حقایقی درباره مشاهده خودرو فراری در گمرک آستارا

اجتماعی
حقایقی درباره مشاهده خودرو فراری در گمرک آستارا

ورود یک خودروی فراری در گمرک آستارا حاشیه‌ساز شد که طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران، این خودرو ترانزیتی بوده و از ایران خارج شده است.

به گزارش ایسنا، اخیرا در فضای مجازی تصاویری منتشر شد که نشان می‌داد که یک دستگاه خودروی فراری از طریق گمرک آستارا وارد شده است و همین موضوع موجب ایجاد بحث هایی مبنی بر واردات خودرو در زمان ممنوعیت واردات این کالا شد.

اما پیگیری ماجرای از گمرک ایران با توضیحاتی از معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران همراه بود.

مهرداد جمال ارونقی به ایسنا گفت: هیچ‌گونه واردات خودرویی از این مدل حتی بصورت موقت یا تحت صحابت کارنه دوپاساژ صورت نگرفته و این خودروی سواری چند روز پیش به مقصد کشور امارات ترانزیت خارجی شده که از گمرک آستارا وارد و از گمرک شهید باهنر نیز خارج شده است.

به گفته وی، مبدأ خودروی فراری کشور آذربایجان‌ و مقصد آن نیز کشور امارات بوده است.

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران تاکید کرد: حداکثر زمان اعتبار پروانه حمل بعد از خروج از مبدا چهار روز بوده و اکنون نیز این خودرو از ایران خارج شده است.

گفتنی است؛ واردات خودرو از حدود سه سال پیش و با تغییر شرایط ارزی و همچنین ضوابط واردات خودرو، ممنوع و هیچگونه ثبت سفارشی در این رابطه صورت نمی گیرد.

این در حالی است که خودروهایی هم که در زمان مجاز وارد شده بودند با تغییر شرایط مدت ها برای ترخیص با موانعی مواجه بوده و هنوز بعد چند دوره تعیین مهلت از سوی دولت به طور کامل تعیین تکلیف نشده اند.

بازدید اپلیکیشن 22 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

گم شدن مرد ۳۶‌ساله ‌در جنگل کردکوی گلستان گم شدن مرد ۳۶‌ساله ‌در جنگل کردکوی گلستان
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | انگار دوباره ماجرای سها رضانژاد، دختر گردشگر جوانی که چندی پیش در ارتفاعات کردکوی گم شد و بعد جسدش پیدا شد تکرار می‌شود. منطقه کردکوی استان گلستان، دوباره محل بحث و اخبار حوادث است. این بار عصر روز ۲۵ شهریورماه معین شریفی، جوان ۳۶ ساله‌ای اهل…...
کاف الف؛ متهم تجاوز به دختران دانشجو دستگیر شد کاف الف؛ متهم تجاوز به دختران دانشجو دستگیر شد
اجتماعی
رئیس پلیس پایتخت از دستگیری متهم تجاوز به دختران دانشجو خبر داد. سردار حسین رحیمی در تشریح جزئیات این خبر، بیان داشت: متهمی که در روزهای گذشته شکایات زیادی علیه او از جانب قربانیانش در فضای مجازی مطرح شده بود توسط پلیس امنیت عمومی پایتخت دستگیر شد. وی افزود: مأموران…...
تعداد مصدومان انفجار گاز کلر چرداول به ۲۱۷ نفر رسید تعداد مصدومان انفجار گاز کلر چرداول به ۲۱۷ نفر رسید
اجتماعی
جانشین انتظامی شهرستان چرداول از وقوع انفجار کپسول حاوی گاز در این شهرستان خبر داد. نصیر قاسمی گفت: ظهر امروز ماموران از وقوع یک فقره انفجار در روستای زنجیره سفلی مطلع و بلافاصله به محل اعزام شدند. برابر بررسی ماموران اعزامی یک دستگاه کامیون حامل کپسول‌های حاوی گاز کلر که…...

پاسخ دهید