حسن یزدانی و دیوید تیلور دوباره به هم رسیدند

ورزشی
حسن یزدانی و دیوید تیلور دوباره به هم رسیدند

نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران با برتری مقابل تمامی رقبای خود راهی دیدار نهایی رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان شد.

در ادامه رقابت‌های چهار وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در بلگراد صربستان، حسن یزدانی دارنده مدال های طلای جهان و المپیک در سومین مبارزه و در مرحله نیمه نهایی برابر بوریس ماکوئف کشتی‌گیر روسی‌الاصل از اسلواکی و دارنده مدال نقره جهان ۲۰۱۷ به روی تشک رفت و در پایان در یک دقیقه و ۵۷ ثانیه با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و برای پنجمین مرتبه در دوران قهرمانی خود راهی فینال مسابقات قهرمانی جهان شد.

حسن یزدانی فردا شب، جمعه برای کسب مدال طلای جهان در دیداری حساس که میلیون‌ها بیننده تلویزیونی در سراسر جهان دارد و اتحادیه جهانی کشتی نیز آن را مهیج‌ترین مبارزه رقابت های جهانی دانسته است، برابر دیوید تیلور دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک از آمریکا به روی تشک می‌رود. یزدانی و تیلور پیش از این چهارمرتبه برابر هم قرار گرفته‌اند که سهم تیلور سه پیروزی در جام جهانی کرمانشاه، مسابقات جهانی ۲۰۱۸ بوداپست و فینال المپیک توکیو بوده است اما حسن یزدانی در آخرین مبارزه در فینال مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نروژ موفق به شکستن طلسم شکست‌ناپذیری دیوید تیلور شد.

یزدانی پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس مقابل ایوان ایچیزلی از مولداوی در مدت زمان چهار دقیقه و ۲۴ ثانیه با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله نیز مقابل سباستین جزیرزانسکی از لهستان به میدان رفت و در مدت زمان سهدقیقه با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.

محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم با شکست تمامی رقبای خود راهی فینال شد و فردا شب(جمعه) برای کسب مدال طلای جهان در دیداری سخت به مصاف جردن باروز دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک از آمریکا می‌رود.

بعد از آنکه هر دو نماینده قبلی ایران در اوزان ۷۹ و ۸۶ کیلوگرم فینالیست شدند، امیرحسین زارع قهرمان سنگین وزن جهان در سال ۲۰۲۱ مقابل طاها آکگول قرار گرفت.

او سال گذشته مبارزه نیمه‌نهایی را با پیروزی مقابل آکگول پشت سر گذاشته بود تا در فینال به مصاف گنو پتریاشویلی برود. این بار هم زارع دو بر یک از حریف سرشناس و عنوان‌دار ترک خود پیش افتاد اما در ثانیه‌های آخر خاک شد و ۳-۲ شکست خورد. درخواست چلنج هم باعث شد یک امتیاز دیگر به آکگول داده شود و مبارزه ۴-۲ به سود کشتی گیر ترک تمام شود. به این ترتیب روز بدون شکست کشتی آزاد کامل نشد و زارع فینال را از دست داد. او فردا شانس کسب مدال برنز جهان را خواهد داشت

دیدگاهتان را بنویسید