خشم اون از پخش تصاویر همسرش در کره‌جنوبی

سیاسی
خشم اون از پخش تصاویر همسرش در کره‌جنوبی

کیم جونگ-اون در ماه‌های اخیر جسته و گریخته در رسانه‌های کره شمالی دیده شده و برای در امان ماندن از ویروس کرونا بیشتر وقت خود را در اقامتگاهی اختصاصی گذرانده است. با این حال، وقتی ارسال شبنامه‌های تبلیغاتی علیه رهبران کره شمالی از سوی همسایه جنوبی به اوج رسید، خواهر کیم جونگ-اون به نیابت از برادر مقام‌های سئول را تهدید و با منفجر کردن دفتر هماهنگی روابط مشترک دو کره تهدید خود را عملی کرد.

یکی دو هفته پس از اوج گرفتن تنش در روابط سئول و پیونگ‌یانگ، فرستاده ویژه روسیه در کره شمالی از دلایل خشم کیم جونگ-اون و خواهرش کیو یو-جونگ از کره جنوبی پرده برداشت. سفیر مسکو در پیونگ‌یانگ مدعی شد رهبر کره شمالی با دیدن تصاویر زشت و توهین‌آمیز همسرش در شبنامه‌های تبلیغاتی جنوبی‌ها خشمگین شده و پیامدهای این خشم خانوادگی هم معلق شدن روابط دو کره آن هم پس از یکی دو سال بهتر شدن اوضاع در منطقه پرتنش شبه‌جزیره کره بوده است.

بر اساس ادعاهای الکساندر ماتسگورا، استفاده از تصاویر ری سول-جو (بانوی اول کره شمالی) در شبنامه‌های تبلیغاتی جنوبی‌ها پیش‌تر هم سابقه داشت اما کیم جونگ-اون شاید انتظار نداشت پس از بهبود نسبی روابط با کره جنوبی آنها باز هم به همسرش توهین کنند. ماتسگورا که از قدیمی‌ترین سفرای حاضر در پیونگ‌یانگ است، روز دوشنبه به خبرگزاری روسی تاس گفت: «جنوبی‌ها تصاویر بانوی اول کره شمالی را در بی‌کیفیت‌ترین شکل ممکن و با حالتی توهین‌آمیز فتوشاپ کرده بودند.»

جنوبی‌ها چند سال پیش هم به اشتباه ادعا کرده بودند همسر کیم جونگ-اون در یک فیلم غیراخلاقی بازی کرده است. هر چند آن زمان رهبر کره شمالی ترجیح داده بود واکنش تند به این ماجرا نشان ندهد. مقام‌های ارشد پیونگ‌یانگ بی‌نتیجه ماندن گفتگوها با واشنگتن را مقام‌های سئول می‌دانند و به همین دلیل خشم خود را سر آنها خالی کرده‌اند. دفتر هماهنگی روابط مشترک دو کره دو سال پیش در دیدار رهبر کره شمالی و رئیس جمهوری کره جنوبی راه‌اندازی شده بود.

سفیر روسیه در پیونگ‌یانگ در گفتگوی خود با تاس گمانه‌زنی‌ها درباره جانشینی احتمالی کیم یو-جونگ با برادر خود در صدر قدرت کره شمالی را هم بی‌اساس دانست و افزود: «با وجود داشتن تجربه فراوان امور مربوط به سیاست و روابط خارجی، یو-جونگ برای تکیه زدن بر صندلی قدرت در کره شمالی بسیار جوان است. هیچ‌کس در پیونگ‌یانگ خود را فرد شماره دو قدرت نمی‌داند و حتی اگر از کیم یو-جونگ هم در این باره بپرسید، با یک «نه» محکم پاسخ شما را می‌دهد.»

بازدید اپلیکیشن 184 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

گفتگوی اینستاگرامی ظریف با مخاطبانش گفتگوی اینستاگرامی ظریف با مخاطبانش
سیاسی
ظریف: ایران در دوران‌های گذار گذشته خسارات فراوانی از فقدان شناخت و شجاعت متحمل شده است وزیر خارجه کشورمان از گفت‌وگوی اینستاگرامی با مخاطبان بین‌المللی‌اش خبر داد. به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف در صفحه اینستاگرامش نوشت: دوستان سلام یکی از سؤالاتی که ذهن سیاستمداران، متفکرین و مردم سراسر جهان…...
چرا باید دوباره قرارداد‌ با چین را بررسی کنیم؟ چرا باید دوباره قرارداد‌ با چین را بررسی کنیم؟
سیاسی
انعقاد قرارداد بلندمدت و استراتژیک بین ایران و چین طی دوهفته گذشته با جنجال‌های بسیاری روبه‌رو بوده و اظهارات متفاوتی در این زمینه بیان شده، حال باید دید سرنوشت این قرارداد به کجا ختم خواهد شد. حسن بهشتی‌پور، کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با فرارو با اشاره به اینکه اگر…...
با شایعات بی اساس باعث دلسردی نشوید با شایعات بی اساس باعث دلسردی نشوید
سیاسی
سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن: کمک به تنگ‌تر کردن حلقه تحریم ظالمانه آمریکا غیر قابل پذیرش است، بیشترین کمک خارجی از چین به ایران بوده است. به گزارش ایسنا، محمد کشاورززاده سفیر کشورمان در چین در توییتی نوشت: در این شرایط سرنوشت ساز که کادر درمانی کشور در تلاش…...

پاسخ دهید