جوانان چینی چگونه پول خود را خرج می‌کنند؟

دیدنی‌ها
جوانان چینی چگونه پول خود را خرج می‌کنند؟

یکی از بحران هایی که جامعه چین در چند دهه اخیر گرفتار آن شده است عدم کنترل جوانان بر روی موجودی کارت‌های بانکی است و همین موضوع باعث شده است تا اغلب این جوانان با مشکل بدهی به بانک‌ها دست و پنجه نرم کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از وال استریت ژورنال، در چند هفته اخیر یکی از خبرسازترین موضوع های هفته وضعیت خرج و مخارج جوانان چینی بوده است و اینکه چرا و چگونه بدهی آنها سر به فلک می کشد؟

در میان جمعیت ۱ میلیارد و ۴۳۴ میلیون نفری چین، ۳۳۰ میلیون نفر زیر بار بدهی‌های هنگفت به بانک اهستند که اغلب آن ها متولد سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۹ هستند.

این جوانان از کارت های اعتباری که بانک‌ها در اختیارشان می گذارند برای گذراندن تعطیلات، خرید لباس و تفریح استفاده می کنند و خیلی از آنها از بیشتر از سه کارت اعتباری برای برطرف کردن نیازهایشان استفاده می کنند.

لیو بیتینگ یکی از دختران چینی است که ۲۵ سال سن دارد، او اهل شانگهای است و در این خصوص می گوید:” من تمام حقوقم را هر ماه خرج خرید لباس و تفریح و گذراندن تعطیلات می‌کنم و حتی بعضی ماه ها از موجودی کارت اعتباریم نیز استفاده می کنم.”

وی در ادامه می گوید:” نه تنها من بلکه تمام دوستانم نیز همین سبک زندگی را دارند و ما هیچ پس انداز و سرمایه ای نداریم و بابت این موضوع نگران هم نیستیم.”

وانگ زینیو یکی دیگر از جوانان چینی است که ۲۴ سال سن دارد، او در پکن زندگی می کند و تا کنون ۶ کارت اعتباری از بانک ها گرفته است که بدهی ۱۱ هزار ۲۰۰ دلاری برای او به وجود آورده.

وانگ در این خصوص می گوید:” هر ماه تمام حقوقم را صرف پرداخت بدهی‌های کارت‌های بانکی می کنم و با این وجود هنوزم بعضی اوقات به استفاده از کارت اعتباری جدید فکر می کنم.”

یانگ هویزاون یکی از دخترانی است که گرفتار این کارت‌های اعتباری شده است، او ۲۲ سال سن دارد و ساکن نانجینگ است. وی در خصوص استفاده از کارت های اعتباری اش می گوید:”‌ من برای اینکه بتوانم کفش و لباس زیادی بخرم و به فشن بلاگر تبدیل شوم مجبور شدم از بانک ها وام بگیرم و همیشه به این موضوع فکر می کنم که من از پول خودم خرج نمی کنم که نگران آن باشم.”

این شیوه استفاده از کارت‌های اعتباری باعث افزایش نجومی بدهی‌های جوانان چینی شده است و تحلیلگران اجتماعی در خصوص سمتی که جامعه به سمت آن هدایت شده است می‌گویند:” این شیوه زندگی که جوانان چینی انتخاب کرده اند بر خلاف شیوه زندگی گذشتگان آن ها است و زندگی جوانان آمریکایی الگو آنها شده است.”

بازدید اپلیکیشن 88 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ویدیو/مثال منشوری آتش تقی پور در برنامه زنده! ویدیو/مثال منشوری آتش تقی پور در برنامه زنده!
دیدنی‌ها
واکنش مجری برنامه افطار شبکه سلامت به صحبت مهمانش هم جالب بوده است. این ویدیو را کانال تلگرام ویدیوکم منتشر کرده است....
مکالمه زوج خبرنگار روی آنتن زنده بعد از زلزله تهران مکالمه زوج خبرنگار روی آنتن زنده بعد از زلزله تهران
دیدنی‌ها
المیرا شریفی مقدم گوینده خبر شبکه خبر در ارتباط زنده تصویری با داود عابدی خبرنگار ورزشی این شبکه، از او سراغ فرزندانش را گرفت. این دو زن و شوهر هستند....
ویدیو/ بوی زندگی را ببینید و گوش کنید ویدیو/ بوی زندگی را ببینید و گوش کنید
دیدنی‌ها
قطعه‌ی «For The Beauty Of The Earth» اثر «جان راتر» دومین قطعه‌ی اجراشده‌ی گروه کر شهر تهران در دوران همه‌گیری کروناست. در زمانه‌ای که پویش‌های فرهنگی و هنری به تنگنا افتاده، گروه کر شهر تهران تلاش کرده است تا فعالیت‌های خود را با ساخت موزیک‌ویدئوهای کوتاه ادامه دهد؛ تلاشی که…...

پاسخ دهید