حق‌الوکاله ۱۰میلیارد، رشوه ‌دو میلیارد ‌و ‌۸۰۰میلیون

اجتماعی
حق‌الوکاله ۱۰میلیارد، رشوه ‌دو میلیارد ‌و ‌۸۰۰میلیون

روز گذشته جلسه دیگری از رسیدگی به اتهامات دادگاه طبری برگزار شد که خبرگزاری میزان برخلاف گذشته این بار گزارش کوتاهی از آن را منتشر کرد. در این جلسه از دادگاه، بیژن قاسم‌زاده و همچنین وکیل دانیال‌زاده و چند متهم دیگر به پای میز محاکمه آمدند که صحبت‌های آن‌ها را می‌خوانید. در ابتدای دوازدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و سایر متهمان، قاضی از متهم مهدی زاهدیان (وکیل وقت دانیال‌زاده) خواست در جایگاه حاضر شود و ضمن تفهیم اتهام به وی از او پرسید آیا اتهامات را قبول دارید؟

متهم ضمن رد اتهامات مطرح شده در کیفرخواست درباره رابطه با دانیال زاده گفت: وکیل دانیال زاده بودم. پس از تعیین حق‌الوکاله، او ۷ میلیارد تومان برای هزینه‌های دادرسی و قانونی و ۳ میلیارد تومان برای حق الوکاله به من پرداخت کرد.

* قاضی خطاب به این متهم گفت: چه مبلغی به بازپرس سابق علیزاده متهم پرونده پرداخت کردید؟
متهم زاهدیان گفت: من پولی ندادم.

* قاضی گفت: شما در چند مرحله اظهار کرده‌اید که پول به علیزاده داده‌اید. گفته‌اید ۳ میلیارد تومان به بازپرس علیزاده داده‌ام و این را در مواجهه حضوری اظهار داشته‌اید. گفته‌اید این مبلغ را در دو مرحله به صورت یورو پرداخت کرده‌اید یک مرحله در شمال و یک مرحله در تهران این پول را داده‌اید.

*** دفاعیات قاسم‌زاده
* در ادامه جلسه دادگاه قاضی بابایی خطاب به متهم قاسم‌زاده گفت: در جایگاه قرار بگیرید. قاضی خطاب به متهم قاسم‌زاده گفت: اتهام شما تأثیر دادن نفوذ اشخاص دولتی در تصمیمات قضایی و دریافت رشوه از آقایان حاج رضا و شریف نجار بالغ بر مبلغ ۲۸ میلیارد ریال می‌باشد، آیا این دو اتهام را قبول دارید؟
متهم قاسم‌زاده گفت: نمی‌پذیرم.

* قاضی بیان کرد: شما به چه پرونده‌هایی رسیدگی می‌کردید؟
متهم پاسخ داد: بسیاری از پرونده‌ها به من ارجاع می‌شد.

* رئیس دادگاه سوال کرد: موضوع شکایت در حدود صلاحیت شما نبوده است.
* ادامه قاضی از وکیل متهم قاسم‌زاده خواست در جایگاه قرار گیرد و توضیحات خود را ارائه دهد. مرتضی ناجی در جایگاه قرار گرفت و درباره دو اتهام منتسبه به موکل خود دفاعیاتی را بیان کرد (متن صحبت‌های وکیل تا لحظه تنظیم گزارش منتشر نشده است).

* در ادامه، قاضی از نماینده دادستان خواست در جایگاه قرار گیرد و توضیحات خود را بیان کند. مهدی زاهدیان فردی است مازندرانی که همشهری قاسم‌زاده و علیزاده بوده و دوست صمیمی این دو نفر است. او خطاب به متهم زاهدیان گفت: شما مشغول کار چاق‌کنی در قوه قضائیه بودید، ما از درونتان شما را کشف کردیم و فردی از درون شما را افشاگری کرد.
* در ادامه جلسه دادگاه فیلم اقرار‌های دانیال زاده نمایش داده شد.
قاضی بابایی با اعلام ختم جلسه گفت: زمان برگزاری جلسه بعدی دادگاه متعاقبا اعلام می‌شود

بازدید اپلیکیشن 71 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پشت سلطان فولاد به طبری گرم بود پشت سلطان فولاد به طبری گرم بود
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | ششمین جلسه محاکمه اکبر طبری روز گذشته به ریاست قاضی بابایی برگزار شد و در این دادگاه رسول دانیال‌زاده از دیگر متهمان این پرونده و یکی از فعالان اقتصادی که به سلطان فولاد مشهور است هم فرصت دفاع پیدا کرد. این متهم ۶۱ ساله اواخر سال…...
جزئیات محاکمه اکبر طبری و بیژن قاسم‌زاده جزئیات محاکمه اکبر طبری و بیژن قاسم‌زاده
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | برگزاری جلسه دادگاه «اکبر طبری» یکی از مقاطع تاریخی در چرخه قوه قضائیه کشور محسوب می‌شود. پس از برگزاری دادگاه‌های علنی مفسدان اقتصادی در دو، سه‌سال گذشته و بازشدن پای افرادی مانند ریخته‌گران، رضوی، امامی، هدایتی، ایروانی و... به دادگاه، حالا محاکمه یکی از مهم‌ترین و…...
نفس عمیق برای چهار پرونده خبرساز نفس عمیق برای چهار پرونده خبرساز
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | روایت‌های سخنگو و داستان های دیگر از پرونده‌های بیژن قاسم‌زاده، اکبر طبری، حسین فریدون و شهرام جزایری. * یک: بیژن قاسم‌زاده: در ابتدا خبرگزاری تسنیم در خبری نوشت: «ب.ق روز جمعه هفته گذشته با دستور قضایی بازداشت و راهی زندان شده است. بر اساس این گزارش،…...

پاسخ دهید