جزییات جدید از عملیات ترور شهید محسن فخری‌زاده

سیاسی
جزییات جدید از عملیات ترور شهید محسن فخری‌زاده

فارس نوشت: یک روز پس از حادثه ترور شهید فخری زاده، خبرگزاری فارس به جزئیاتی از این عملیات تروریستی دست پیدا کرده‌ است.

بنابر این گزارش، ماشین ضدگلوله حامل شهید محسن فخری زاده و همسر وی، صبح جمعه به همراه سه ماشین تیم حفاظت از شهر رستمکلای مازندران به سمت آبسرد دماوند حرکت می‌کند.

ماشین پیشرو تیم حفاظت چند کیلومتر مانده به محل حادثه، اسکورت را برای چک و خنثی محل مقصد ترک می‌کند.

در همین لحظات، صدای ناشی از اصابت چند گلوله به ماشین، موجب جلب توجه دکتر فخری‌زاده و متوقف کردن ماشین می‌شود. فخری‌زاده به تصور اینکه صدا ناشی از برخورد با مانع خارجی یا اشکال در موتور خودرو بوده از ماشین پیاده می‌شود.

در همین لحظه از خودرو نیسانی که در فاصله ۱۵۰ متری ماشین شهید متوقف بوده، از یک دستگاه تیربار اتوماتیک کنترل از راه دور، شلیک‌های متعددی به سمت شهید صورت می‌گیرد. دو گلوله به پهلو و یک گلوله به پشت شهید برخورد می‌کند که منجر به قطع نخاع وی می‌گردد.

در این اثنا سرتیم حفاظت بدن خود را حائل پیکر شهید می‌کند و چند تیر نیز به بدن او اصابت می‌کند. لحظاتی بعد همان نیسان متوقف شده نیز منفجر می‌شود.

پیکر مجروح شهید به درمانگاه و از آنجا با بالگرد به بیمارستانی در تهران منتقل می‌شود که متاسفانه بعد از مدتی به شهادت می‌رسد.

گفتنی است طبق اطلاعات خبرنگار فارس در این عملیات که حدود سه دقیقه طول کشیده است، هیچ عامل انسانی در محل ترور حضور نداشته و تیراندازی‌ها تنها توسط سلاح خودکار انجام شده است و به جز محافظ شهید که مجروح می‌شود، هیچ فرد دیگری در این حادثه آسیب نمی‌بیند.

در همین رابطه بررسی هویت مالک خودرو نیسان، نشان دهنده خروج او در هشت آبان ماه سال جاری از کشور است.

شهید محسن فخری زاده از دانشمندان پرافتخار هسته‌ای و دفاعی کشورمان نزدیک به سه دهه در فهرست ترور گروه‌های تروریستی و رژیم صهیونسیتی قرار داشت. در سالهای اخیر بارها عملیات‌های تروریستی علیه وی کشف و خنثی شده بود

بازدید اپلیکیشن 561 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

خط و نشان وزیر دفاع برای آمریکایی ها خط و نشان وزیر دفاع برای آمریکایی ها
سیاسی
باشگاه خبرنگاران نوشت: وزیر دفاع گفت: کوچکترین اشتباه دشمن با پاسخ قطعی و سنگین جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد. وزیر دفاع در حاشیه جلسه کمیسیون امنیت ملی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران تجربیات بسیار گران سنگ و در عین حال تلخی را در حوزه دفاع و…...
وضعیت جسمانی آیت‌الله مصباح یزدی وخیم شد وضعیت جسمانی آیت‌الله مصباح یزدی وخیم شد
سیاسی
در خلال روند درمانی آیت الله مصباح یزدی، حال ایشان رو به وخامت گذاشته است. دفتر آیت الله مصباح یزدی اعلام کرد: در خلال روند درمانی آیت الله مصباح یزدی، حال ایشان رو به وخامت گذاشته است. لذا از تمامی مؤمنین خواستاریم با تضرع به درگاه خداوند متعال و توسل…...
ضرغامی علیه لاریجانی: آن نامه سندی تاریخی است ضرغامی علیه لاریجانی: آن نامه سندی تاریخی است
سیاسی
همسو با کلیدخوردن پایان عصر برادران لاریجانی در جریان اصولگرایی، تخریب و حملات به آنها هم از هر سو شدت گرفته است. کلید این ماجرا را البته چند سال قبل محمود احمدی‌نژاد زد؛ او کلیدواژه مبهم و کلی اصحاب قدرت و ثروت را به کار برد و حالا عقبه او…...

پاسخ دهید