خبر بد برای رییس صداوسیما /مخالفت قانونی با دخالت صداوسیمادر پلتفرم‌های نمایش خانگی

فرهنگی
خبر بد برای رییس صداوسیما /مخالفت قانونی با دخالت صداوسیمادر پلتفرم‌های نمایش خانگی

سال پرماجرای پلتفرم‌های نمایش خانگی با خبر مخالفت قانونی با انحصار صداوسیما و دخالت در پلتفرم‌های نمایش خانگی تمام شد.

مجتبی توانگر ، نماینده مجلس در رشته توئیتی نوشت :

«مجلس و شورای‌نگهبان صلاحیت انحصاری صداوسیما(#ساترا) و زیاده‌خواهی آن برای فشار بر حوزه صوت و تصویر فراگیر را از قانون بودجه ۱۴۰۲ حذف کردند یعنی دیگر صداوسیما هیچ مستمسک و بهانه‌ای برای انحصارگرایی و فشار بر VODها ندارد.

مجلس هم پس از قوه‌مجریه(نامه #فیلترینگ رییس صداوسیما و رد آن از سوی رییس‌جمهور) و قوه‌قضاییه (منع تعقیب و رد شکایت صدا و سیما از یکی از VODها) دست رد بر درخواست‌های عجولانه و فراتر از قانون صداوسیما(و نهاد غیرقانونی ساترا) زد.

بهتر است این سازمان این واقعیت را درک کند که پیش از هر اقدامی صوت و تصویر فراگیراولاً باید دقیق تعریف شود.
ثانیا(همانطور که در جلسات رفع اختلاف با وزارت ارشاد توافق اولیه شده است) حوزه‌ای انحصاری و در اختیار صداوسیما نیست، لذا توسل به راه‌هایی برای دور زدن توافق و قانون، این سازمان را به مقصد نمی‌رساند، بلکه تنها راه تعامل را دورتر می‌کند.

دوران بی‌قانونی‌ها، کم‌فکری‌ها و تنگ‌نظری‌های صداوسیما پایان یافته است. باید عصر  انقلاب‌صنعتی‌چهارم و تحولات #دیجیتال را درک و به آزادی‌های قانونی و اجتماعی مردم احترام بگذاریم.»

گفتنی است رییس صداوسیما در بهمن ماه در نامه ای به رییس جمهور خواستار فیلتر فیلیمو ، بزرگترین پلتفرم نمایش فیلم و سریال شده بود که البته نتیجه بخش هم نبود.

هنوز صداوسیما واکنشی به این خبر نداشته است.

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید