حکم سنگین برای «مرد طلایی» در حمله به کنگره

جهان
حکم سنگین برای «مرد طلایی» در حمله به کنگره

ایرنا: «کلت کلر» شناگر سرشناس آمریکایی و برنده دو طلای المپیک که در یورش ۶ ژانویه طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره شرکت داشت، با اتهام هایی چون نافرمانی مدنی و اخلال در روند قضایی روبه روست و ممکن است به ۳۰ سال حبس محکوم شود.

به نقل از واشنگتن پست، وی در میان حامیان دولت ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا که به ساختمان کنگره حمله کردند، شناسایی شده و اکنون با هفت مورد اتهام مواجه است.

این شناگر با ۱۹۰ سانتیمتر قد در میان دیگر مهاجمان به راحتی قابل تشخیص بود، به هنگام یورش به ساختمان کنگره، لباس تیم ملی المپیک آمریکا را بر تن داشت.

کلر که در ابتدا با سه اتهام از سوی اف بی آی و پلیس کنگره روبه رو بود، اکنون چهار اتهام جدید را نیز در کارنامه خود دارد.

اتهام های اولیه وارده به وی شامل ورود آگاهانه به منطقه غیرمجاز، بی نظمی و نافرمانی در داخل ساختمان کنگره و هل دادن و عقب راندن افسران پلیس بود و اکنون نیز با اتهام های جدیدی چون نافرمانی مدنی و اخلال در روند قضایی روبه رو است که به گزارش رسانه های آمریکایی ممکن است در مجموع به ۳۰ سال زندان محکوم شود.

کلر که ۳۸ سال سن دارد، در المپیک پکن موفق شد مدال طلا در رشته شنا را از آن خود کند.

تصاویر مربوط به این ورزشکار هنگامی مورد توجه پلیس آمریکا قرار گرفت که در اسکن های تصاویر زنده تلویزیونی، وی در صحن کنگره در کنار حامیان دونالد ترامپ دیده می شود.

در این تصاویر، مهاجمان در حال درگیری با پلیس و عقب راندن ماموران مشاهده می شوند، اما علامتی از اینکه وی نیز در جریان این درگیری ها مشارکت مستقیم داشته است، وجود ندارد.

دادستان های آمریکایی خواستار محاکمه کلر در دادگاهی متشکل از هیات منصفه هستند. اتهام او در حوزه جرایم فدرال است و ممکن است برایش تا ۳۰ سال زندان به همراه داشته باشد.

هواداران ترامپ ۱۷ دی ماه به منظور جلوگیری از اعلام نهایی بایدن به عنوان رئیس جمهوری آمریکا، به ساختمان کنگره یورش بودند که در جریان آن دستکم پنج نفر کشته و دهها تن زخمی شدند.

بازدید اپلیکیشن 20 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

چه کسی به سعودی‌ها سلاح می‌فروشد؟ چه کسی به سعودی‌ها سلاح می‌فروشد؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | «احمد بن عبدالعزیز العوهلی» رئیس سازمان کل صنایع نظامی عربستان سعودی روز شنبه گفت که این کشور به عنوان بخشی از برنامه‌های بلند پروازانه خود برای تقویت هزینه‌های نظامی داخلی، در دهه آینده بیش از ۲۰میلیارد دلار در صنعت نظامی خود سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این برنامه…...
چهره مرموز اطلاعاتی اسرائیل در ایران چه می‌خواست؟ چهره مرموز اطلاعاتی اسرائیل در ایران چه می‌خواست؟
جهان
«یعقوب نیمرودی» از مهم‌ترین پایه‌گذاران شبکه‌های اطلاعاتی- امنیتی اسرائیل در ایران، عراق و کشورهای حاشیه جنوبی خلیج‌فارس به حساب می‌آید. «یعقوب نیمرودی» اول ژوئن ۱۹۲۶ در خانواده‌ای یهودی و عراقی‌الاصل در بیت‌المقدس به دنیا آمد. خانواده‌اش پیش از تولد او از کردستان عراق به بیت‌المقدس مهاجرت کرده بودند. نیمرودی در…...
جو بایدن در حال بررسی لغو تحریم‌های ایران جو بایدن در حال بررسی لغو تحریم‌های ایران
جهان
ایسنا: نشریه ساندی تایمز در گزارشی مدعی شد که رئیس جمهور آمریکا در حال بررسی لغو تحریم های وضع شده علیه ایران است. نشریه بریتانیایی ساندی تایمز امروز (یک شنبه) در گزارشی به نقل از یک مقام امنیتی آمریکایی مدعی شد که جو بایدن، رئیس جمهور جدید آمریکا به دنبال…...

پاسخ دهید