جنایت ساختگی برای شاخ شدن در اینستاگرام

اجتماعی
جنایت ساختگی برای شاخ شدن در اینستاگرام

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری فردی که به بهانه جمع آوری فالوور در اینستاگرام اقدام به تهیه کلیپ قتل کرده بود خبر داد.
به گزارش ایسنا ، سردار کیوان ظهیری در این باره گفت: حوالی ساعت ۱۷ دیروز یکی از شهروندان در تماس با مرکز فوریت‌های ۱۱۰ اعلام کرد: یک دستگاه خودروی سواری برلیان با توقف در کنار دریچه کانال آب در منطقه قیطریه فردی نیمه جان را از خودرو پیاده کرده و با وارد کردن چندین ضربه به وی و فیلمبرداری از این صحنه‌ها او را در کانال رها کرد و متواری شد.

وی با بیان این که این شهروند در تماس خود با سامانه ۱۱۰ ادعا کرد که راننده این فرد را نیز تهدید به مرگ کرده است گفت: ظاهرا راننده به او گفته که اگر زیادی صحبت کند چنین بلایی را بر سر او نیز خواهد اورد که به همین دلیل نیز این شخص دچار ترس و متواری شده است.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به ورود پلیس به ماجرا خاطر نشان کرد:‌به محض دریافت این خبر با توجه به حساسیت موضوع تیمی از ماموران کلانتری قیطریه در محل حاضر شده و رسیدگی به موضوع را در دستور کارخود قرار داده است که در جریان بررسی ها مشاهده شد که هیچ جسدی داخل کانال آب نیست . در همین راستا نیز موضوع به بازپرس کشیک اطلاع داده شد و با دستور مقام قضایی اقدامات برای یافتن خودروی برلیانس مذکور آغاز شد.

ظهیری با اشاره به کشف خودروی برلیان در محدوده شیان خاطر نشان کرد: با اطلاعات به دست آمده بلافاصله ماموران نسبت به دستگیری راننده خودرو مذکور اقدام کرده که در جریان آن این فرد به مقر پلیس منتقل شده و اعتراف کرد که قتل و جنایتی در کار نبوده بلکه با استفاده از مانکن‌های شبیه به انسان اقدام به ساخت کلیپ‌های جنایی می‌کرده تا از این طریق در اینستاگرام و فضای مجازی دنبال کننده پیدا کرده و معروف شود.

به گفته‌ی ظهری در بازسی از خودروی این فرد نیز لوازم و ادوات مربوطه کشف شد و نشان داد که ادعای متهم درست بود، در همین راستا پرونده از دادسرای ویژه قتل به دادسرای ارشاد ارجاع شد.

ظهیری در پایان با تاکید بر این که بر هم زدن امنیت و ارامش شهروندان جرم است گفت: برای ساخت کلیپ و هر نوع ویدیویی لازم است هماهنگی‌های لازم با مراجع مربوطه انجام شود چرا که نباید امنیت و آرامش شهروندان دچار مخاطره شود.

بازدید اپلیکیشن 1 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

‌قتل پدر توسط پسر معتاد ‌با‌سابقه ‌بیماری روانی ‌قتل پدر توسط پسر معتاد ‌با‌سابقه ‌بیماری روانی
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | پسر جوانی در یک اقدام هولناک با ضربات شیشه پدرش را در کرج به قتل رساند و گلو، گوش و انگشتان پدرش را با شیشه برید.این پسر سابقه بیماری روانی و اعتیاد به مواد مخدر شیشه داشته و مدتی نیز به دلیل حالات وخیم روانی‌اش در…...
ببینید| واکنش قاضی متواری؛ به ایران برمی‌گردم ببینید| واکنش قاضی متواری؛ به ایران برمی‌گردم
سیاسی
اولین واکنش رسمی غلامرضا منصوری قاضی خبرساز این روزها که با اتهام متواری شدن از کشور با رشوه ۵۰۰ هزار یورویی رو به رو شده است....
جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در ایران جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در ایران
اجتماعی
سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۰۴۳ بیمار جدید کووید۱۹ در کشورخبر داد. به گفته دکتر کیانوش جهانپور از دیروز تا امروز ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند که ۷۱۳ مورد از آنها بستری شدند.…...

پاسخ دهید