خودکشی ‌‌بعد از تلاش نافرجام در فرار از زندان

اجتماعی
خودکشی ‌‌بعد از تلاش نافرجام در فرار از زندان

در جریان ناآرامی‌هایی که در چند روز اخیر در برخی از زندان‌های کشور رخ داد و برخی از زندانیان به دلیل ترس از مبتلا شدن به کرونا در زندان نقشه فرار از زندان‌ها را کشیده بودند، خبری مبنی بر خودکشی قاتل صادق برمکی در زندان میاندوآب در فضای مجازی منتشر شد.

صادق برمکی، پسر جوانی بود که در آخرین روز از تابستان‌‬ سال ٩۶ با نقشه بی‌‌رحمانه ٣ دوستش، قربانی جنایتی وحشتناک شد. پسر ١٩ ساله‌ای که پس از ضربات ‌ساطور و سنگ در‬ حالی‌‬ که هنوز نفس می‌کشید در شعله‌های آتش کشته شد. قاتلان بی‌رحم ‌از این کار ترسناک‌شان فیلم هم گرفته بودند.

فیلمی که راز این قتل هولناک را فاش کرد. در پرونده قتل دلخراش صادق برمکی، ٣‌‬ دوست با دلایل و معمایی نامعلوم صادق را کشتند و با تأیید شدن حکم اعدام‌شان، مادر ‌مقتول چشم انتظار اجرای حکم قاتلان پسرش بوده است. حکمی که برای جور شدن پول تفاضل دیه ‌به اجرا درآمد و تا امروز به طول انجامید.

گفته می‌شود فردی که در زندان میاندوآب دست به خودکشی زده است سیددانیال.ز یکی از متهمان این پرونده است که به همراه سه متهم دیگر به اعدام محکوم شده بود. یک منبع آگاه درباره این حادثه به رکنا می‌گوید: سید دانیال و یکی دیگر از قاتلان صادق همراه ۱۵ الی ۱۶ نفر قصد فرار از زندان را هنگامی که زندانیان دست به شورش زدند، داشتند که پس از شورش و آتش سوزی در زندان ماموران متوجه نقشه آنها شدند و جلوی فرار قاتلان صادق را گرفتند و سپس او را به زندان میاندوآب منتقل کردند.

او پس از انتقال به این زندان دست به خودکشی زده است و اگرچه پیش از این نیز چندبار اقدام به خودکشی داشته است. درباره ناآرامی در زندان مهاباد، روز دهم فروردین ماه علی اکبر گروسی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی هم درخصوص انتشار اخباری درباره ناآرامی در زندان مهاباد گفت: هیچگونه مشکل یا نگرانی در زندان‌های استان آذربایجان غربی وجود ندارد و مشکل مختصری که بامداد دهم فروردین ماه در زندان مهاباد اتفاق افتاده بود با حضور موثر مسئولین استانی و یگان‌های انتظامی رفع شد.

در این جریان هیچ اتفاقی برای زندانیان به وقوع نپیوسته و تعداد اندکی از زندانیان که مجازات‌های سنگین دارند، سعی داشتند داخل زندان مهاباد را با چالش مواجه کنند که با هوشیاری مامورین و مسئولین زندان و عدم همراهی سایر زندانیان این غائله به اتمام رسید و در همان لحظات اولیه آرامش به زندان برگشت.

بازدید اپلیکیشن 124 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

قتل هم‌خوابگاهی به خاطر طلب ۱۵میلیونی قتل هم‌خوابگاهی به خاطر طلب ۱۵میلیونی
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | جوانی که قصد داشت با انتشار تصاویر خصوصی هم‌اتاقی‌اش در فضای مجازی، پولی به جیب بزند چهار گلوله نصیبش شد. در اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی به پرونده‌ای رسیدگی کردند که در آن فردی که در یکی از خوابگاه‌های مجردی شرق تهران ساکن بوده، هم‌اتاقی…...
بازخوانی پنج پرونده پرسروصدای قتل‌ ناموسی بازخوانی پنج پرونده پرسروصدای قتل‌ ناموسی
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، سارا غضنفری | ماجرای قتل رومینا اشرفی، ۱۴ ساله از توابع تالش به دست پدرش نه تنها در رسانه‌ها و اذهان عمومی جامعه غوغایی به پا کرد بلکه باعث شد باردیگر این مدل قتل‌ها از زاویه‌ای دیگر بررسی شود. اینجا بود که جملاتی مثل حرف مردم،‌ پای…...
‌قتل پیرزن تنها به‌سبک داستان جنایت و مکافات ‌قتل پیرزن تنها به‌سبک داستان جنایت و مکافات
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | ظرف چند ساعت راز قتل پیرزن تنها برملا شد و قبل از این‌که حمید بتواند طلاهای خون‌آلود را صرف پرداخت بدهی‌هایش که به دلیل شرایط کرونا تلنبار شده بود بکند دستبند بر دستانش خورد و با سردی میله‌های زندان آشنا شد. او برای اولین بار پیر…...

پاسخ دهید