درآمد تبلیغاتی اینستاگرام در یک سال: ۲۰ میلیارد دلار

دانش و فناوری
درآمد تبلیغاتی اینستاگرام در یک سال: ۲۰ میلیارد دلار

درآمدهای تبلیغاتی اینستاگرام از یوتیوب بیشتر شد. به گزارش عصرایران، یوتیوب در مالکیت شرکت گوگل و اینستاگرام در مالکیت فیس بوک است.

درآمد تبلیغات اینستاگرام در سال ۲۰۱۹

منابع آگاه به خبرگزاری بلومبرگ گفته اند که درآمد تبلیغاتی شبکه اجتماعی اینستاگرام در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۲۰ میلیارد دلار بوده است. این، بیشتر ازدرآمد اعلام شده یوتیوب از تبلیغات در سال گذشته یعنی ۱۵٫۱ میلیارد دلار است.

گوگل اعلام کرده است که یوتیوب در سال گذشته میلادی (۲۰۱۹) توانست بیش از ۱۵ میلیارد دلار درآمد تبلیغاتی داشته باشد که این رقم ۱۰ درصد از درامدهای گوگل را تشکیل می دهد.

یوتیوب به افرادی که در این وب سایت، فیلم به اشتراک می گذارند پول می دهد اما اینستاگرام چنین کاری نمی کند.

انتشار رقم درآمدهای تبلیغاتی اینستاگرام و یوتیوب بخشی از رقابت و رویارویی فیس بوک و گوگل به عنوان دو غول فناوری جهان است. هر دو آمریکایی هستند.

فیس بوک از واکنش به این خبر بلومبرگ درباره مبلغ درآمدهای تبلغاتی یوتیوب خودداری کرد.

اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر دارد.

فیس بوک در سال ۲۰۱۲ اینستاگرام را به قیمت ۷۱۵ میلیون دلار خرید. در آن مقطع اینستاگرام راهی برای دریافت تبلیغات و درآمدزایی نداشت.

یوتیوب، سایت اشتراک گذاری فیلم، در سال ۲۰۰۵ (۱۴ ساله قبل) تاسیس شد. این سایت اینترنتی هم اکنون براساس رتبه بندی الکسا، دومین سایت پرمخاطب جهان است.

اینستاگرام هم در سال ۲۰۱۰ متولد شد و شبکه ای برای اشتراک گذاری عکس و فیلم است.

یوتیوب در ایران فیلتر است اما بسیاری از ایرانی ها به وسیله فیلترشکن از آن استفاده می کنند.

بازدید اپلیکیشن 6 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

کمک رانندگان تپسی برای اینکه در خانه بمانید کمک رانندگان تپسی برای اینکه در خانه بمانید
دانش و فناوری
همزمان با شیوع ویروس کرونا، تپسی خدمت جدیدی ارائه کرده است که به شهروندان کمک می‌کند به جای اینکه برای خرید یا انتقال بسته‌های خود از خانه خارج شوند، از سرویس همیار تپسی استفاده کنند و برای حفظ سلامتی‌شان در خانه بمانند. این سرویس از فردا از طریق اپلیکیشن تپسی…...
مطالعات علمی ۵ سال قبل درباره کروناویروس چه می‌گفتند؟ مطالعات علمی ۵ سال قبل درباره کروناویروس چه می‌گفتند؟
دانش و فناوری
ظهور امراضی همچون سندرم تنفسی حاد/ شدید کروناویروس (سارس) و همینطور سندرم تنفسی خاورمیانه (مرس) اهمیت انتقال درون گونه ای که منجر به شیوع فراگیر در انسان می شوند را بیش از پیش آشکار ساخته اند. به گزارش عصر ایران، با توجه به لزوم طراحی و اجرای مطالعات مرتبط در…...
ویدیو/گفت‌وگو با دانشمند ایرانی کاشف داروی ضد کرونا ویدیو/گفت‌وگو با دانشمند ایرانی کاشف داروی ضد کرونا
دانش و فناوری
دکتر علی میرعظیمی میکروب شناس و رئیس تیم پژوهش دانشگاه کارولینسکا سوئد است که همراه با دانشمند دیگری در دانشگاه بریتیش کلمبیای کانادا توانسته اند با استفاده از مهندسی پزشکی دارویی به نام hrsace2 تولید کنند....

پاسخ دهید