حریرچی: تکلیف لیگ امروز مشخص می‌شود

ورزشی
حریرچی: تکلیف لیگ امروز مشخص می‌شود

معاون کل وزارت بهداشت از برخی اهالی فوتبال که برای چگونگی برگزاری بازی‌ها با او تماس گرفتند، ابراز گلایه کرد.

به گزارش “ورزش سه”، ایرج حریرچی در گفت‌وگوی تلفنی با شبکه خبر درباره وضعیت آغاز مسابقات لیگ برتر اظهار کرد: بنده از این به بعد هیچ مسوولیتی در مورد خبررسانی برای فوتبال ندارم! ما از نظر بهداشتی درمانی و بر اساس اصول علمی روز دنیا و اینکه در لیگ‌های بسیار بزرگ و معتبر اروپایی با چه شرایطی مسابقات برگزار می‌شود، به یک جمع‌بندی رسیدیم و معیارهای بهداشتی و درمانی را با هماهنگی وزارت ورزش اعلام کردیم.

او ادامه داد: اگر در جلسه کمیته ملی مبارزه با کرونا که فردا(امروز) خواهد بود، این نظرات و جمع‌بندی‌های ما به تصویب برسد، نتیجه لازم برای برگزاری مسابقات به فدراسیون فوتبال ابلاغ خواهد شد.

معاون کل وزارت بهداشت تصریح کرد: فدراسیون فوتبال یک سازمان مستقل است و از طرفی، مسؤولیت مستقلی از نظر بین‌المللی دارد و خود آنها تصمیم می‌گیرند که چه کاری انجام دهند. ما از طرف وزارت بهداشت فقط در مورد مباحث سلامت مردم و ورزشکاران بحث می‌کنیم.

حریرچی اضافه کرد: مسائل جانبی فوتبال و اینکه یک باشگاهی در جدول بالا و پایین است به ما ارتباطی ندارد. ما مسئله‌ی سلامتی مردم و موضوع اقتصاد را در نظر می گیریم. فوتبال یک صنعت است که بازیکن، مربی و باشگاه‌دار شروع می شود و به آب فروش، تخمه فروشِ داخل استادیوم و مباحث دیگر مثل تبلیغات می‌رسد.

او تاکید کرد: دوستانی که در این باره اظهار نظر می‌کنند، در نظر داشته باشند پیش‌بینی‌های فعلی ما قطعی نیست. از طرف دیگر، پیش‌بینی سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت این است که در فصل پائیز، از ماه‌های خرداد و فصل تابستان اوضاع کرونا بدتر خواهد بود. این موضوع، مطرح‌ترین پیش بینی است و یک احتمال ۷۰-۶۰ درصدی دارد که البته شاید به وقوع نپیوندد.

معاون کل وزارت بهداشت عنوان کرد: اگر بگوییم فوتبال در این مقطع نیست، مطمئن باشید در پاییز و زمستان هم نخواهد بود. بعضی دوستان فکر می‌کنند فقط همین لیگ امسال نیست و سراغ لیگ بعدی رفته‌اند تا فصل آینده ادامه پیدا کند!

حریرچی با بیان اینکه تا اطلاع ثانوی به زندگی با این ویروس باید عادت کنیم، گفت: اینطور نیست که تا دو ماه دیگر بساط این ویروس جمع‌آوری شود و بعد از آن، شرایط مثل سال‌های گذشته خواهد بود چون متاسفانه پیش‌بینی سازمان بهداشت جهانی و بیشتر مراکز علمی دنیا این است که یک سال و چند ماه دیگر با این ویروس درگیر خواهیم بود و برای درازمدت پیش‌بینی‌هایی وجود دارد و باید در این موضوعات اظهار نظر کنیم.

معاون کل وزارت بهداشت یادآور شد: مثل اینکه فوتبالی‌ها خیلی مطبوعاتی هستند! امروز آنقدر تلفنم زنگ خورده که آزاد نمانده است! من با همین تلفن شما دیگر با بحث برگزاری فوتبال خداحافظی می‌کنم!

حریرچی اضافه کرد: البته درباره خودِ فوتبال حرف می‌زنم چون بالاخره همه مردم کارشناس فوتبال هستند ولی درباره این موضوع خاص که برگزاری بازی‌هاست، خداحافظی می‌کنم.

او در پایان با بیان اینکه آخرین تصمیمات برای برگزاری بازی‌ها فردا شنبه در ستاد ملی مبارزه با کرونا گرفته می‌شود، گفت: ویروس دو، سه بار ما را فیتیله پیچ کرد ولی در آخر ما با گرفتن امتیاز و ضربه فنی برنده شدیم.

بازدید اپلیکیشن 11 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

‌نامه جنجالی بهروز افخمی به دکتر ‌نمکی ‌نامه جنجالی بهروز افخمی به دکتر ‌نمکی
اجتماعی
بهروز افخمی در نامه‌ای تند وتیز و بسیار مفصل سیاست‌های قرنطینه‌ای و درمانی وزیر بهداشت را مورد انتقاد قرار داده است. لب‌کلام افخمی این است که کرونا یک خط سیر مشخص دارد و با تمهیداتی مثل قرنطینه کردن و ماسک زدن نمی‌توان آن را متوقف کرد. افخمی این ایده دکتر…...
سه سناریو ‌برای‌‌‌ آینده کرونا ‌در ایران سه سناریو ‌برای‌‌‌ آینده کرونا ‌در ایران
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح، فاطمه رجبی | ایرج حریرچی، معاون وزارت بهداشت در تازه‌ترین حرف‌هایش تاکید کرد که با ادامه روند موجود ممکن است تعداد فوتی‌های کرونایی ایران به دو برابر تعداد این روزها برسد. او برای این حرف از داده‌های یک مرکز سنجش و پایش سلامت به نام IHME استفاده…...
غلبه ناگهانی سنتی‌ها‌ بر صنعتی‌ها در درمان کرونا غلبه ناگهانی سنتی‌ها‌ بر صنعتی‌ها در درمان کرونا
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح، علی رستگار | ‌یک: کیانوش جهانپور در کسوت سخنگوی سازمان غذا و دارو دیروز چهار داروی گیاهی را معرفی کرد که در بهبود علائم کرونا موثر عمل کردند. دو مورد از این داروها مجوز دریافت کردند و دو داروی دیگر در حال آزمایش هستند. خود جهانپور هفته…...

پاسخ دهید