کردند.
به نوشته بیانیه، در این دیدار، دو طرف همچنین موضوع حمایت فرانسه و جامعه جهانی از عراق و پشتیبانی از این کشور در جنگ ضد تروریسم را بررسی کردند.

رییس جمهوری فرانسه در سفری یک روزه، برای نخستین بار امروز وارد بغداد شد و بعد از استقبال رسمی در کاخ ریاست جمهوری عراق با حضور برهم صالح رییس جمهوری، مصطفی الکاظمی نخست وزیر و محمد الحلبوسی رییس پارلمان، اوضاع عراق و منطقه را بحث و بررسی کرد.

وی در نشست خبری مشترک با همتای عراقی بر حمایت فرانسه و جامعه جهانی از تلاش عراق در جنگ با تروریسم تاکید کرد و گفت که داعش هنوز تمام نشده است.

برهم صالح نیز خواستار حمایت جامعه جهانی و فرانسه از تلاش های عراق برای تقویت نقش محوری این کشور در منطقه شد.

بازدید اپلیکیشن 15 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

اظهارات پزشک آمریکایی درباره روند درمان ترامپ اظهارات پزشک آمریکایی درباره روند درمان ترامپ
جهان
یک پزشک آمریکایی در مرکز درمان لانگون دانشگاه نیویورک با اشاره به دارویی که برای بیماری کرونای رئیس‌جمهور این کشور در نظر گرفته وضعیت او در بیمارستان را مثبت ارزیابی کرد. دکتر «مارک سیگل»، پزشک مرکز درمانی لانگون دانشگاه نیویورک که برای وبگاه فاکس نیوز در مورد مسائل درمانی و…...
چه کسی برنده انتخابات آمریکا می‌شود؟ چه کسی برنده انتخابات آمریکا می‌شود؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، رامتین لطیفی | ۱۰ روز مانده تا روز تاریخی انتخابات آمریکا. سوم نوامبری که می‌شود اواخر روز ۱۳ آبان و ابتدای ۱۴ آبان. هر دو کاندیدا، در انتخابات زودهنگام رای خود را به صندوق انداختند و علاوه بر آن‌ها بیش از ۳۰ میلیون نفر رای دادند و…...
گروسی:در یک سال ۴۰۰ بازرسی از ایران انجام دادیم گروسی:در یک سال ۴۰۰ بازرسی از ایران انجام دادیم
جهان
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید کرد که در طی یک سال گذشته این آژانس بیش از ۴۰۰ بازرسی از ایران داشته است. به گزارش ایسنا، رافائل گروسی، مدیرکل آژانش بین‌المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه در گفت‌وگویی با اشپیگل آلمان در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا ایران به…...

پاسخ دهید