خودکشی ‌‌بعد از تلاش نافرجام در فرار از زندان

اجتماعی
خودکشی ‌‌بعد از تلاش نافرجام در فرار از زندان

در جریان ناآرامی‌هایی که در چند روز اخیر در برخی از زندان‌های کشور رخ داد و برخی از زندانیان به دلیل ترس از مبتلا شدن به کرونا در زندان نقشه فرار از زندان‌ها را کشیده بودند، خبری مبنی بر خودکشی قاتل صادق برمکی در زندان میاندوآب در فضای مجازی منتشر شد.

صادق برمکی، پسر جوانی بود که در آخرین روز از تابستان‌‬ سال ٩۶ با نقشه بی‌‌رحمانه ٣ دوستش، قربانی جنایتی وحشتناک شد. پسر ١٩ ساله‌ای که پس از ضربات ‌ساطور و سنگ در‬ حالی‌‬ که هنوز نفس می‌کشید در شعله‌های آتش کشته شد. قاتلان بی‌رحم ‌از این کار ترسناک‌شان فیلم هم گرفته بودند.

فیلمی که راز این قتل هولناک را فاش کرد. در پرونده قتل دلخراش صادق برمکی، ٣‌‬ دوست با دلایل و معمایی نامعلوم صادق را کشتند و با تأیید شدن حکم اعدام‌شان، مادر ‌مقتول چشم انتظار اجرای حکم قاتلان پسرش بوده است. حکمی که برای جور شدن پول تفاضل دیه ‌به اجرا درآمد و تا امروز به طول انجامید.

گفته می‌شود فردی که در زندان میاندوآب دست به خودکشی زده است سیددانیال.ز یکی از متهمان این پرونده است که به همراه سه متهم دیگر به اعدام محکوم شده بود. یک منبع آگاه درباره این حادثه به رکنا می‌گوید: سید دانیال و یکی دیگر از قاتلان صادق همراه ۱۵ الی ۱۶ نفر قصد فرار از زندان را هنگامی که زندانیان دست به شورش زدند، داشتند که پس از شورش و آتش سوزی در زندان ماموران متوجه نقشه آنها شدند و جلوی فرار قاتلان صادق را گرفتند و سپس او را به زندان میاندوآب منتقل کردند.

او پس از انتقال به این زندان دست به خودکشی زده است و اگرچه پیش از این نیز چندبار اقدام به خودکشی داشته است. درباره ناآرامی در زندان مهاباد، روز دهم فروردین ماه علی اکبر گروسی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی هم درخصوص انتشار اخباری درباره ناآرامی در زندان مهاباد گفت: هیچگونه مشکل یا نگرانی در زندان‌های استان آذربایجان غربی وجود ندارد و مشکل مختصری که بامداد دهم فروردین ماه در زندان مهاباد اتفاق افتاده بود با حضور موثر مسئولین استانی و یگان‌های انتظامی رفع شد.

در این جریان هیچ اتفاقی برای زندانیان به وقوع نپیوسته و تعداد اندکی از زندانیان که مجازات‌های سنگین دارند، سعی داشتند داخل زندان مهاباد را با چالش مواجه کنند که با هوشیاری مامورین و مسئولین زندان و عدم همراهی سایر زندانیان این غائله به اتمام رسید و در همان لحظات اولیه آرامش به زندان برگشت.

بازدید اپلیکیشن 130 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

گزارشی درباه قتل خواهر و خواهرزاده با سم گزارشی درباه قتل خواهر و خواهرزاده با سم
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | روز دوشنبه، دوم تیرماه سال جاری حوالی ساعت هفت عصر، در پی اعلام مرگ مشکوک چهار عضو یک خانواده و کشف اجساد آنها از داخل چاه آب منزل‌شان واقع در یکی از روستاهای شهرستان مهرستان، کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان به محل اعزام شدند. با حضور…...
ارز افزایش تدریجی‌ تعداد قربانیان کرونا در ایران ارز افزایش تدریجی‌ تعداد قربانیان کرونا در ایران
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح | «چرا نمودار شیوع کرونا و فوتی‌های ناشی از آن خطی است؟»، «چرا آمارها در محدوده‌ای خاص باقی می‌مانند؟» اینها سوالاتی است که نه تنها طی روزهای گذشته بلکه در برهه‌های زمانی دیگر هم از طرف مخاطبان ارائه آمار از سوی سخنگوی وزارت بهداشت پرسیده شده است.…...
‌قتل پدر توسط پسر معتاد ‌با‌سابقه ‌بیماری روانی ‌قتل پدر توسط پسر معتاد ‌با‌سابقه ‌بیماری روانی
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | پسر جوانی در یک اقدام هولناک با ضربات شیشه پدرش را در کرج به قتل رساند و گلو، گوش و انگشتان پدرش را با شیشه برید.این پسر سابقه بیماری روانی و اعتیاد به مواد مخدر شیشه داشته و مدتی نیز به دلیل حالات وخیم روانی‌اش در…...

پاسخ دهید