درآمد تبلیغاتی اینستاگرام در یک سال: ۲۰ میلیارد دلار

دانش و فناوری
درآمد تبلیغاتی اینستاگرام در یک سال: ۲۰ میلیارد دلار

درآمدهای تبلیغاتی اینستاگرام از یوتیوب بیشتر شد. به گزارش عصرایران، یوتیوب در مالکیت شرکت گوگل و اینستاگرام در مالکیت فیس بوک است.

درآمد تبلیغات اینستاگرام در سال ۲۰۱۹

منابع آگاه به خبرگزاری بلومبرگ گفته اند که درآمد تبلیغاتی شبکه اجتماعی اینستاگرام در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۲۰ میلیارد دلار بوده است. این، بیشتر ازدرآمد اعلام شده یوتیوب از تبلیغات در سال گذشته یعنی ۱۵٫۱ میلیارد دلار است.

گوگل اعلام کرده است که یوتیوب در سال گذشته میلادی (۲۰۱۹) توانست بیش از ۱۵ میلیارد دلار درآمد تبلیغاتی داشته باشد که این رقم ۱۰ درصد از درامدهای گوگل را تشکیل می دهد.

یوتیوب به افرادی که در این وب سایت، فیلم به اشتراک می گذارند پول می دهد اما اینستاگرام چنین کاری نمی کند.

انتشار رقم درآمدهای تبلیغاتی اینستاگرام و یوتیوب بخشی از رقابت و رویارویی فیس بوک و گوگل به عنوان دو غول فناوری جهان است. هر دو آمریکایی هستند.

فیس بوک از واکنش به این خبر بلومبرگ درباره مبلغ درآمدهای تبلغاتی یوتیوب خودداری کرد.

اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر دارد.

فیس بوک در سال ۲۰۱۲ اینستاگرام را به قیمت ۷۱۵ میلیون دلار خرید. در آن مقطع اینستاگرام راهی برای دریافت تبلیغات و درآمدزایی نداشت.

یوتیوب، سایت اشتراک گذاری فیلم، در سال ۲۰۰۵ (۱۴ ساله قبل) تاسیس شد. این سایت اینترنتی هم اکنون براساس رتبه بندی الکسا، دومین سایت پرمخاطب جهان است.

اینستاگرام هم در سال ۲۰۱۰ متولد شد و شبکه ای برای اشتراک گذاری عکس و فیلم است.

یوتیوب در ایران فیلتر است اما بسیاری از ایرانی ها به وسیله فیلترشکن از آن استفاده می کنند.

بازدید اپلیکیشن 6 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

برادر ناتنی ناکام بسترن در ایران! برادر ناتنی ناکام بسترن در ایران!
کاربران ویژه - دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح | گک ترامپچی GA3S یک سدان کامپکت است که نخستین مرتبه در نمایشگاه خودروی شانگهای ۲۰۱۳ به معرض نمایش عمومی درآمد و کمی بعد، در ماه جولای با قیمت ۸۰ تا ۱۲۰ هزار یوآن (بسته به تجهیزات و نوع قوای محرکه) به فروش رسید. جالب است بدانید…...
‌بررسی ‌آیینه دوگانه‌؛ آخرین بازی مهم سال‌۲۰۲۰ ‌بررسی ‌آیینه دوگانه‌؛ آخرین بازی مهم سال‌۲۰۲۰
کاربران ویژه - دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح، کسری کریمی طار | وقتی استودیوی «تل‌تیل» به واسطه مشکلات مالی ورشکسته شد – پیش از اینکه LCG Entertainment تمامی حقوق و نام آن را بخرد – بسیاری امید داشتند استودیوی «دونتناد» بتواند راه این تیم را پیش بگیرید و عناوین داستان محور جذابی را در اختیار…...
بررسی هشت گوشی مجهز به ‌فناوری‌ نسل پنجم بررسی هشت گوشی مجهز به ‌فناوری‌ نسل پنجم
کاربران ویژه - دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح، گروه بازار | ‌گول کاهش قیمت موبایل را نخورید. در حال حاضر اگر سراغ خرید موبایل‌های ارزان‌قیمت بروید، عموما با مدل‌های قدیمی روبه‌رو خواهید شد. موبایل‌هایی که یک سال بعد دیگر به کارتان نخواهند آمد. چراکه تا آن موقع فناوری ۵G همه‌گیر شده و برای تحقق رویای…...

پاسخ دهید