جزییات جدید از زلزله ۵.۴ریشتری در استان قزوین

حوادث
جزییات جدید از زلزله ۵.۴ریشتری در استان قزوین

رییس سازمان مدیریت بحران کشور جزئیات زلزله اخیر در استان قزوین را تشریح کرد.

اسماعیل نجار در گفت‌وگو با ایسنا، درباره جزئیات زلزله رخ داده در منطقه آوج اظهارکرد: این زلزله با بزرگی ۵٫۴ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در ساعت ۱۵:۰۴ ظهر امروز در منطقه آوج در استان قزوین رخ داد که بلافاصله درپی آن تیم‌های ارزیاب و امدادی به محل حادثه اعزام شده و بررسی های خود را آغاز کردند که گزارش اولیه آنان حاکی از وارد شدن خسارات به برخی از خانه‌های روستایی است.

به گفته نجار این حادثه تاکنون تنها یک مجروح گزارش شده و چون دو دقیقه قبل از این زلزله پیش لرزه ای به بزرگی ۳٫۹ ریشتر در همین محدوده رخ داد این موضوع موجب افزایش هوشیاری مردم شده بود.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه مردم نگرانی از زلزله نداشته باشند، گفت: همواره باید در برابر زلزله آماده بود و آمادگی داشت. در این مورد توصیه ما به ساکنان این مناطق این است که آمادگی خود را در برابر زلزله حفظ کنند. اما نگرانی جدی هم بابت آن نداشته باشند به ویژه آنکه وقوع چندین پس لرزه بعد از وقوع این زلزله نشان می‌دهد که زلزله اصلی همان زلزله ۵٫۴ ریشتری بوده است.

به گفته وی، آمادگی تیم های امداد ونجات در مناطق متاثر از زلزله در استان های قزوین و همدان ادامه دارد.

بازدید اپلیکیشن 72 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

بلایی که موتور هوندا سر BMW میلیاردی آورد بلایی که موتور هوندا سر BMW میلیاردی آورد
حوادث
بی‌ام‌ دبلیو آی هشت با قیمت ۱۰ میلیارد تومان در خیابان‌های تهران با یک دستگاه موتورسیکلت تصادف کرده و خسارت زیادی دیده...
ببینید | پمپ‌بنزین پیروزی پس از خاموش شدن آتش ببینید | پمپ‌بنزین پیروزی پس از خاموش شدن آتش
حوادث
گزارش از وضعیت فعلی پمپ بنزین آتش گرفته در منطقه پیروزی را ببینید. منبع: خبرنگاران جوان...
جزئیات دستگیری قمه‌کشان در‌ آزادراه‌ تهران‌–‌شمال‌ جزئیات دستگیری قمه‌کشان در‌ آزادراه‌ تهران‌–‌شمال‌
کاربران ویژه - اسلایدر
روزنامه هفت صبح، سارا غضنفری | دستگیری شش نفر توسط پلیس امنیت در ماجرای ایجاد رعب و وحشت در آزادراه تهران- شمال ماجرا را با نکات جدیدی مواجه کرده است، از جمله این موضوع که این افراد که بین ۲۰ تا ۳۰ سال سن دارند و هیچ سابقه کیفری و…...

پاسخ دهید