دانلود اپلیکیشن هفت صبح

خزانه‌داری آمریکا به دانشجویان ایرانی یک فرصت داد

اجتماعی
خزانه‌داری آمریکا به دانشجویان ایرانی یک فرصت داد

دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا صادرات برخی خدمات و نرم افزارهای آموزشی به ایران را مجاز دانست.
دفتر کنترل دارایی های وزارت خزانه داری آمریکا این مجوز را تا یکم سپتامبر ۲۰۲۲ صادر کرده است.

بر این اساس، مجوزهای عمومی صادر شده تحت مقررات معاملات و تحریم های ایران (ITSR) به برخی موسسات دانشگاهی آمریکا و سایر اشخاص آمریکایی اجازه می دهد تا خدمات و نرم افزارهای خاصی را به دانشجویان ایرانی ارائه دهند.
بر اساس مجوز وزارت خزانه داری آمریکا به مدت یک سال اجازه داده شده تحت شرایطی به دانشجویان ایرانی که در ایران زندگی می‌کنند یا در خارج از ایران هستند، اما مقیم ایران محسوب می‌شوند و واجد شرایط دریافت روادید غیرمهاجرتی دانشجویی هستند، خدمات آموزشی آنلاین و نرم‌افزارهایی را در سطوح بالاتر از کارشناسی ارائه شود.
این مجوز برای دانشجویان ایرانی است که در حال حاضر در آمریکا حضور ندارند اما ویزای آمریکا را برای تحصیل دارند و به عنوان بخشی از دوره های تحصیلات تکمیلی برای کامل کردن مدرک مورد نیاز در علوم انسانی و علوم اجتماعی نیاز به دسترسی به خدمات آموزشی آنلاین دارند.
این موسسات و مراکز آموزشی می توانند درس های مربوط به علوم انسانی، علوم اجتماعی، حقوق و بازرگانی را به صورت مجازی به دانشجویان ایرانی ارائه دهند.
واحدهای مقدماتی علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی هم مجوز ارائه دریافت کرده اند.
صدور مجوز صادرات خدمات آموزشی و نرم افزاری به دانشجویان ایرانی طبق بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا تا اول سپتامبر ۲۰۲۲ فعال است.
وزارت خزانه داری آمریکا مدعی اجازه دسترسی و صادرات مجدد چنین خدمات آموزشی یا نرم افزاری تنها برای دانشجویان ایرانی است و شامل دولت و یا هر نهاد دیگر ایران نمی شود.

بازدید اپلیکیشن 25 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید