خبر خوشحال‌کننده برای عاشقان اجراهای تئاتر

فرهنگی
خبر خوشحال‌کننده برای عاشقان اجراهای تئاتر

رئیس مجموعه تئاتر شهر اعلام کرد با اتمام تعطیلات کرونایی تئاتر، این مجموعه از هفته آینده با اجرای یک اثر نمایشی در سالن چهارسو فعالیت خود را از سر می‌گیرد.

ابراهیم گله دارزاده رئیس مجموعه تئاتر شهر درباره نحوه از سرگیری فعالیت‌های این مجموعه تئاتری با توجه به پایان تعطیلات کرونایی تعیین شده برای تئاتر، گفت: ما از هفته آینده فعالیت مجموعه را با اجرای نمایشی به کارگردانی آقای امیر دژاکام در سالن چهارسو از سر می‌گیریم و از سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر هر ۵ سالن مجموعه میزبان اجراهای نمایشی می‌شوند.

وی یادآور شد: بعضی گروه‌ها آمادگی اجرا دارند ولی چون تمرین‌های آن‌ها تعطیل شد نیاز به مدت زمانی برای تمرین دارند تا آثار خود را در سالن‌های مجموعه تئاتر شهر روی صحنه ببرند. ما صد در صد آمادگی لازم برای میزبانی از گروه‌های نمایشی را داریم.

گله دارزاده با اشاره به اینکه گروه‌های زیادی طی برنامه‌ریزی انجام شده توسط مدیریت سابق مجموعه تئاتر شهر برای سال ۹۹ در نوبت اجرا قرار داشتند، افزود: تعداد کمی از این گروه‌ها در بازگشایی میانه سال مجموعه روی صحنه رفتند ولی به دلیل تعطیلات کرونایی تئاتر این امر برای باقی گروه‌ها میسر نشد که اجرای آثار آنها در اولویت برنامه‌های ما قرار داد.

رئیس مجموعه تئاتر شهر تأکید کرد: تا هفته آینده به برنامه دقیق‌تری از اجراهای نمایشی مجموعه طی فرصت باقیمانده تا پایان سال ۹۹ می‌رسیم.

وی معتقد است بازگشایی مجدد مجموعه تئاتر شهر فرصتی است برای هنرمندانی که منتظر از سرگیری فعالیت مجموعه و دیگر سالن‌های تئاتری بودند.

گله دارزاده در پایان سخنان خود درباره وضعیت حمایت مالی از گروه‌هایی که در بازگشایی مجدد مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌روند، گفت: تلاش می‌کنیم که با توجه به بالا رفتن هزینه‌های تولید تئاتر، بار مالی کمتری روی دوش گروه‌ها باشد و طی مذاکراتی که با مدیرکل هنرهای نمایشی داشتیم ایشان هم تأکید بر حمایت حداکثری البته در حد ظرفیت و امکان موجود در اداره کل هنرهای نمایشی، از اجراهای نمایشی داشت.

بازدید اپلیکیشن 5 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

رکورد ۱۰۰میلیونی محسن یگانه در یوتیوب رکورد ۱۰۰میلیونی محسن یگانه در یوتیوب
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، بهنام مظاهری | کرونا به کیش نمی‌رود؟ خبرهای درگوشی که این دو، سه روز بین اهالی موسیقی می‌چرخد حاکی از آن است که مسئولان قرار است امسال، بخش پاپ جشنواره را در سالن هزارنفره آبنمای موزیکال کیش برگزار کنند. گویا این طرح بامزه با دو چالش هم…...
شهرزاد و همگناه؛ سریال‌های محبوب ۴۰سال گذشته شهرزاد و همگناه؛ سریال‌های محبوب ۴۰سال گذشته
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، کمال بردبار | اسیر احساسات نمی‌شویم و می‌دانیم که این نتیجه یک نظرسنجی اینستاگرامی است. اینکه اینستاگرام ۴۰میلیون کاربر هم دارد نمی‌تواند خیلی در اعتبار این نظرسنجی دخالت داشته باشد. این رای‌گیری می‌تواند نشانه‌هایی از تغییر دوران باشد. شیفت کردن از رسانه رسمی به سمت رسانه‌های جانبی.…...
‌مارمولک را در اولین فرصت روانه آنتن کنید! ‌مارمولک را در اولین فرصت روانه آنتن کنید!
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، احمد رنجبر | هفته پیش در بخشی از مستند «غیررسمی» که روایتی از دیدارهای صمیمی رهبر معظم انقلاب با فعالان فرهنگی، هنری و علمی کشور است، اسم فیلم مارمولک هم به میان آمد. از قضا اشاره‌ای که به فیلم شد، توسط خود رهبری بود و نه حاضران…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید