عملیات بازگرداندن ۸۰ایرانی‌ از چین با پرواز اختصاصی

اجتماعی
عملیات بازگرداندن ۸۰ایرانی‌ از چین با پرواز اختصاصی

رییس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت از اعزام هواپیمای اختصاصی با تجهیزات قرنطینه برای بازگرداندن ۸۰ ایرانی مقیم چین به کشور خبر داد و گفت: این افراد بعد از بازگشت به کشور در هتلی در تهران به مدت ۱۴ روز و با حضور تیم پزشکی و با امکانات کامل قرنطینه می‌شوند.

به گزارش ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور ، درباره وضعیت بازگشت ایرانیان ساکن چین به کشور، گفت: روز گذشته پروازی با تجهیزات کامل و تیم پزشکی به چین اعزام شده است تا بیش از ۸۰ نفر از هموطنان ایرانی مقیم کشور چین را به ایران بازگرداند.

وی افزود: بخش عمده ای از این افراد دانشجویان در حال تحصیل در چین هستند که برخی از آنها مشکلات نظام وظیفه داشتند که ستاد نیروهای مسلح تسهیلاتی برای بازگشت آنها به کشور در نظر گرفته است.

جهانپور درباره مجوز خروج ایرانیان مقیم چین از این کشور، ادامه داد: مذاکرات با کشور چین در این باره انجام و توافق اولیه صورت گرفته است. با توجه به اینکه دو کشور دیگر مثل ترکیه اتباع خود را از چین خارج کرده اند، فکر نمی‌کنیم از نظر دیپلماتیک مشکلی برای بازگشت هموطنان‌مان وجود داشته باشد.

وی تاکید کرد: این افراد بعد از بازگشت به کشور در هتلی در تهران به مدت ۱۴ روز و با حضور تیم پزشکی و با امکانات کامل مثل دسترسی به اینترنت و…. قرنطینه می‌شوند و بعد از طی این مدت در صورت تایید سلامت‌شان به آغوش خانواده بازخواهند گشت.

وی افزود: تاکنون هیچ کدام از هموطنان ایرانی مقیم چین به ویروس کرونا مبتلا نشده‌اند، اما به دلیل قرنطینه و محدودیت ها دچار مشکل شده بودند که از نظر اخلاقی ما و همه دستگاه‌های دولتی موظفیم این افراد را با رعایت ضوابط سلامت و ایمنی به کشور برگردانیم.

جهانپور درباره اینکه چرا با وجود اعلام وزیر بهداشت روز گذشته پروازهای از چین به ایران داشته‌ایم، گفت: قاعدتا وقتی جمعه شب مصوبه اعلام شد، امکان لغو پروازهای صبح روز شنبه نبود، اما اگر امروز و فردا پروازها ادامه داشته باشند، وزیر بهداشت شخصا موضوع را پیگیری خواهند کرد.

وی اظهار کرد: کل پروازهای مستقیم ایران به/از چین متوقف می‌شود و پروازهای غیرمستقیم لغو نشده‌اند.

جهانپور افزود: ممکن است برخی با ترانزیت یا از فرودگاه‌های دیگر پس از سفر به چین به ایران سفر کنند که مراقبت برای افرادی که مهر خروج از چین در ۱۴ روز گذشته در پاسپورت‌شان باشد، انجام می‌شود.

بازدید اپلیکیشن 28 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ایرانیان ووهان در راه بازگشت به‌کشور ایرانیان ووهان در راه بازگشت به‌کشور
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | «شهروندان ایرانی ساکن شهر ووهان چین با یک پرواز اختصاصی و قرنطینه به ایران می‌آیند»؛این خبری است که دیروز وزیر بهداشت اعلام کرد. اینطور که سعید نمکی خبر داده قرار بود یک هواپیما با همه تجهیزات قرنطینه و تیم پزشکی از ایران به مقصد این شهر…...
جزئیات تعلیق موقت پرواز‌های مستقیم به چین جزئیات تعلیق موقت پرواز‌های مستقیم به چین
اجتماعی
فارس: مقام مسئول شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) از جزئیات تعلیق موقت پروازهای چین و توقف پرواز ۲ شرکت هواپیمایی ماهان و چاینا ساتر خبرداد. علی کاشانی درباره تعلیق موقت پروازهای مستقیم بین ایران و چین به دلیل بیماری کرونا و جلوگیری از شیوع آن به داخل کشور اظهار داشت:…...
دختر دانشجوی ایرانی در ووهان؛ زامبی نیستیم دختر دانشجوی ایرانی در ووهان؛ زامبی نیستیم
اجتماعی
رکنا: کرونا سراسر چین به ویژه ووهان را تحت سیطره خود قرار داده و وضعیت امنیتی در آنجا حاکم است. در این شرایط منابع رسمی اعلام کردند رایزنی ها برای بازگرداندن ۷۰ دانشجوی ایرانی ساکن ووهان به نتیجه رسیده و قرار است این دانشجویان هفته آینده به ایران بازگردند. هما…...

پاسخ دهید