حقوق همه کارمندان دولت ۵۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد

اقتصادی
حقوق همه کارمندان دولت ۵۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد

عضو کمیسیون تلفیق گفت: کمیسیون مصوب کرد حقوق همه کارکنان دولت در سال ۹۸ به میزان ۵۰۰ هزار تومان افزایش یابد.
ابوالفضل حسن بیگی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص مصوبه کمیسیون تلفیق برای تعیین تکلیف افزایش حقوق کارمندان دولت در سال ۹۸ گفت: کمیسیون تلفیق مصوب کرد به حقوق همه کارکنان دولت حداقل ۵۰۰ هزار تومان اضافه شود.
این نماینده مجلس گفت: این رقم حدود ۱۰ درصد از ۲۰ درصدی است که دولت قصد داشت حقوق کارکنان را در سال ۹۸ اضافه کند.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: برای مابقی این رقم نیز مقرر شد حقوق کارکنان دولت به صورت پلکانی افزایش یابد. به عبارت دیگر افرادی که حقوق کمتری دارند درصد بیشتری به دستمزدشان اضافه شود و افرادی که حقوق بالاتری دارند درصد کمتری به حقوقشان اضافه شود.
وی این مصوبه را در راستای عدالت و کاهش خط فقر خواند.
به گزارش مهر، روز گذشته صحن مجلس نتوانست در مورد سازوکار افزایش حقوق کارمندان دولت در سال ۹۸ تصمیم‌گیری کند. صبح امروز نیز در جلسه غیرعلنی تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشد و مقرر شد کمیسیون تلفیق این موضوع را بررسی کند.

نظرات کاربران

  1. دولت که الحمدلله درآمد خوبی طی سال ٩٧ داشته و ظاهرا همین روند را نیز سرلوحه سال آینده قرار داده، اما
    آیا برای بخش خصوصی و کارگران غیر دولتی چاره ای اندیشیده اند؟
    آیا درآمد مازادی نصیب بخش غیر دولتی خواهد شد که بتواند چرخ زندگی کارگران که تعدادشان از کارمندان دولت کمتر نیست را بگرداند؟

  2. بنده با لیسانس، شاغل در مخابرات به صورت خصوصی با حقوق پایه یک ملیون و چهار صد هستم, اگر بیست درصد هم اضافه کنند با افزایش خواربار و … که اگر اضافه کنند حداکثر میشود بین سیصد تا چهارصد هزار تومان …! بعد دولتی ها حداقل پانصد هزار تومان …!
    کاش دم از عدل و داد اسلامی نمیزدند…!

  3. تو این کشور تنها کسانی که سرشان بی کلاهه بیکاران هستن . سبد کالا هم به بی کارها تعلق نمی گیره چون دفترچه بیمه تامین اجتماعی ندارن خلاصه انگار اصلا ایرانی نیستن

دیدگاهتان را بنویسید