داروی پیشگیری از ایدز دو سال دیگر به بازار می‌آید

دانش و فناوری
داروی پیشگیری از ایدز دو سال دیگر به بازار می‌آید

شرکت “گیلاد” موفق به ساخت داروی پیشگیری از ابتلاء به ویروس اچ‌آی‌وی که عامل بیماری است شده و اعلام کرده که در سال ۲۰۲۱ این دارو را در دسترس عموم قرار خواهد داد.

این بدان معنی است که ما می‌توانیم یک داروی پیشگیری از ایدز را پیشتر از انتظار در بازار ببینیم. این یک خبر فوق العاده برای افرادی است که در معرض خطر ابتلاء به ایدز هستند.

گفته می‌شود این دارو تا ۱۵ ماه دیگر برای تولید در ایالات متحده آماده می‌شود. سخنگوی این شرکت می‌گوید: ما انتظار عرضه عمومی “ترووادا” را تا سال ۲۰۲۱ در ایالات متحده نداریم.

این شرکت اختراع خود را با یک شرکت داروسازی بزرگ دیگر به نام “توا”(Teva) به اشتراک گذاشته است تا عرضه عمومی آن تسریع شود اما به نظر می‌رسد این اشتراک گذاری به اندازه کافی منجر به کاهش قیمت این دارو نخواهد شد.

“گیلاد” در حال حاضر هزینه مصرف یک ماهه “ترووادا” را بین ۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار تخمین می‌زند.

به نوشته ایسنا، بر اساس یک مطالعه منتشر شده توسط مؤسسه ملی بهداشت آمریکا، “ترووادا” می‌تواند خطر ابتلاء به اچ‌آی‌وی را تا ۹۹ درصد کاهش دهد.

بازدید اپلیکیشن 84 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

نمایشگاه‌های معروف جهان نمایشگاه‌های معروف جهان
کاربران ویژه - دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح، شهروز چرکچی | قسمت پنجم؛ نمایشگاه بازی‌های ویدئویی Gamescom. نمایشگاه گیمزکام ، نمایشگاهی مربوط به صنعت بازی و به‌صورت تخصصی بازی‌های رایانه‌ای و ویدئویی است. از آنجایی که صنعت بازی‌های ویدئویی یک صنعت نوپا محسوب می‌شود، این نمایشگاه هم یکی از نمایشگاه‌های معروف دنیاست که قدمت زیادی…...
سرعت به سبک چینی سرعت به سبک چینی
دانش و فناوری
کانال تلگرام خبرهای فوری با انتشار این ویدیو نوشت: چین اولین بیمارستان برای مداوای مبتلایان کرونا را در ده روز ساخت....
سینما‌ و بازار جدید پلتفرم‌های VOD سینما‌ و بازار جدید پلتفرم‌های VOD
دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح | پلتفرم «ویدئوی درخواستی» چطور به کمک بازار سینمای ایران آمده‌؟ با مرور رقم‌های ردوبدل شده بین پلتفرم‌های VOD و پروژه‌های سینمایی می‌توان به این سوال جواب داد. سرویس VOD چیست ؟! «آنچه شما خواسته‌اید» این شعار تولیدکنندگان محصولات تجاری بسیاری است اما حالا با کمی‌تغییر به…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید