در دیدار مکرون و الکاظمی چه گذشت؟

جهان
در دیدار مکرون و الکاظمی چه گذشت؟

ایرنا نوشت: رییس جمهوری فرانسه و نخست وزیر عراق امروز چهارشنبه در باره راه های توسعه روابط پاریس و بغداد بحث و گفت وگو کردند.
دفتر نخست وزیری عراق با انتشار بیانیه ای کوتاه اعلام کرد که «امانوئل مکرون» و «مصطفی الکاظمی» توسعه روابط دو جانبه را بحث و گفت وگو کردند.
به نوشته بیانیه، در این دیدار، دو طرف همچنین موضوع حمایت فرانسه و جامعه جهانی از عراق و پشتیبانی از این کشور در جنگ ضد تروریسم را بررسی کردند.

رییس جمهوری فرانسه در سفری یک روزه، برای نخستین بار امروز وارد بغداد شد و بعد از استقبال رسمی در کاخ ریاست جمهوری عراق با حضور برهم صالح رییس جمهوری، مصطفی الکاظمی نخست وزیر و محمد الحلبوسی رییس پارلمان، اوضاع عراق و منطقه را بحث و بررسی کرد.

وی در نشست خبری مشترک با همتای عراقی بر حمایت فرانسه و جامعه جهانی از تلاش عراق در جنگ با تروریسم تاکید کرد و گفت که داعش هنوز تمام نشده است.

برهم صالح نیز خواستار حمایت جامعه جهانی و فرانسه از تلاش های عراق برای تقویت نقش محوری این کشور در منطقه شد.

بازدید اپلیکیشن 15 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

رئیس‌جمهوری آذربایجان: قره‌باغ متعلق به ماست رئیس‌جمهوری آذربایجان: قره‌باغ متعلق به ماست
جهان
رئیس‌جمهوری آذربایجان با بیان اینکه "اجازه پایمال شدن خون شهدایمان را نخواهیم داد"، اعلام کرد که "ما از خاک خود دفاع می‌کنیم و قره‌باغ متعلق به آذربایجان است." به گزارش آناتولی، الهام علی‌اف، ضمن اشاره به اینکه ارمنستان به صورت مداوم به سمت مواضع ارتش آذربایجان و مناطق مسکونی در…...
ترامپ و بایدن در اولین مناظره انتخاباتی چه گفتند؟ ترامپ و بایدن در اولین مناظره انتخاباتی چه گفتند؟
جهان
نخستین مناظره انتخاباتی دونالد ترامپ و جو بایدن نامزدهای جمهوری خواه و دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا با حاشیه هایی همراه بود؛ اخم های ترامپ، لبخندهای معنادار بایدن به رقیب جمهوریخواهش و مزاحمت های مکرر ترامپ برای بایدن با هدف برهم زدن تمرکز او از جمله حاشیه های این مناظره بود.…...
دونالد ترامپ با کرونا انتخابات را خواهد برد؟ دونالد ترامپ با کرونا انتخابات را خواهد برد؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، رامتین لطیفی | کمتر از یک ماه به سررسید زمان انتخابات آمریکا باقی‌مانده است و می‌توان گفت تمامی نظرسنجی‌هایی که توسط شبکه‌های تلویزیونی و موسسه‌های افکارسنجی انجام می‌شود نشان می‌دهند که بایدن در کسب آرای مردمی از ترامپ جلوتر است. اختلاف بایدن و ترامپ در برخی از…...

پاسخ دهید