حال شیخ زکزاکی (رهبر شیعیان نیجریه) وخیم است

جهان
حال شیخ زکزاکی (رهبر شیعیان نیجریه) وخیم است

دفتر شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه از وخامت حال وی در زندان خبر داد.

به گزارش فارس، دفتر شیخ «ابراهیم زکزاکی» رهبر شیعیان نیجریه امروز جمعه در یک پیام توئیتری جدید از وخامت حال وی در زندان خبر داد.

در این پیام آمده است: «به اعضای خانواده شیخ زکزاکی اجازه داده شده که با وی در زندان ملاقات کنند و شدت بیماری و وخامت حال او معلوم شد. هنوز ترکش‌ها در بدنش جا مانده‌اند».

در ادامه پیام دفتر رهبر شیعیان نیجریه آمده است: «وضعیت سلامت شیخ و همسرش به سرعت رو به وخامت بیش‌تر است و تا حال حاضر پزشکان از دسترسی به آنها منع شده‌اند».

نیروهای امنیتی نیجریه در آذر ماه سال ۱۳۹۴ با حمله به «حسینیه بقیه‌الله (عج)» در شهر «زاریا» در ایالت کادونا در شمال نیجریه و به منزل شیخ زکزاکی رهبر شیعیان این کشور او را به همراه «زینت ابراهیم» همسرش و یکی از پسرانش بازداشت کردند؛ در این حمله صدها نفر از شیعیان نیجریه نیز به شهادت رسیدند. شیخ زکزاکی هم به شدت زخمی شد و سه پسرش به شهادت رسیدند. او سه پسر دیگر خود را یک سال قبل از آن یعنی در روز قدس سال ۱۳۹۳ به ضرب گلوله پلیس این کشور از دست داده بود.

نهادهای حقوق بشری بارها نسبت به وخامت حال شیخ زکزاکی هشدار داده اند، اما دولت نیجریه تاکنون از آزادی او به بهانه‌های مختلف جلوگیری کرده و حتی وی را از دسترسی به خدمات درمانی محروم کرده است.

بازدید اپلیکیشن 17 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

لبنان فقط برای لبنانی ها نیست لبنان فقط برای لبنانی ها نیست
جهان
رضا غبیشاوی:لبنان فقط برای لبنانی ها نیست. هر کس فیروز شنیده باشد و با آن سفر کرده باشد، لبنانی است؛ هر کس جبران خلیل جبران خوانده باشد و لحظه ای از این زمین کَنده باشد لبنانی است... هر کس در کنار روشه ایستاده و به دریای بی‌انتها خیره شده باشد…...
مرگ ۲۷ پناهجو در پی واژگونی قایقشان مرگ ۲۷ پناهجو در پی واژگونی قایقشان
جهان
در پی واژگونی قایق حامل پناهجویان در سواحل بین موریتانی و صحرای غربی آفریقا، ۲۷ نفر جان خود را از دست دادند. به گزارش فارس، بنابر اعلام آژانس‌های سازمان ملل، دست‌کم ۲۷ نفر در پی واژگونی قایق حامل پناهجویان نزدیک ساحل غرب آفریقا بین موریتانی و صحرای غربی کشته شدند.…...
حمله راکتی در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد حمله راکتی در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد
جهان
ایسنا نوشت: منابع خبری امروز، یکشنبه از شلیک دو موشک کاتیوشا به منطقه الخضرا در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد خبر دادند. یک منبع امنیتی به سومریه نیوز گفت، دو موشک از نوع کاتیوشا به نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه به شدت محافظت شده الخضرا (سبز) اصابت کرده است. به…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید