حراج ۱۲ هواپیمای ایران ایر

اقتصادی
حراج ۱۲ هواپیمای ایران ایر

فارس به نقل از سیمپل فلایینگ، نوشت: شرکت هواپیمایی ایران ایر قصد دارد ۱۲ فروند از هواپیماهای قدیمی خود از جمله ۵ فروند بوئینگ ۷۴۷ منحصر به فرد را به حراج بگذارد.

شرکت هواپیمایی ایران ایر قصد دارد، ۱۲ فروند از هواپیماهای قدیمی خود از جمله ۵ فروند بوئینگ ۷۴۷ را به حراج بگذارد. هزینه شرکت در این حراج تنها ۴ هزار دلار تعیین شده است.

شرکت هواپیمایی ایران ایر طی سال‌های گذشته تلاش کرده است تا هواپیماهای قدیمی خود را با هواپیماهای جدید جایگزین کند، اما این طرح به خاطر انتخاب ترامپ و تبعات خروج وی از برجام ناکام ماند. این شرکت همچنین به خاطر تحریم‌ها در تامین قطعات یدکی هواپیماها نیز با مشکل مواجه است. بنابراین تصمیم گرفته تا برخی از هواپیماهای قدیمی خود که با مشکل قطعه مواجه شده و یا به مرور زمان در حال از بین رفتن هستند، را به حراج بگذارد.

این هواپیماها شامل ۳ فروند ایرباس ۳۰۰، ۲ فروند ایرباس ۳۱۰، ۲ فروند بوئینگ ۷۲۷ و ۵ فروند بوئینگ ۷۴۷ هستند. از جمله این بوئینگ‌های ۷۴۷ که قرار است حراج شوند یک بوئینگ ۱۰۰-۷۴۷، یک بویتگ ۷۴۷-۲۰۰ و ۳ فروند بوئینگ ۷۴۷SP است.

این هواپیماها بین سال‌های ۱۹۷۶ تا ۱۹۷۹ تحویل ایران شده و بین سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ از ناوگان ایران ایر کنار گذاشته شدند.

علی رغم آنکه برای شرکت در این حراج قیمت پایینی تعیین شده، اما خرید آنها برای طرف‌های خارجی خالی از مشکل نیست؛ چراکه نخست برخی کشورها به خصوص آمریکا احتمالا دوست نخواهند داشت که اتباع آنها یک هواپیمای قدیمی ایران ایر را بخرند که البته ممکن است این اقدام حتی غیرقانونی هم باشد.

از طرف دیگر پرداخت پول این هواپیماها نیز مانع بعدی است؛ چراکه بانک‌های بزرگ بین‌المللی در ایران فعالیتی ندارند و بعید به نظر می‌رسد بانک‌های ایرانی هم چک بانک‌های صادرشده از سوی کشوری مانند آمریکا را قبول کنند.

یک نکته حائز در باره این حراج این است که هواپیماهای ۷۴۷SP را به حراج گذاشته که تنها ۴۵ فروند از آنها در جهان تولید شده است.

بازدید اپلیکیشن 71 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

چرا دلار گران شد؟ چرا دلار گران شد؟
اقتصادی
ساعاتی پیش صرافی ملی نرخ دلار را با بیش از سه هزار تومان گرانتر از نرخ صبح امروز خود معادل ۲۶ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام کرد. رشد ۱۳ درصدی نرخ دلار صرافی ملی در یک روز برای نزدیک شدن این نرخ به نرخ بازار اثرگذار خواهد بود؟ علت گرانی…...
دکه‌داران هم ورشکست شدند دکه‌داران هم ورشکست شدند
اقتصادی
خبرگزاری ایلنا: رئیس اتحادیه دکه‌داران اظهار داشت: دکه‌های تهران چند رسته شغلی دارد که بیشترین مجوز برای گل و گیاه و تنقلات است؛ در این میان ۷۰ درصد به گل و گیاه مربوط می‌شود و کاهش فروش این رسته شغلی به بیش از ۵۰ درصد می‌رسد. اما دکه‌های تنقلات هم…...
ورود ‌شش ‌وارداتی‌ محبوب از گمرک به بازار ‌ ورود ‌شش ‌وارداتی‌ محبوب از گمرک به بازار ‌
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح| داستان پشت داستان، شایعه پشت شایعه. این بار اما واقعا قضیه جدی است و بیش از دو هزار دستگاه از خودروهای وارداتی ساخت دو شرکت رنو و تویوتا که از جانب یک شرکت مشخص به ایران وارد شده‌اند، از گمرک آزاد می‌شوند. خودروهایی که احتمالا با ورود…...

پاسخ دهید