خبر بد برای فروشندگان سهام عدالت

اقتصادی
خبر بد برای فروشندگان سهام عدالت

مشمولان سهام عدالت این فرصت را دارند تا با آزادسازی این سهام نسبت به فروش ۳۰ درصد آن اقدام کنند اما باید توجه کنند درصورت فروش ۳۰ درصد آن، ۷۰ درصد از سود سال ۱۳۹۸ را دریافت خواهند کرد.

بیش از یک ماه از ابلاغیه مقام معظم رهبری درمورد آزادسازی سهام عدالت گذشته است و به مشمولین این سهام تا ۱۵ خردادماه فرصت داده شده چنانچه می‌خواهند مدیریت مستقیم را برای سهام خود انتخاب کنند به ادرس اینترنتی WWW.SAMANESE.IR مراجعه کنند و مراجعه نکردن آن‌ها به این آدرس به معنی انتخاب روش غیرمستقیم است.

در این راستا، افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به بانک یا کارگزاری ۳۰ درصد از سهام خود را به فروش برسانند. البته باید توجه کنند چنانچه به بانک مراجعه می‌کنند نمی‌توانند تعیین کنند کدام سهم‌ها را به فروش برسانند و تصمیم‌گیری با بانک است. اما چنانچه به کارگزاری مراجعه کنند، اختیار اینکه کدام سهم‌ها را بفروشند با خود فرد است.

در این میان مشمولانی که تصمیم به فروش ۳۰ درصد سهام خود می‌کنند باید توجه داشته باشند که مجامع شرکت‌ها اواخر تیرماه برگزار می‌شود و این شرکت ها تا هشت ماه فرصت دارند سود پرداخت کنند، بنابراین این مشمولین فقط ۷۰ درصد سود سال ۱۳۹۸ را دریافت خواهند کرد. تاکنون به مشمولان سهام عدالت سه دوره سود پرداخت شده است به این ترتیب که در سال ۱۳۹۵ به ازای یک میلیون تومان سهم ۱۵۰ هزار تومان، در سال ۱۳۹۶، ۱۷۵ هزار تومان و در سال ۱۳۹۷، ۲۰۵ هزار تومان پرداخت شد. سود سال ۱۳۹۸ هم قرار است در سال جاری که مجامع شرکت‌ها برگزار شد پرداخت شود.

بر این اساس توصیه کارشناسان به مشمولان سهام عدالت این است که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کنند اما درمورد فروش آن هیجانی تصمیم‌گیری نکنند زیرا منفعت در نگهداری و صیانت از این سهم‌ها است.

بازدید اپلیکیشن 96 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

قیمت انواع لوازم‌خانگی در سامانه ۱۲۴ اعلام شد قیمت انواع لوازم‌خانگی در سامانه ۱۲۴ اعلام شد
اقتصادی
در هفته‌های گذشته افزایش قیمت لوازم خانگی خبرساز شده و مشاهدات میدانی از بازار نشان می‌دهد که در سال جاری لوازم خانگی ایرانی ۲۵ تا ۳۰ درصد و کالاهای خارجی که عمدتا به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است. در نهایت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان…...
افزایش قیمت سکه همچنان ادامه خواهد داشت؟ افزایش قیمت سکه همچنان ادامه خواهد داشت؟
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | اگر همین الان نظر خود سکه را بپرسید احتمالا خودش هم مایل است دست‌‌ها را به نشانه تسلیم بالا ببرد و روند افزایش قیمت‌ها را متوقف کند. الکی که نیست. هفته پیش درباره سکه هشت میلیونی نوشتیم. دو روز پیش گفتیم چرا سکه ۹میلیون تومانی شد…...
رازهای سکه هشت‌میلیونی و طلای ۸۰۰هزار تومانی رازهای سکه هشت‌میلیونی و طلای ۸۰۰هزار تومانی
اقتصادی
قیمت سکه در هفته گذشته مرز هشت‌میلیون و ۵۰۰هزار تومان را پشت سر گذاشت و هر گرم طلای ۱۸عیار تا ۸۶۰هزار پیش رفت. اگرچه در روز پنجشنبه بازار کمی کوتاه آمد و شاهد کاهش ۲۰۰هزار تومانی قیمت سکه و عقب‌نشینی ۵۰هزار تومانی نرخ هر گرم طلای ۱۸عیار بودیم. این تغییرات…...

پاسخ دهید