حشد شعبی:ما با درخواست رسمی در سنجار هستیم

جهان
حشد شعبی:ما با درخواست رسمی در سنجار هستیم

سخنگوی محور شمال حشد شعبی عراق اعلام کرد که نیروهای حشد شعبی بنا به درخواست رسمی ستاد عملیات نینوا در سنجار حضور دارند.

به گزارش ایسنا، به نقل از میدل ایست نیوز: «علی الحسینی»، سخنگوی محور شمال حشد شعبی امروز یکشنبه نسبت به تلاش‌ها برای کشاندن حشد شعبی به درگیری مسلحانه و نظامی بین نیروهای ترکیه و حزب کارگران کردستان (پ ک ک) واکنش نشان داد.

وی در گفت‌وگویی با پایگاه خبری «بغداد الیوم» گفت: ماجرای کشاندن نیروهای حشد شعبی به درگیری مسلحانه بین نیروهای ترکیه و عناصر پ ک ک، بعید و غیرممکن است به خصوص با توجه به اینکه واحدهای نظامی حاضر در سنجار بین نیروهای حشد شعبی، ارتش و پلیس مشترک است.

الحسینی بیان کرد که گسترش و حضور نیروهای حشد شعبی در سنجار، به درخواست رسمی فرماندهی ستاد عملیات نینوا برای پرکردن شکاف‌های امنیتی و جلوگیری از خطر داعش برای این شهر بوده است و ارتباطی با جنگ با نیروهای ترکیه ندارد و حضور نیروهای حشد فقط محدود به مناطق مشخص دارای شکاف‌های امنیتی است.

از سوی دیگر، جنبش عصائب اهل الحق آمادگی خود را برای مقابله با هرگونه رویکرد خصمانه نیروهای ترکیه مستقر در شمال عراق اعلام کرد.

عصائب اهل الحق در بیانیه‌ای اعلام کرد: تهدیدات مجدد نیروهای ترکیه به حمله به خاک عراق مطرح است به طوری‌که اطلاعاتی درباره وجود طرح نظامی ترکیه برای حمله به مناطق کوه سنجار وجود دارد؛ مناطقی که قبلا با خون شهدا و اراده مبارزان قهرمان از سلطه جویی گروه‌های مجرم و تکفیری آزاد شدند.

این گروه افزود: مردم غیور عراق که میادین جنگ و مقاومت آنها را باتجربه ساخته است در کنار قهرمانان حشد شعبی و نیروهای نظامی آماده مقابله با هرگونه رویکرد نظامی علیه کشور، ملت و خاک عراق و کسانی هستند که حاکمیت و امنیت ما را نقض کرده و تهدید می‌کنند.

پیش از این ترکیه عملیات نظامی در شمال عراق علیه عناصر پ ک ک انجام داده بود.

بغداد و اربیل در اکتبر ۲۰۲۰ توافقی بر سر عادی سازی اوضاع سنجار و اخراج گروه‌های مسلح و در رأس آن حزب کارگران کردستان امضا کردند.

بازدید اپلیکیشن 6 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

وقتی دمشق در ‌آغوش قاهره بود وقتی دمشق در ‌آغوش قاهره بود
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | تمبر یادبود اتحاد مصر و سوریه. تاریخش برای اول فوریه ۱۹۵۸٫ یعنی ۱۲ بهمن سال ۱۳۳۶٫ اتحادی که حدود ۲۲ روز بعد یعنی روز چهارم اسفند و ۲۲ فوریه ۱۹۵۸ به طور رسمی دولتی را ایجاد کرد به نام جمهوری متحد عربی. چه شد که سوریه…...
انیس نقاش؛ ترور در پاریس، مرگ در دمشق انیس نقاش؛ ترور در پاریس، مرگ در دمشق
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | انیس نقاش، مبارز کهنه‌کار لبنانی دیروز در سن ۷۰سالگی بر اثر بیماری کرونا درگذشت.او در سال‌های اخیر به عنوان یک فعال رسانه‌ای ضدصهیونیستی فعالیت می‌کرد،ساکن تهران بود و به امور تجاری هم می‌پرداخت.طبق آگهی‌های روزنامه رسمی، او از سال ۱۳۸۰ شرکت توسعه توانمند ارتباطات خاورمیانه را…...
آیا بن‌سلمان از تخت شاهی دور می‌شود؟ آیا بن‌سلمان از تخت شاهی دور می‌شود؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | شواهد ظاهری نشان می‌دهد که پس از روی کار آمدن ‌جو بایدن‌ به عنوان چهل‌وششمین رئیس‌جمهور آمریکا، نگاه کاخ سفید به اقدامات آل‌سعود در منطقه نیز تغییر کرده و گویی ماه عسل روابط ریاض – واشنگتن که در دوران ‌دونالد ترامپ‌ به اوج خود رسیده بود…...

پاسخ دهید