جوابیه تند آجورلو: از رئیس سازمان خصوصی‌سازی شکایت می‌کنم!

ورزشی
جوابیه تند آجورلو: از رئیس سازمان خصوصی‌سازی شکایت می‌کنم!

بعد از اعلام قربان‌زاده، رییس سازمان خصوصی سازی در خصوص احضار قریب الوقوع مصطفی آجورلو، مدیرعامل سابق استقلال، به همراه تعدادی دیگر از مدیران وقت باشگاه به دادگاه جهت رسیدگی به برخی موارد اتهامی، حالا آجورلو در مقام پاسخ برآمده و البته وعده شکایت از رییس سازمان خصوصی سازی را داده است. آجورلو در گفت‌وگویی طولانی داشته که بخش‌های مختلف آن را می‌خوانید:

 

موقع کودتا کجا بودید!؟

سوال اول این است که آقای قربان‌زاده از چه جایگاهی چنین موضوعاتی را مطرح می‌کند؟ اگر ایشان مسئول خصوصی سازی در این باشگاه بوده، وقتی کودتای شبانه در استقلال اتفاق افتاد کجا بودند؟ اگر ایشان مسئولیت دارند تغییرات در هیات مدیره و مدیریت باشگاه هم باید به اطلاعشان رسانده شود در حالی که اعلام کرده بودند در جریان تغییرات نبودند. چگونه صورتجلسه انتخاب مدیرعامل جدید را بدون حضور مدیرعامل و رییس هیات مدیره تهیه می‌کنند؟ سازمان خصوصی سازی و آقای قربان‌زاده این تغییرات را تایید کرده‌اند یا نه؟ اگر نکردند چطور به این اتفاق غیرقانونی ورود نمی‌کنند؟ چرا گزارشی از کودتای غیرقانونی ارائه نکردند؟ اگر ایشان آن زمان مسئولیتی نداشته الان چگونه خود را مسئول می‌داند و اگر مسئولیتی داشته چرا در قبال چنین تخلف روشنی سکوت کرده است؟

 

از قربان‌زاده شکایت می‌کنم!

البته از فردی که مناظره درباره مولدسازی در تلویزیون را نیمه کاره ترک می‌کند، نباید انتظار داشت از حقوق باشگاه بزرگ استقلال دفاع کند. چرا هزینه چالش های خودشان در موضوع مولد سازی را باید باشگاه استقلال بدهد؟ باشگاه استقلال، محل حل شدن مشکلات مدیریتی ایشان در خصوصی سازی نیست. در مورد ادعاهای مطرح شده در این اظهارات از جمله هزینه‌کرد خارج از عرف و چارچوب و لطمه وارد کردن به باشگاه استقلال، بنده از آقای قربان‌زاده به دلیل تشویش اذهان عمومی و وارد آوردن افترا شکایت خواهم کرد. مسئله مورد ادعای ایشان این بوده که بخشی از بدهی‌های پرداخت شده باشگاه دارای مجوز از کمیته مصارف نبوده و آن را تخلف قلمداد کردند اما مسلما پرداخت بدهی و کم کردن بار زیان انباشه باشگاه اقدامی نیست که هزینه‌کرد خارج از عرف و یا وارد نمودن لطمه به منافع باشگاه توصیف شود و به همین جهت مصداق وارد نمودن افتراست.

 

می‌خواهند انتقام قهرمانی را بگیرند

در واقع مسئله این است که آقای قربان‌زاده یک نامه‌ای علیه بنده تهیه و به مراجع قضایی ارسال کرده اما این به معنای صحت ادعای ایشان نیست. معیار سنجش صحت این ادعا مرجع قضایی است و برای اثبات چنین اتهاماتی لازم است حکمی صادر شود اما ایشان تلاش می‌کند در فضای رسانه‌ای افراد و اشخاص را بر مبنای نیات خودش متهم و محکوم کند. مگر شما بازپرس یا دادستان هستید که حکم صادر می‌کنید و افترا می‌زنید؟ اگر وظیفه نظارتی شما ارائه گزارش به مرجع قضایی است، پس چرا تخلف تغییرات غیر قانونی در یک شرکت بورسی و تغییر رئیس هیات مدیره و مدیر عامل را توسط گروهی که کودتا را انجام دادند، گزارش نمی‌دهید اما این مسئله را این گونه و جهت‌دار مطرح کردید؟

 

اقدام مدیران فعلی نیز تخلف است؟

پیش از این چندین بار اعلام شده و مجددا اعلام می‌کنم از مجموع 359 میلیارد درآمد حاصل از فروش سهام باشگاه استقلال، ١٢٣ میلیارد تومان در حساب باشگاه موجود بوده که بنده از این باشگاه بیرون آمدم. این مبلغ را با مجوزی که دریافت کردند در ماه‌های اخیر هزینه نموده‌اند. اگر استفاده از منبع فروش سهام تخلف بوده چرا این 123 میلیارد تومان بعد از کنار رفتن بنده در باشگاه هزینه شده و آیا این موضوع هم در گزارش آقای قربان‌زاده مورد توجه قرار گرفته است؟ با دلار 30 هزار تومانی در همان زمان نمی‌توانستند از محل 123 میلیارد طلب استراماچونی را پرداخت کنند؟ در مورد بخش باقیمانده مبلغ هم از 236 میلیارد دیگر که هزینه شده حدود 80 میلیارد تومان پیش از تشکیل کمیته مصارف هزینه شده به این دلیل که 34 میلیارد بدون اراده باشگاه از جانب سازمان تامین اجتماعی از حساب باشگاه برداشت شد و بدهی سنواتی قبلی باشگاه به بیمه بود به این دلیل که این پرونده را در سال‌های قبل پیگیری نکرده بودند که به اینجا رسید. حدود 41 میلیارد تومان هم احکام قطعی قضایی علیه باشگاه استقلال وجود داشت که می‌توانستند نسبت به توقیف حساب و برداشت مستقیم وجه اقدام کنند. اصل این ٤١ میلیارد حدود ٨٠ میلیارد بدهی بوده که با مذاکره تخفیف گرفتیم. اعتراض سازمان خصوصی سازی این بود که چرا این مبالغ بدون مجوز کمیته مصارف پرداخت شده درحالی‌که اولا هنوز کمیته مصارف تشکیل نشده بود و ثانیا با صدور حکم قضایی طلبکار می‌تواند طلب خودش را از حساب برداشت کند و با گذشت زمان شامل خسارت تأخیر تأدیه می‌شود. اضافه بر این‌ها چهار و نیم میلیارد تومان هم اداره مالیات قبل از تشکیل کمیته از حساب برداشت کرد.

 

دویست میلیارد دادیم، سیصد میلیارد تخفیف گرفتیم!

89 میلیارد تومان دیگر هم از بدهی‌های پرداخت شده دارای مجوز کمیته مصارف است. همچنین هزینه‌های سبدگردانی سهام بورس به مبلغ حدود ٣٦ میلیارد تومان و پذیره‌نویسی حدود دو میلیارد و هشتصد میلیون و یک مبلغ ١١ میلیارد و هشتصد میلیونی مالیات دیگر هم که مجوز لازم را دریافت کرده است. بر این اساس یک ریال ابهامی در مبالغ هزینه شده وجود ندارد و تنها ادعای سازمان خصوصی سازی این است که نباید بیش از اندازه مصوب بدهی پرداخت می‌شد یا اینکه اطلاعات پرداخت این بدهی‌ها دیرتر از موعد در کدال قرار گرفت. پاسخ این است به غیر از اینکه بخشی از این مبالغ بدون اراده ما از حساب برداشت شد اگر بدهی‌ها پرداخت نمی‌شد مشمول جریمه‌.های بیشتر می‌شد. ما با پرداخت حدود ٢٠٠ میلیارد تومان بدهی حداقل ٣٠٠ میلیارد تومان تخفیف داشتیم. مثلا طلبکاری که حکم 64 میلیارد تومانی داشته با دریافت ٣٠ میلیارد تومان رضایت داده، پس ٣٤ میلیارد تخفیف گرفته شده و موارد متعدد دیگر که مثلا پرونده ٢٨٠ میلیاردی مالیات را مجموعا حدود ١٦ میلیارد تومان پرداخت کردیم و بیش از ٢٠٠ میلیارد کاهش جرایم، اصلاح حساب و تخفیف داشتیم. این مصداق لطمه زدن به منافع باشگاه است یا سند کمک کردن و حفاظت از منافع باشگاه؟ همان بدهی ٦٤ میلیاردی اگر با پرداخت ٣٠ میلیارد تومان تسویه نمی‌شد امروز نزدیک به ١٠٠ میلیارد تومان بود. این میزان بدهی پرداخت شده مربوط به دوره آجورلو است یا دیون گذشته را پرداخت کردیم؟ خب، بپرسند و اسناد را ببینند.

دیدگاهتان را بنویسید