دانلود اپلیکیشن هفت صبح

حمله به پایگاه آمریکایی‌ها در شرق سوریه

جهان
حمله به پایگاه آمریکایی‌ها در شرق سوریه

منابع خبری می‌گویند به پایگاه آمریکا در میدان نفتی العمر در شرق سوریه حمله موشکی شده است.  آژانس رسمی سوریه “سانا”  با انتشار یک کلیپ ویدیویی اعلام کرد این عملیات را مستند کرده است.

این پایگاه غیرقانونی آمریکا میزبان نظامیان خارجی تحت رهبری ائتلاف ضد داعش است.

رسانه‌های وابسته به مخالفان سوریه هم تایید کردند که چندین خمپاره در میدان نفتی العمر و اقامتگاه‌های این میدان در حومه شرقی دیرالزور که نیروهای آمریکایی از آن به عنوان یک پایگاه نظامی استفاده می‌کنند سقوط کرد و منجر به تلفات مادی، آتش سوزی برخی خودروها و خرابی شماری تجهیزات شد.

خبرنگار اسپوتنیک هم گزارش داد این حمله منجر به زخمی شدن دستکم ۷ تن از نیروهای مسلح تحت حمایت آمریکا شد، که زخمی‌ها به بیمارستانی در جنوب الحسکه منتقل شدند و بلافاصله این بیمارستان بسته و نیروهایی در اطراف آن مستقر شدند. حتی اخباری از زخمی شدن نیروهای آمریکایی و ائتلاف تحت امر آمریکا منتشر شده است.

بلافاصله هواپیماهای شناسایی نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین المللی بر فراز منطقه پرواز کردند. این حمله ساعاتی پس از حمله هوایی آمریکا به مواضع حشد شعبی در مرز بین عراق و سوریه صورت گرفت. شبکه الجزیره با اعلام این خبر گزارش داد نیروهای ائتلاف تحت امر آمریکا در دیرالزور  با پرتاب چند خمپاره پاسخ دادند.

وین ماروتو، سخنگوی ائتلاف ضد داعش هم با تایید حمله اعلام کرد که نیروهای آمریکایی در سوریه مواضعی را که حملات از آنجا صورت گرفته هدف گرفتند.

او میگوید نیروهای مسلح ایالات متحده در سوریه ، همزمان با قرار گرفتن در معرض حملات موشکی، در دفاع از خود ، منبع حمله را هدف گرفتند ماروتو به تلفات یا خسارات و جزئیات بیشتر درباره این حمله اشاره‌ای نکرده است.

بازدید اپلیکیشن 25 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید