جزییات لو رفتن کلاهبرداری ۳۰میلیاردی در تهران

اجتماعی
جزییات لو رفتن کلاهبرداری ۳۰میلیاردی در تهران

پلیس آگاهی تهران از دستگیری کلاهبردارانی خبر داد که با جعل سند ملک ۳۰ میلیارد تومانی، قصد تخریب و نوسازی آن را داشتند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران از دستگیری زن و مردی خبر داد که با سند جعلی قصد کلاهبرداری ۳۰ میلیارد تومانی و تخریب و نوسازی پلاک ثبتی مالباخته را داشتند.

سرهنگ کارآگاه ” سید علی شریفی” در تشریح این خبر گفت: یازدهم اسفند ماه پرونده ای با موضوع جعل سند و دستگیری دو متهم به نام های جعفر ۴۱ ساله و سیاوش ۳۵ ساله در کلانتری ۱۲۲ دربند تشکیل و با دستور مقام قضائی برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران تصریح کرد: محتویات پرونده حاکی از آن بود، دو مرد با ارائه سند مالکیت خانه ای به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه کرده و قصد استعلام داشتند که متصدی مربوطه متوجه جعلی بودن سند مذکور می شود و با تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ هر دو متهم تحویل کلانتری دربند می شوند.

وی با بیان اینکه هر دو متهم برای ادامه تحقیقات و بازجویی های پلیسی تحویل دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری شدند، گفت: متهمان در بازجویی های پلیسی اظهار داشتند که دارای یک شرکت ساختمانی بوده که مدتی پیش مردی میانسال به نام وحید به شرکت مراجعه و خانه ای را که مالک آن خانمی به نام سمیرا بود را به ما معرفی کرد و مقرر شد معامله خرید ملک در بنگاه املاک شخصی به نام سیامک که از آشنایان فروشنده بود صورت بگیرد و سپس شرکت طی قراردادی پلاک ثبتی را تخریب و نوسازی کند.

متهمان گفتند: از جعلی بودن سند اطلاعی نداشتیم و وقتی برای استعلام سند ملک به اداره ثبت مراجعه کردیم دستگیر شدیم.

سرهنگ شریفی با اشاره به اینکه تحقیقات پلیسی نشان از صحت گفتار متهمان داشت، افزود: کارآگاهان در ادامه تحقیقات میدانی موفق شدند متهمان اصلی پرونده را شناسایی کنند.

این مقام انتظامی توضیح داد: مخفیگاه سمیرا در خیابان جردن شناسایی و با هماهنگی قضائی وی در یازدهم تیرماه دستگیر شد و به پایگاه یکم پلیس آگاهی انتقال یافت.

این مقام پلیسی با اشاره به اینکه با انتقال سمیرا به پلیس آگاهی مشخص شد اسم واقعی او مریم است، ادامه داد: مریم به جرم انتسابی اقرار و اظهار داشت که شناسنامه جعلی را سیامک تهیه کرده و مدارک و سند ملک نیز توسط سیامک به وی تحویل شده است.

سرهنگ شریفی در ادامه گفت : با شناسایی نفر اصلی این باند،کارآگاهان در اقدامی ضربتی موفق به دستگیری سیامک می شوند که پس از انتقال به پایگاه یکم به جعل سند و کلاهبرداری اعتراف کرد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی گفت: با اعتراف متهمان به جرم ارتکابی هر دو متهم به دادسرا معرفی و با صدور قرار مجرمیت از سوی مرجع قضایی روانه زندان شدند.

بازدید اپلیکیشن 47 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

مردان و تهرانی‌ها در صدر برگزیدگان کنکور ۹۹ مردان و تهرانی‌ها در صدر برگزیدگان کنکور ۹۹
اجتماعی
بر اساس نتایج اعلامی کنکور ۹۹ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان تهرانی با ۱۱ برگزیده در صدر برترین‌های کنکور قرار گرفتند. به گزارش ایسنا، اسامی نفرات برتر کنکور سال ۹۹ در ۵ گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، تجربی، انسانی، زبان و هنر بر روی سایت سازمان سنجش…...
جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران
اجتماعی
سخنگوی وزارت بهداشت از صعود دوباره مبتلایان روزانه کرونا و مرگ ۱۴۴ تن طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. به گفته سیما سادات لاری از دیروز تا امروز (۲۸ شهریور ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۰۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد گفت که ۱۵۹۳…...
محاکمه دوباره متهم به قتل وحید مرادی محاکمه دوباره متهم به قتل وحید مرادی
اجتماعی
مرد جوانی که به اتهام قتل وحید مرادی - شرور معروف پایتخت- برای دومین بار پای میز محاکمه ایستاده بود باز هم منکر قتل شد و فقط حضور در نزاع جمعی را پذیرفت. این مرد که حکم قصاص وی به اتهام قتل وحید مرادی چند ماه قبل از سوی دیوان…...

پاسخ دهید